Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за свързване на разширителен съд - локално парно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Бричед.... идеята е да изсмуква охладената вода към камината.... туй то. Помпата смуче от радиаторите към камината и се монтира на входа преди камината, със съответния филтър.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #32
      jenshen73 написа:
      Не те разбрах, но то щото вече е 22:20. Значи - едно време беше модерно с един нагревател и стар чугунен радиатор от парно да си прави човек "парно". Сипва вода, в горния край слага разширителния съд (обикновено ги правеха от някакви консервени кутии), а в долния край дупката я "запушваха" с нагревателя, обезвъздушаваха и включваха към тока... На маслените радиатори е същата схемата - радиатора е отдолу... По антилогиката на моите разсъждения - какъв е келепира да се "вкарва" топлата вода отгоре, а?
      Топлата вода се вкарва отгоре.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #33
        phoenix написа:
        Бричед.... идеята е да изсмуква охладената вода към камината.... туй то. Помпата смуче от радиаторите към камината и се монтира на входа преди камината, със съответния филтър.
        Монтиран неправилно филтър.Гайката за източване на болкуци и изваждане на филтъра трябва да сочи право надолу.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #34
          ти па ся.... все пак има наклон, и повече не можа да се завие. Все пак не се притеснявам, понеже за 5г, нямаше никакво боклуче, а и има наклон, и на пролет като отворя пробката на филтъра ще видя има ли нужда от почистване. На снимката се вижда и още един холендър в дъното и като отвия и него, целия комплект от колена+ филтър пада и може да се почисти качествено, ако има нужда разбира се.
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #35
            Хайде и аз пак да се включа с малко допълнение по темата.Ако се плашите от ръждилаци сложете калиев бихромат в системата за ихибитор.Според старите ми бумаги предотвратява корозията особенно където има изградена водна система от различни метали. По принцип трябва да е 0.2% но както и да го направите няма да сбъркате. Половин кило стига колкото и да е голяма системата. Е после някои ще разберат че губят течност не само от изпарение в разширителния съд, а и от доста по връзките. Изпробвано лично и върши работа.След 3 годишна експлоатация си отворих и аз филтъра и то само за да проверя как е и всичко беше идеално чисто. Та още ме е яд заради съмнението което имах.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #36
              само да се похваля, реактора вчера го въведох в експлоатация. Работи на 6, в цялата къща е 23 градуса. Голем кеф. Остава да измисля как да се закача и за слънцето.
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #37
                phoenix, големо гъзурене ше да е паднало с тая помпа калиев бихромат - туй животно от къде да си го купа - от аптеката , от железарията, от супермаркета... сега слагам някаква течност - за пароструйки Керхер са продава, ама какъв химикал е - един господ само знае...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #38
                  аз се бях подготвил от предварително с помпата и то там има 3 холендъра.... при правилната последователност.. беше доста лесно. Ей друго си е 24 градуса на всякъде плюс горещ бойлер фор фрии... супер.
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #39
                    Честито.Моято помпа е завряна по същия начин.Но мисля да не я пипам скоро.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #40
                      phoenix написа:
                      аз се бях подготвил от предварително с помпата и то там има 3 холендъра.... при правилната последователност.. беше доста лесно. Ей друго си е 24 градуса на всякъде плюс горещ бойлер фор фрии... супер.
                      Ся ако кажеш че имаш и домашно винце и няколко суджука на един прът надянати, направо да палим дзверо и у Варна, а?

                      Коментар


                        #41
                        Immortal написа:
                        phoenix написа:
                        аз се бях подготвил от предварително с помпата и то там има 3 холендъра.... при правилната последователност.. беше доста лесно. Ей друго си е 24 градуса на всякъде плюс горещ бойлер фор фрии... супер.
                        Ся ако кажеш че имаш и домашно винце и няколко суджука на един прът надянати, направо да палим дзверо и у Варна, а?
                        нали ше минаваш през Бургас за Варна щото ако е за вино и суджук и аз съ нътискъм
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #42
                          Immortal написа:
                          phoenix написа:
                          аз се бях подготвил от предварително с помпата и то там има 3 холендъра.... при правилната последователност.. беше доста лесно. Ей друго си е 24 градуса на всякъде плюс горещ бойлер фор фрии... супер.
                          Ся ако кажеш че имаш и домашно винце и няколко суджука на един прът надянати, направо да палим дзверо и у Варна, а?
                          Деяне, не се казва прът, а САП - по автентично е То ако работата е еденье и пиенье и аз тръгвам да ви събирам по трасето....
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #43
                            donnna написа:
                            phoenix, големо гъзурене ше да е паднало с тая помпа калиев бихромат - туй животно от къде да си го купа - от аптеката , от железарията, от супермаркета... сега слагам някаква течност - за пароструйки Керхер са продава, ама какъв химикал е - един господ само знае...
                            От магазин за химически реактиви. Кога го копувах беше към 12-13 лв./кг. и си го разделихме с един колега. А той после беше намерил от някъде още на по тънка цена който не е химически чист, че да си слага в охладителната система на камиона. Като също беше доволен че са му спряли всякакви ръждилаци и там.А това за пароструйките е предполагам от рода на така рекламирания по телевизията калгонит за да не се отлага котлен камък, така че и него да слагаш не е зле, но не се знае каква реакция може да протече м/у двете и накрая нито едно от тях да не си върши работата.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #44
                              ехееееее, работата е ясна... очертава се едене и пиене.... еми сапа ще го уредим, ама домашно винце някой требе да донесе.Ей много се силна група значи. "Другари от всички краища... присъединявайте се" малко преиначено, ама става ясно.
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар


                                #45
                                phoenix написа:
                                ехееееее, работата е ясна... очертава се едене и пиене.... еми сапа ще го уредим, ама домашно винце някой требе да донесе.Ей много се силна група значи. "Другари от всички краища... присъединявайте се" малко преиначено, ама става ясно.
                                сестра ми работи у винпрома - той Деян знае пък и пътя е през Поморие...
                                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X