Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на абонатна станция - Т-я София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на абонатна станция - Т-я София

    Колеги, някои от вас вероятно вече са минали през тази процедура. Интересува ме следното - как и къде мога да разбера КОГА ТОЧНО ще бъде подменена станцията в блока ми. Интересува ме защото искаме да подменим водопроводните тръби в мазето, а ако топлофикация подмени станцията, тя ще си поеме част от подмяната на водопровода, и то част от най-скъпите тръби, кранове и др. Това значително би намалило цената която входа ще плати от джоба си. Също така е безсмислено ние да платим нещо, което така или иначе някой друг ще плати до няколко месеца. Звънях на разни телефони, но никой не вдига, и по специално на телефона за информация на топлофикационен район София-Изток. Също така във връзка с новата обстановка - може би ще трябва входа да няма никакви задължения, и всички да са редовни платци, за да се подмени станцията? Ако е така - няма кво да чакаме, ще си караме със старата абонатна. Новите станции имат ли помпа за циркулация на топлата вода, или трябва да си я купим отделно? Сега нямаме, а искаме да сложим. Та ако новите станции имат, да не се набутаме да плащаме и това. Ако всичко правим сами, ще трябва да платим над 2500 лева, иначе може да платим само 65-70 % от тази цена. Това се разделя на 21 апартамента.

    #2
    - Топлофикация почти никакви тръби и кранове няма да подмени; ще има един кран преди водомера и това е (каквото и да се подмени ще е в рамките на помещението на АС)- ако сега имате рециркулационна помпа и в новата станция ще има, иначе не (а имате ли изградена линия?)- за задълженията най-вероятно не им дреме, защото те си ги правят по графикпрати ми номера на блока, за да питам ще се сменя ли скоро и кога
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Все пак успях да се свържа, и разбрах че тази година няма да е (каква изненада! ). Казаха ми да звънна някъде към август, за да питам пак. Само не ми стана ясно дали списъкът който е изготвен сега става въпрос за график за следващата година. Не ми звучи реално да се обадя през август, и да ми кажат да, вие сте в списъка за тази година. Вероятно се прави списък за следващата година? Т.е. дори и да звънна през август, ще ми кажат "да, вие ще ви бъде сменена през 2010-та!" евентуално... Иначе това за тръбите го каза един дето изготви оферта за подмяна на водопровода. Имаме линия за рециркулация, но нямаме помпа, но предстои да си купим. Задължения имаме доволно... Слатина блок 51

      Коментар


        #4
        по принцип подмените се правят на етапиза които има търговеявно не сте в текущата групаза другия етап няма кой да даде информацияособено сега с тези прехвърляния на собствеността на дружествотосигурно няма да чакате и ще смените водопроводано както ти казах, Топлофикация ще сменят тръби само в помещението на АСотносно помпата - струва грубо 150 лева
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Оги нямам намерение да спамя в темата ти ама върпоса ти ми звучи като нещо от рода като на - "Кога панелните блокове ще бъдат построени наново и собствениците на жилищата им ще заживеят спокоен живот?".
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            относно помпата - струва грубо 150 лева
            нещо линк можеш ли да дадеш, мен гуугъла не ме обича ли, какво... като търся, и ми излизат само разни потопяеми помпи, електрически помпи, бензинови помпи.... И аз така съм чувАл - към 150 лева, без труда. А труда? Някой минал ли е през монтаж на помпа? Иначе си е готино - пускам топлата вода да тече, и след 10-12 минути вече е дошла, и си взимам душче за 3 минути

            Коментар


              #7
              трудът няма да е многоне повече от 50 леваGrundfos UPS 25-60 или UPS 32-60първата е за тръба 1 1/2 цола, втората за 2 цолаима и помпи специално за рециркуралия, обаче аз ти препоръчвам тези горена холендрова връзка садаже ако има по-сръчен сред вас, ще се справите сами с монтажаважното е да не се обърка посоката
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар

              Working...
              X