Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аномалиите на времето...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аномалиите на времето...

    ...за които много хора от много време насам предупреждават, но винаги съм гледал с недоверие. Наред с климатичните промени в стил "Лято в зимата", днес видях нещо, което ме втрещи. Станах рано, тъй като съм в Габрово и род. тяло има навика да става в пет... Излязох на терасата някъде към 7.30, погледнах на вън - сухо, не вали, даже може да се каже че беше топло, обаче......ДЪГА ...е гати. Зверих се няколко минути, абе дъга кат дъга. Допускам влажността да е била висока или нещо подобно, обаче без капчица дъжд, как може да има дъга. Никога в живота си не съм и чувал даже. Имам снимки от телефона, но тук не мога да ги сваля, като се прибера във Варна, ще ви ги покажа. Малко по-късно се появиха две дъги, много странно. Ко стаа с туй време, или по-скоро като гледам какво става, какви ли времена идват...незнам. Дъга през декември без дъжд....

    #2
    Ееее какво чудно :D То ората веке не са нормални, камо-ли времето Преди 8-9 години в центъра на Пловдив, беше ден около Бъдни вече и Коледа,към 20-21ч валя повече от час пороен летен дъжд с огромни светкавици и яки гръмотевици. Не знам дали е нормално за това време на годината, но определено не беше зимен дъжд.
    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

    Коментар


      #3
      Снощи преваля малко в София. Колкото да се каже че е валяло и да запаца прозореца. Говоря за около 1:30-2 през нощта.
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #4
        И времето вече се побърка-като хората. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30

        Коментар


          #5
          Абе вижте по света какви бедствия стават, кви армагедони се разиграват .... тука от 2 дъги се впечатляваме. И все пак имаме късмета да сме в умерения пояс, където катаклизмите ще се усетят най-слабо. Бе гледайте на Ал Гор филма и стискайте зъби
          33S16

          Коментар


            #6
            Re: Аномалиите на времето...

            Авео написа:
            .........ДЪГА ...е гати. Допускам влажността да е била висока или нещо подобно, обаче без капчица дъжд, как може да има дъга. Никога в живота си не съм и чувал даже.
            Няма да изнасям лекция по метеорология, но...Без дъжд няма дъга. Дори не е задължително да вали. Достатъчно е атмосферата да е наситана с водни пари с голяма концентрация.Когато един ЛА-летателен апарат лети над облаци, около сянката му върху облаците се получава ореол с цветовете на дъгата.Това, че при теб не е валяло, не значи, че там където е дъгата не вали.Тя се появява понеже в дъждовните капки се пречупва светлината и е винаги в противоположната страна на слънцето.Ако сутринта в 7ч30мин е била на изток, тогава може да се чудиш.Не си ли пръскал с маркуча и когато слънцето е зад гърба ти, не си ли виждал това явление.Това са природни закони, които не се влияят от политика, политици, икономически кризи и какво ли не още. чичо Нено
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар


              #7
              Ал Гор е виновен

              Коментар

              Working...
              X