Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз купих моята брава на абсолютен късмет пък... почти нищо не разбирах. Покарах я всичко ми се стори ОК и я взех. Е след година и 7 месеца вече мога само да кажа, че не съм очаквал толкова читава кола да излезе. Имам едно единствено влизане в сервиз за смяна на консумативите и това е. 30000км навъртяни само сипвам и карам. Онзи ден сменях масло като я вдигнаха и погледнах отдолу беше перфектна никаква ръжда... носачи амортесьори всичко изглеждаше ОК. Та всичко си е въпрос на късмет колега... това че си попаднал на кофти бройка.. не е извод за всички фиати.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #17
      Ама той колегата, доколкото виждам, не е правил генерални изводи за марката, а само от неговата кола се оплаква. Но наистина всички коли се чупят, дори и новите, така че...въпрос на късмет, кога и кое ще трябва да се смени.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        Друго важно нещо е с какви части се ремонтира колата за да не се оплакваме после, че нещо сменено го сменяме след два месеца.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #19
          gamencerista написа:
          Е извини ме, на сестра ми е 91ва година и няма забележка, за почти година само радиатора
          Еми... какво излиза? Че сестра ти си е избрала по-добра кола, т.е. има повече усет към тез неща?! :P Въпрос на късмет. Продавай тази и се надявай на другата нищо да не пипаш! Между другото... извинете ме, но поглеждали ли сте сервизно ръководство в, което е описано, кой детайл на, колко хиляди трябва да се смени? И, защо смятате, че като си купувате кола втора употреба предишният собственик е бил някой супер прилежен чичко, който е смянал всичко на време, а не някой, който е чакал колата да пропадне съвсем, че да се отърве от нея? Дори след обстоен преглед, колата може да ви донесе кофти изненада! Едни приятели си купиха Ауди А3 на 2 години и след месец им пукна едно бутало... Гаранция, Франция! А и забравих... като не ви кефи Фиат, както правите тук? Има толкова много други марки!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            Re: Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

            gamencerista написа:
            Да започнем от начало : С кеф си купих колата, с кеф си я направих 1вия път, но вече 4 месеца винаги излиза по нещо. Но последната седмица направо ми се изправиха косите : откъртена дръжка на дясна врата, изпуснал амортисьор, проблем с паленето, проблем със спирачките.
            Това са комсумативи, които се сменят на всяка кола след определен брой км. Просто е лош късмет , че се е случило точно при теб. Все едно да се износят дисковете или съединителя и ти кажеш че за това колата в боклук . Гадно е все пак, че се случва наведнъж, но такъв ти е късмета.
            Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

            Коментар


              #21
              Ами наистина, вината не е в колата или марката. На моята за 13000 км съм й сменял само задни накладки, масло и филтри. В събота ще сменям и термостат. В този ред от мисли, колко горе-долу струва труда за това?Та така, колега - всичко е късмет и оглед преди купуването. Не намразвай марката точно заради тази кола. Успех!
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #22
                Vladim, не видях някой да е казал, че Фиат не го кефи, а и не може само да хвалим марката. Човека има проблем, оплаква се, това всъщност е форум, нали? Споделяме и хубавото и лошото, свързано с колите ни и не само. Аз не съм съгласен, че една марка се чупи повече от друга, ама не върви и да казваме, че Фиат е най-доброто едва ли не. Ще заприличаме на феновете на една друга марка...
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #23
                  style34 написа:
                  Vladim, не видях някой да е казал, че Фиат не го кефи, а и не може само да хвалим марката. Човека има проблем, оплаква се, това всъщност е форум, нали? Споделяме и хубавото и лошото, свързано с колите ни и не само. Аз не съм съгласен, че една марка се чупи повече от друга, ама не върви и да казваме, че Фиат е най-доброто едва ли не. Ще заприличаме на феновете на една друга марка...
                  А аз тръгнал ли съм да се оплаквам, че след сериозен оглед при закупуването на първият месец замина турбото, а на мен от джоба ми 450лв? И, че след още година и нещо замина скоростната кутия - 500лв! Ако всеки започне да мрънка, че му се е счупила дръжката, или накладките са за смяна... :D
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    Абе лесно има, ама първо трябва да питаш, нали за това е форума - спирачките много много не ти трябват - нали си си купил кола да караш, не да спираш, дръжките... ми една е достатъчна, но пък и през багажника може да се влиза, амортисьорите - тук е по-сложно, но ако решиш може да видиш редовния ти маршрут как е - с повече леви или десни завои и да смениш само от едната страна. Ако я паркираш на наклон, паленето не е толкова страшно...И кво сега - излиза, че си давал пари за едното нищо
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #25
                      Lane Staley написа:
                      Абе лесно има, ама първо трябва да питаш, нали за това е форума - спирачките много много не ти трябват - нали си си купил кола да караш, не да спираш, дръжките... ми една е достатъчна, но пък и през багажника може да се влиза, амортисьорите - тук е по-сложно, но ако решиш може да видиш редовния ти маршрут как е - с повече леви или десни завои и да смениш само от едната страна. Ако я паркираш на наклон, паленето не е толкова страшно...И кво сега - излиза, че си давал пари за едното нищо
                      Е ти наистина ме развесили :D :D :D
                      Vladim написа:
                      Еми... какво излиза? Че сестра ти си е избрала по-добра кола, т.е. има повече усет към тез неща?! Razz Въпрос на късмет. Продавай тази и се надявай на другата нищо да не пипаш
                      А то всъщност аз и избрах колата, и още по реакцията на предната собственичка разбрах че колата е страшно подържана, жената от която я взехме буквално се разплака пред мен че я продава, но просто вече и трябваше по-голяма Всичко е на късмет.На колегите дето викат там за разни други марки ще кажа че аз съм избрал моята марка и я карам в момента, знаех за проблемите които дават 1.4 моторите, но въпреки това си я взех защото иначе трябваше да избирам между Вектра и Ескорт 92 година Не съм казал нищо против марката, няма и да кажа. Просто съм попаднал на доста занемарена колата ( въпреки че я взех от майстор дето бачка в Опел )
                      Fiat Bravo 1.4 12v

                      Коментар


                        #26
                        "( въпреки че я взех от майстор дето бачка в Опел ) "Ей тва е ключа към пещерата

                        Коментар


                          #27
                          Re: Да си излея душата : Почва да ми писва от тая кола

                          gamencerista написа:
                          ....
                          1500!?!??!Е какво си очаквал от тази кола?!Колега ти по-добре за тези пари да си беше взел читаво Типо...
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #28
                            Ъъъъ, ами, чудя се, ся ко... Моята предна седалка се разскърца - гадна е - що тъй? Колега, чудя се - купил си си кола - няма значение марката и модела - правило номер едно - да си провериш спирачките и ходовата част! Всичко останало е божа работа и късмет!Прав е колегата - за 1500 лева - по-добре читаво типо!

                            Коментар

                            Working...
                            X