Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какво да почистя битум от колата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какво да почистя битум от колата?

    Днес преасвалтираха нашата улица и пръскаха е някаква битумна смеска, преди да положат новият асвалт. Преди да се усетя и да преместя колата, цялата беше напръскана с тая гадост. Силният вятър помогна "пръските" да се разнесат из цялата "махала" и всички коли на паркинга са на същото дередже. Някой спомена, че се махало с бензин, но не искам аз да съм първият, който да рискува да остане без боя/гланц...С какво да го изчистя
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    В Гуглето пише всичко Първото, което открих е на Сонакс - флакон 300 мл., бял с черна капачка, за смоли и асфалт. Сигурно има и други подобни, така че, успех!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
    Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
    Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

    Коментар


      #3
      Най добре става с нафта. Напояваш една мека кърпа и с кръгообразни движения без много натиск петната се отстраняват . Не поврежда боята ще имаш проблем после с измиването но с добър авто-шампоан нещата се получават. Лично моята кола беше в асфалт цялата лява част , врати калници стъкла преден капак до половината по същия начин го отстраних. Не нарушава лаковото покритие но колата трябва да е измита зада няма пясъчинки които да се превърнат в шлайф-паста като търкаш с парцала.Успех
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Става и с пожарогасител.Процедурата е същата като с нафтата,само че не се мие(в смисъл че не остава мазно)
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          И с бензин става. Аз на един бежов мерцедес (неметалик) като малък в автомивката търках петна от битум и асфалт с парцал и бензинец. Стана като нов.

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            И с бензин става. Аз на един бежов мерцедес (неметалик) като малък в автомивката търках петна от битум и асфалт с парцал и бензинец. Стана като нов.
            С бензин се матира и на слънце се вижда точно каде си търкал
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              само с пароструика пак трябва да се махне
              тунинговам си колите за удоволствие
              някои с турбо други с чип

              Коментар


                #8
                Atanas71 написа:
                Airfan написа:
                И с бензин става. Аз на един бежов мерцедес (неметалик) като малък в автомивката търках петна от битум и асфалт с парцал и бензинец. Стана като нов.
                С бензин се матира и на слънце се вижда точно каде си търкал
                ще станат едни облаци
                BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
                E46 320D

                Коментар


                  #9
                  Atanas71 написа:
                  Airfan написа:
                  И с бензин става. Аз на един бежов мерцедес (неметалик) като малък в автомивката търках петна от битум и асфалт с парцал и бензинец. Стана като нов.
                  С бензин се матира и на слънце се вижда точно каде си търкал
                  Ба ли го... шефа каза да търкам тогава и аз търках. Не се матира нищо. Цвят - едно такова кремаво-бежаво неметаликово.

                  Коментар


                    #10
                    Нещо май са се засилили да асфалтират улиците в Бургас Нашата за първи път откак сме се нанесли преди около 20 години я асфалтираха. С пароструйка не става , пробвали сме на 2 автомивки когато омазахме до ушите служебния форд преди 2 години. Махнаха я с нафта ама ни взеха 25 лева
                    Brava 1.6 ELX

                    Коментар


                      #11
                      Явно с нафта ще е. После на автомивка.Само за информация потвърждавам казаното от колегите, че с водоструйка (на OMV) не стана. С пароструйка само се замазва, но не пада. С бензин (разредител AMB) се маха, но остават бели петна.Стана с един препарат - SLAK (зелен спрей, италианско производство, води се антистатик), но при цена на 7-8 лв. е нерентабилно, защото ще ми трябват около три флакона.Благодаря!
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        ruNNer написа:
                        Нещо май са се засилили да асфалтират улиците в Бургас Нашата за първи път откак сме се нанесли преди около 20 години я асфалтираха. (
                        какво да ти говоря... в събота след обяд тъкмо беше заваляло хубаво... и влизам по Гладстон от Сан стефано за да влезна по как й беше името - уличките зад блока на Сладкарница Лотус /бившата/ и гледам - асвалтиргат!!!! в най- големия дъжд!!!!!
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          И в "Лазур" е пълна каша. "Копривщица" половината е разкопана (ремонтират я) от незнам колко време, още са на фаза, копане и чакълиране, не ми се мисли като почнат да асфалтират в най-студеното и влажно време на годината, другите възрожденски улици са от тип "лунен пейзаж" всеки ден е едно голямо приключение, стоежи и затворени улици от бетон-помпи навсякъде из комплекса, не се ли настроиха вече, то място не остана Само се чудя новодомците къде ще паркират, че на паркинга отдавна няма места и се спира по детската площадка и тротоарите.Иначе, по темата, както казаха колегите, нафтата върши чудеса :D

                          Коментар

                          Working...
                          X