Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Абе и Пунтото било добра кола.....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Абе и Пунтото било добра кола.....

    От година и два месеца го имам и от доста неща се оплаквах но сега като че ли вече взе да ми харесва.Последно се оплаквах от запотяването на стъклата но след намазването им с шпрея то сега нямам проблем .Тази сутрин взех че му махнах пластмасовата решетка под чистачките и понеже пътувах извън града почуствах голяма разлика в парното.В смисъл сега влиза по голямо количество въздух отвън на вътре и имам чудесно обдухване при малки обороти на вентилатора за парното.Сега се чудя дали да не направя отвори на тази решетка та да има приток на въздух. :D
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    Re: Абе и Пунтото било добра кола.....

    коцев написа:
    Тази сутрин взех че му махнах пластмасовата решетка под чистачките и понеже пътувах извън града почуствах голяма разлика в парното.В смисъл сега влиза по голямо количество въздух отвън на вътре и имам чудесно обдухване при малки обороти на вентилатора за парното.Сега се чудя дали да не направя отвори на тази решетка та да има приток на въздух. :D
    Колега,не смятам ,че това е добро решение...ако си забелязал,отворите са вляво, а вентилатора и входа на въздуховода отдясно...ако се направят там отвори ,първо водата при дъжд и миене ще влиза почти направо в ел. мотора-а той няма дренаж -водата отива в колектора,четките и долния лагер-особено при липса на поленов филтър,също листа и др.-за резултата от това си наясно...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      При моя случай аз огледах хубаво какво би се получило ако направя отворите.Няма никаква опастност да влезе вода към вентилатора защото първо аз нямам филтър и второ двата отвора през които минава въздуха за към вентилатора са на височина около 5 см така че по никакъв начин не би могла да влезе вода към вентилатора защото на най ниската част се намират два отвора през които се изтича водата навън.Преди месец при първото сваляне на тази решетка ви писах че под нея се бяха събрали много листа прах кал почти една кофа изхвърлих от там и отпуших тези два отвора така че сега и с кофа да изливам вода отгоре пак се изтича без проблем. По рано толкова години карах Фиат Уно и вентилатор почти не съм пускал когато съм в движение защото имаше чудесно обдухване от самата струя въздух отвънка а сега на Пунтото без вентилатор не става.Ще покарам така малко без решетка пък след Нова година ще реша дали да я дупча. :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Пунто 1.2 пълен инжекцион --ГОЛЯМАТА РАБОТА !!!
        Коцев, ей това вече е приказка за ФИАТ! Ама рано или кьсно всички стигат до този извод!

        Коментар


          #5
          Абе аз сам си знам какво е ама хайде да не се деля от вас :D :D :D
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Евалата Коцев, най накрая да си дойдеме на думата
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Коцев чел съм ти предишни писания във форума - звучиш ми улегнал и мислещ човек, какви за тези приказки от теб Това в кръга на нещата - Пунто и аз карам, далеч е в някои отношения, в други си е добре - като всички коли. Като цяло и аз съм доволен. Само да не бяха го карали преди мен разни там псевдо майстори ...
              >> Linux is for those who hate Windows <<
              >> FreeBSD is for those who love UNIX <<

              Коментар


                #8
                Re: Абе и Пунтото било добра кола.....

                vesko.t написа:
                коцев написа:
                Тази сутрин взех че му махнах пластмасовата решетка под чистачките и понеже пътувах извън града почуствах голяма разлика в парното.В смисъл сега влиза по голямо количество въздух отвън на вътре и имам чудесно обдухване при малки обороти на вентилатора за парното.Сега се чудя дали да не направя отвори на тази решетка та да има приток на въздух. :D
                Колега,не смятам ,че това е добро решение...ако си забелязал,отворите са вляво, а вентилатора и входа на въздуховода отдясно...ако се направят там отвори ,първо водата при дъжд и миене ще влиза почти направо в ел. мотора-а той няма дренаж -водата отива в колектора,четките и долния лагер-особено при липса на поленов филтър,също листа и др.-за резултата от това си наясно...
                Вода няма да влезе, ама всички листа и боклуци ще се налепят вътре
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  А като имаше решетка защо извадих една кофа листа / още от Италия имаше / и разни други боклуци.Даже вчера ходих на автомивка и не бях им казал че няма решетка и те като започнаха едно голямо миене търкане та като погледнах после изтръпнах помислих си че всичко е пълно с вода но се оказа че няма капка вода влязла към вентилатора. :D И нямам потене на стъклата и въобще взе да ми се повдига малко настроението само дето не смея да поглеждам към стрелката на бензиномера защото изтръпвам Ужас ......
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    Колега Коцев, хайде за да се отървеш от мъките, вече съм почти съгласен да ми харижеш "гадното" Пунто, пък аз "зъбите" няма да му гледам :D Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Мога да го разменя само за дизелово
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #12
                        Мога да го разменя само за дизелово
                        Но, пак за Пунто, нали?

                        Коментар


                          #13
                          Е сигурно и за Брава няма да откаже.... в кръга на майтапа....
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            коцев написа:
                            Мога да го разменя само за дизелово
                            Един Рапид дизелов веднага ти пращам за Ловеч много пушещ и добре изгнилYellow_Flash_Colorz_PDT_29

                            Коментар


                              #15
                              А бе, вие му предлагате на човека, ама той в момента стои на нокти заради Литекс!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X