Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

    Да започнем от начало : С кеф си купих колата, с кеф си я направих 1вия път, но вече 4 месеца винаги излиза по нещо. Но последната седмица направо ми се изправиха косите : откъртена дръжка на дясна врата, изпуснал амортисьор, проблем с паленето, проблем със спирачките. Прекалено много ми идва хора. Чудя се дали да не я сменям, защото не издържам вече.Може би някой ще каже, че има проблеми заради подръжката, но аз си я гледкам добре, не я ръчкам, не я въртя и разни други такива изгъзици, защо тази кола не ми се отблагодари поне 1 месец без никакъв проблем
    Fiat Bravo 1.4 12v

    #2
    Колега... купуваш си десетгодишна кола и искаш всичко да е перфектно ли? Не ставай смешен! Ако не искаш проблеми иди в магазина и си купи нова, поне имат гаранция! :D
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Е извини ме, на сестра ми е 91ва година и няма забележка, за почти година само радиатора
      Fiat Bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        Продават се хиляди коли втора употреба. Известна част от тях са читави, при други нещата не стоят точно така, а някои живеят втори живот в България, след като някъде в Европа са били бракувани или зарязани на пристанището например. Попаднал си на кофти екземпляр. На всеки може да се случи.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Влади, не е така. И аз съм фен, и ще си остана, но стария ми Опел Кадет (1987 - купен за 1500 лв) от 2004 досега има сменяни само едни накладки и едно каре. С него сме минали (аз и брат ми) около 40 хил. км, като напоследък не се кара. (Стои за бакъп на италианките )А Темпрата я взех за 2500, а преди да я продам ми беше стигнала 6500... дадох я за 2000. То не бяха ремонти, не беше чудо...

          Коментар


            #6
            Хората с повече житейски опит са рекли, че изборът на техника е като да избереш жена - не се знае какъв ще ти е късметът
            Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

            Коментар


              #7
              По същия начин но само че да се похваля 35 хил.км. и само 48лв. за 2 биалетки.Като се има в предвид че колата въобще нея жаля а последните два месеца всяка неделя на една пистичка до Карлово си правим гонки.Е неще да се развали пустия му Фиат.Да не ме чуе дявола Така че в този аспект няма да се впускам в обяснения защо при теб се е получило така а при мен обратно. Много е важно как се е отнасял с колата предишния собственик ако не е правил нищо като елементарна подръжка . На теб се е паднало ред да правиш.Както каза колегата не си купил нова кола а кола на 10г. Между другото имам трима приятели които си купиха преди коли различни марки втора употреба на един ден и какво стана. Започнаха [като теб просто лош късмет или недоглеждане] това се развали купуват и сменят утре друго и така два три месеца накрая двама ги продадоха а третия по размисли и още я кара. Момчетата които купиха колите на моите приятели само карат и нищо не правят :D единия скоро прехвърли 100хил. км. и бил правил предница два пъти.Всичко е късмет .
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                И като продадеш тая... смениш марката... и другата и тя кат започне да се чупи - к’во? Ше сменяш по 4-5 коли годишно ли? Или имаш тръпка към макината... или...
                Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                Коментар


                  #9
                  Не се оплаквай, че да не започна аз ще трябва цял роман да напиша, но си карам фиат-а, погледни поста ми в този линк http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F0%EE%E1%E5%E3
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък на 3 италянки само сипвам гориво и ръчкам, а и с жените ми върви(все е на късмет ), така че нямам никви оплаквания

                    Коментар


                      #11
                      Re: Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

                      gamencerista написа:
                      Да започнем от начало : С кеф си купих колата, с кеф си я направих 1вия път, но вече 4 месеца винаги излиза по нещо. Но последната седмица направо ми се изправиха косите : откъртена дръжка на дясна врата, изпуснал амортисьор, проблем с паленето, проблем със спирачките. Прекалено много ми идва хора. Чудя се дали да не я сменям, защото не издържам вече.Може би някой ще каже, че има проблеми заради подръжката, но аз си я гледкам добре, не я ръчкам, не я въртя и разни други такива изгъзици, защо тази кола не ми се отблагодари поне 1 месец без никакъв проблем
                      Сменяй я без да се замисляш. На мен ми се паднаха два поредни кенефа, които не можех да ги оправя, постоянно имаше нещо и то належащо, а не козметики. Настоящата ми е бомба, само сипвам и карам. На приятелката ми също и взехме, много евтина и с лош външен вид, но няма технически проблеми. Всичко е късмет. За мен извода, е че ако една кола изисква прекалено много, а не дава нищо, то трябва някой друг да се грижи за нея.
                      Lancia Y, 1.2, 60

                      Коментар


                        #12
                        Re: Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

                        3p написа:
                        За мен извода, е че ако една кола изисква прекалено много, а не дава нищо, то трябва някой друг да се грижи за нея.
                        точно както при жените колега, точно както при жените

                        Коментар


                          #13
                          За две години на Пунтото равносметката е-два носача,два амортисьора,един накрайник,термостат,ТПС,едно моторче на джама или 470 лв.Много ли са?Предницата е разбих,щото всяка събота и неделя съм за риба,но и друга кола да беше не смятам,че щеше да издържи.
                          ex. punto elx 1.2i
                          Lancia Libra 1.6

                          Коментар


                            #14
                            !

                            Аз от личен опит мога да кажа че всичко е на късмет и връзки!!!Имал съм 2-фиата сега имам 2 алфи. И двата Фиата бяха купени от частни обяви в Италия. Баща ми кара от 7 години автовоз и затова време е научил едно нещо. В морга или в автокъща читава кола почти няма. Затова ако имаш някой познат да купи от частна обява е най добре. Наистина като почне да се чупи е много неприятно.Повечето негативни мнения за нашата марка се поражда защото някой е решил да спести пари и да си купи евтина кола (не визирам колегата с проблемите) а евтино и добро няма. Ако има е 1 на 10000000.Колега, дори и да продадеш колата не се знае на какво ще попаднеш. Дали ще е по-добро или по-лошо не се знае.Все пак успех и вземи правилното решение
                            EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                            Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                            ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                            Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                            Коментар


                              #15
                              Re: Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

                              gamencerista написа:
                              Да започнем от начало : С кеф си купих колата, с кеф си я направих 1вия път, но вече 4 месеца винаги излиза по нещо. Но последната седмица направо ми се изправиха косите : откъртена дръжка на дясна врата, изпуснал амортисьор, проблем с паленето, проблем със спирачките. Прекалено много ми идва хора. Чудя се дали да не я сменям, защото не издържам вече.Може би някой ще каже, че има проблеми заради подръжката, но аз си я гледкам добре, не я ръчкам, не я въртя и разни други такива изгъзици, защо тази кола не ми се отблагодари поне 1 месец без никакъв проблем
                              Ееее колега, взел си я за 1500лв. Какво искаш от 12 годишна кола за 1500 лв. Това ти е първа собствена кола, нали?Направо се чудя как очакваш да я вземеш и нищо да не пипнеш. Това са съвсем нормални проблеми на стари коли и ги имат ВСИЧКИ марки, независимо за кви пари. Въпроса е на каква кола си попаднал. Въпрос на късмет е. Обаче в твоя случай като видях че си я взел за 1500 лв. то не е въпрос на късмет, а е ясно че ще се дават пари по тази кола.
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар

                              Working...
                              X