Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Казвай какво е просвет!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Казвай какво е просвет!

    Колеги, с жената тука постоянно като гледаме една реклама на Форд Фюжън или нещо такова беше, се задава един въпрос от нейна страна.Там се говори, че колата била с по-голям просвет от другите в нейния клас.Та точно според жената над 80-90% от хората не могат да разберат за какво се говори, че била по-добра.И наистина като се замисля, можеше да я направят малко по-разбираема за "обикновения" потребител този, който ще си я купи, не за фенове, които може би знаят, какво е просвет и съответно никога няма да си купят точно този модел на Форд Та я да направя една извадка от форума, макар, че не е точно представителна, та да видим дали се знае какво означава точно "просвет"
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #3
    НЕ съм сигурен точно какво е но предполагам

    --------------------

    Коментар


      #4
      Е, ако кажат клиренс, едва ли ще е по-разбираемо за обикновения зрител.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #5
        абе гледам 100% верни отговори, ама вземи я пусни тази анкета в бг-мамма и ще получиш реални резултати
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #6
          donnna написа:
          абе гледам 100% верни отговори, ама вземи я пусни тази анкета в бг-мамма и ще получиш реални резултати
          Аз писах, че не ме интересува... Според мен "просвет"-а е по-добрата видимост към всяка точка от шофьорското място! Другото възможно обяснение за "просвет" е големите джамове... които осигуряват по-голяма осветеност... Ама споменах ли вече, че не ме интересува? Особенно пък за Форд... Абревиатурата на тез коли, означава "фаунд он дъ роуд дед" (Американците дори така му викат...)
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #7
            sugarboy написа:
            Е, ако кажат клиренс, едва ли ще е по-разбираемо за обикновения зрител.
            Честно казано, клиренс (clearance) го знам от дете от баща ми. "Просвет" го чувам напоследък Питах жена ми - тя не знае. И действително е член на форума БГ Мама
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #8
              nikki_sixx написа:
              donnna написа:
              абе гледам 100% верни отговори, ама вземи я пусни тази анкета в бг-мамма и ще получиш реални резултати
              Аз писах, че не ме интересува... Според мен "просвет"-а е по-добрата видимост към всяка точка от шофьорското място! Другото възможно обяснение за "просвет" е големите джамове... които осигуряват по-голяма осветеност... Ама споменах ли вече, че не ме интересува? Особенно пък за Форд... Абревиатурата на тез коли, означава "фаунд он дъ роуд дед" (Американците дори така му викат...)
              Просвета е нещо съвсем друго...А относно клиренса.... в казармата се забавлявахме като пращахме новобранците да ни донесат по 1 кофа клиренс...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #9
                И какво е точно... я обяснете

                --------------------

                Коментар


                  #10
                  Huku написа:
                  И какво е точно... я обяснете
                  разстоянието от пътя до най ниската точка на колата
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #11
                    Клѝренс (от англ. ground clearance), е разстоянието от повърхността, върху която се намира автомобил или друго превозно средство, до неговата най-ниска точка (без да се смятат колелата). Обикновено се измерва със стандартизирано оборудване и при колите се определя без пътници и товар.Това е една от особено важните характеристики на автомобила. При по-голям клиренс центърът на тежестта на превозното средство се измества по-високо, което го прави трудно за управление и увеличава вероятността от преобръщане. По-големият клиренс също така се отразява негативно на аеродинамичните качества на колата. По-големият клирънс обаче е по-подходящ за неравен терен, тъй като намалява риска от сериозно одраскване и съответно повреди на шасито и долната част на автомобила.Обикновено за спортните коли е характерен нисък клиренс, а за превозните средства с висока проходимост (джипове и други) - голям клиренс. Типични представители на двете крайности в това отношение са Ferrari F40 и Hummer.Някои модерни автомобили като Ауди allroad quattro дават възможност да се регулира клиренса в зависимост от пътните условия и/или настройките, задавани от шофьора.Синоним: просвет на автомобила (транспортното средство).Аз така го намерих.
                    BRAVA 1,4 12V
                    Nissan Navara

                    Коментар


                      #12
                      Правилното си е клиренс,просвет го е измислил някои "умник". ПП:Ами ако се стъмни?
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #13
                        Shadowandust написа:
                        Правилното си е клиренс,просвет го е измислил някои "умник". ПП:Ами ако се стъмни?
                        Не знам кой умник го е измислил, но това е на руски, а клиренс също мисля не е българска дума мяза ми на ФР или английски.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #14
                          Shadowandust написа:
                          Правилното си е клиренс,просвет го е измислил някои "умник". ПП:Ами ако се стъмни?
                          Тогава няма коли... вероятно!?
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #15
                            van_dal написа:
                            ... а клиренс също мисля не е българска дума мяза ми на ФР или английски.
                            английски
                            She was only a whisky maker but he loved her still.

                            Коментар

                            Working...
                            X