Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте с измамите в Била

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз не мисля, че става дума чак за измами. "Била" винаги ми е правила много добро впечатление с многобройните и ясни указания за цени, промоции и т.н. По едно време започнаха да хитреят с цената на някакви сирена, не можеш без калкулатор да схванеш колко е килото, но като цяло всичко при тях е Ок.Та като стана дума за "Била" и се споменаха и други големи вериги. Ще споделя нещо и аз: "Метро" например е неприветлив магазин, никога не ми е било приятно да съм вътре. Пазаруването в "Била" ми е удоволствие, макар че съм попадал и на развалени продукти. Отскоро в града си имаме и "Кауфланд". Може би не е лош като магазин, а и цените му са много прилични, но е разположен точно срещу индианския квартал "Токайто" в града . В един местен форум обсъждахме темата и колеги, които са живели и в Германия например, споделиха че това било политика на веригата - да отварят магазини предимно в квартали, населени с малцинства или имигранти и че по принцип не се ползвал с добро реноме, нещо като "магазин за бедни".
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      Не знам как е по другите магазини от веригите, но аз лично много се афектирам от нещо при първо посещение... Един път в Била на бул. България и 2 пъти в Метро на Цариградско и ми стига, повече мисля да не стъпвам там, просто имам едно тегаво чуство. В Кауфланд пък имам познат - направо си ми каза "Магазин за бедни - кофти качество на ръба на срока за годност, не се лъжи да ходиш." Като се замисля всъщност изобщо не съм фен на тези огромни магазини "Всичко накуп", предпочитам малките квартални вериги (не по зле заредени и разнообразни) - Макао, Бурлекс, СБА... От големите май само Пикадили ми допада до някъде, ма нали знаете, то е като оня лаф на Наполеон за майка му... Колкото конкретно по темата - няма измами като се замисля, требе само да четеш внимателно табелките и да си правиш една тунка сметка колко ше доде сичко дока товариш количката и ако се размине на касата - правите разбор......П.С.: Малко омешах градовете София и Варна незнам къде има и няма, тези кварталните ги има по Варна, ма незнам дали ги има другъде

      Коментар


        #18
        snake написа:
        Отскоро в града си имаме и "Кауфланд". Може би не е лош като магазин, а и цените му са много прилични, но е разположен точно срещу индианския квартал "Токайто" в града . В един местен форум обсъждахме темата и колеги, които са живели и в Германия например, споделиха че това било политика на веригата - да отварят магазини предимно в квартали, населени с малцинства или имигранти и че по принцип не се ползвал с добро реноме, нещо като "магазин за бедни".
        Въх, недей така бе колега. В Младост може да не сме "Кварталът на Богатите", но поне сме си от "мнозинствата" Жена ми е даже руса По мои наблюдения, стоките с малки изключения са еднакви във всички вериги. Говорим предимно и особено за хранителните стоки, козметика и пр. Цените също на практика са почти идентични - въпросът е просто кой магазин ти е най-близо. Е, вярно, че Била е малко по-скъп от Кауфланд, но ако и от двата магазина напазаруваш еднакви стоки, ще се появи разлика от, да речем, 2 лева на 50 в полза на Била.А Метро пък не си струва освен ако наистина не искаш да пазаруваш на едро - напр. по два дезодоранта, по 5 литра олио, по 3 консерви наведнъж, по 6 бутилки пепси и т.н.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #19
          За Германия ставаше дума, не за тук. То тук цялата държава си е бедняшка, така че е съвсем нормално Кауфланд да атакува българския пазар с евтини стоки. За цените не си съвсем прав. Поне в Пазарджик засега "Кауфланд" държи доста по-ниски цени на повечето артикули, които ме интересуват, в сравнение с "Била" например. Даже имат и някаква политика за "най-ниска цена" - ако намериш дадения артикул по-евтино в града в деня на покупката, ти връщат разликата в парите. За "Метро" какво да кажа, нали му знаете девиза: "Купи 5 на цената на 3, дори да не ти трябва нито едно" .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #20
            Добре де, да го кажа така - поне нещата, които аз купувам - сирене, кашкавал, месо, хляб и тем подобни - са на приблизително еднакви цени. Дори и да има някаква разлика, като си купя 300 гр. кашкавал от Кауфланд, бих спестил жълти стотинки при разлика на кило от 20-30 стотинки. Действително ИМА някои стоки, които са осезателно по-евтини, но пък по една случайност, те рядко ме интересуват
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #21
              gantcho написа:
              ... Действително ИМА някои стоки, които са осезателно по-евтини, но пък по една случайност, те рядко ме интересуват
              Заради тези "евтинии" Кауфланд е винаги пълен с разни бабки или хора от околните села. Избягвам го, нищо че ми е най-близо. Предпочитам да пазарувам в Била или ХИТ. По-нормални, сякаш, хора пазаруват там и не е такава блъсканица.
              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

              Коментар


                #22
                simeon3000 написа:
                gantcho написа:
                ... Действително ИМА някои стоки, които са осезателно по-евтини, но пък по една случайност, те рядко ме интересуват
                Заради тези "евтинии" Кауфланд е винаги пълен с разни бабки или хора от околните села. Избягвам го, нищо че ми е най-близо. Предпочитам да пазарувам в Била или ХИТ. По-нормални, сякаш, хора пазаруват там и не е такава блъсканица.
                О, ама напълно си прав. Аз живея точно срещу Хит - и най-често пазарувам точно там или в един друг квартален магазин. Просто от Кауфланд пазарувам рядко и то конкретни неща, които ми харесват повече от на другите магазини. Да не говорим, че в Кауфланд няма и къде да се паркира на моменти - супер изнервящо.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #23
                  gantcho написа:
                  simeon3000 написа:
                  gantcho написа:
                  ... Действително ИМА някои стоки, които са осезателно по-евтини, но пък по една случайност, те рядко ме интересуват
                  Заради тези "евтинии" Кауфланд е винаги пълен с разни бабки или хора от околните села. Избягвам го, нищо че ми е най-близо. Предпочитам да пазарувам в Била или ХИТ. По-нормални, сякаш, хора пазаруват там и не е такава блъсканица.
                  О, ама напълно си прав. Аз живея точно срещу Хит - и най-често пазарувам точно там или в един друг квартален магазин. Просто от Кауфланд пазарувам рядко и то конкретни неща, които ми харесват повече от на другите магазини. Да не говорим, че в Кауфланд няма и къде да се паркира на моменти - супер изнервящо.
                  Явно това става дума само за софийския.В Пловдив не е чак толкова зле :DА за САНИ какво ще кажете?
                  Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                  ZFA16000002608488

                  ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                  Коментар


                    #24
                    nanobanano написа:
                    [Явно това става дума само за софийския.В Пловдив не е чак толкова зле :DА за САНИ какво ще кажете?
                    Неее за Младосткия,Овча купелския според мен си е ок.

                    Коментар


                      #25
                      много рядко да съм имал проблем в кауфланд даже никога...когато се купува винаги се гледа за срок на годност и това е..лексито на пещерско шосе ,комшо, хубав магазин има от всичко по малко само вчера ми направиха лошо впечатление когато исках да си купя едни картофи пържени и 2 пържоли че жена ми беше скапана от работа...оная почна да слага едни черни прегоряли картофи вътре и жена ми веднага й направи забележка и оная се обръща и й вика на моята "това е политика на магазина да слагаме всичко вътре"и ние й викаме че щом е политика на магазина вземете си ги изяжте сами картофите и да видиш после как ги разделяше...а бе проста работа ама какво да правиш...
                      фиат браво 1.4 12в
                      фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

                      Коментар


                        #26
                        Кауфланд най-си заслужава, стига да гледаш какво купуваш. Магазин за бедни бих нарекъл Фантастико - откак напуснах Студентски град в такова не стъпвам! А в Младост Кауфланд е доста по-просторен от Била. В била е страшна блъсканица, изнервям се като пазарувам там.Виж, Хит още не съм го пробвал.
                        Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                        Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                        Volvo S60 Sport 2.4D

                        Коментар


                          #27
                          Аз пък не мисля,че колегите търсят под вола теле.За умишлена измама е малко пресилено да се говори,всичко е резултат на мързел и недоглеждане.Работила съм точно в Билла Славия и за близо половин година,съм сменяла етикети 2 или 3 пъти...Сами си правете изводите.Първа смяна ни викаха от 7,при положение,че магазинът отваря в 8.Ха познайте какво правихме 1 час?Поливахме цветята и зареждахме торбички по касите.Айде торбичките бяха необходимост,ама тези цветя как не изгниха от поливане всеки ден.Ситуацията е следната-даден продукт е в промоция 1 седмица,на цена да речем 8.99.След изтичането на тази седмица продуктът вече е с цена 9.99 и тя е въведена в касовия апарат,обаче няма кой да си направи труда да смени и етикета на щанда и съответно се въвежда в заблуждение клиента.Беше ми гръмнала главата от постоянното оплакване на клиенти,че "там" пишело едно,а като ти го чукнат на касата,излиза друго.Върви им обяснявай,че някой не си е свършил работата и аз нямам никаква вина за това.Но в този случай мисля,че хората са абсолютно прави да негодуват.
                          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                          Ванга

                          Коментар


                            #28
                            ...

                            Имам и други наблюдения в плевенската БИЛА - до пазара... И не само мои, а на доста познати... Случва се отново при по-големи покупки с голям брой артикули, при които трудно можеш веднага да хванеш разликата - купил си, примерно, една консерва копърка - после на касовата бележка виждаш, че са ти маркирани две или три... Хайде - да е веднъж - да си каже човек, че е несръчна касиерка, изтървала копърката и тя се изтъркулила два-три пъти покрай скенера)))))) Ама не е единичен случай...А няколко пъти вече ми се случва - искам 6 кебапчета, напъхват ми ги в един хартиен плик, цъкват бележката с телбода...и после в плика се оказват 5 кебапчета. Първия път си викам - не ме е разбрало момичето... Не ме е разбрало, ама са маркирани 6, а не 5... Е, може да не е политика на магазина... Да са им сладки кебапчетата аванта Може пък някой път да ми сложат 7 вместо 6, знам ли Ще чакам и ще се надявам)))
                            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                            Коментар


                              #29
                              Re: ...

                              karloson написа:
                              Може пък някой път да ми сложат 7 вместо 6, знам ли Ще чакам и ще се надявам)))
                              Надай се к..е на пияна жена

                              Коментар


                                #30
                                Irka_fihi написа:
                                Аз пък не мисля,че колегите търсят под вола теле.За умишлена измама е малко пресилено да се говори,всичко е резултат на мързел и недоглеждане.Работила съм точно в Билла Славия и за близо половин година,съм сменяла етикети 2 или 3 пъти...Сами си правете изводите.Първа смяна ни викаха от 7,при положение,че магазинът отваря в 8.Ха познайте какво правихме 1 час?Поливахме цветята и зареждахме торбички по касите.Айде торбичките бяха необходимост,ама тези цветя как не изгниха от поливане всеки ден.Ситуацията е следната-даден продукт е в промоция 1 седмица,на цена да речем 8.99.След изтичането на тази седмица продуктът вече е с цена 9.99 и тя е въведена в касовия апарат,обаче няма кой да си направи труда да смени и етикета на щанда и съответно се въвежда в заблуждение клиента.Беше ми гръмнала главата от постоянното оплакване на клиенти,че "там" пишело едно,а като ти го чукнат на касата,излиза друго.Върви им обяснявай,че някой не си е свършил работата и аз нямам никаква вина за това.Но в този случай мисля,че хората са абсолютно прави да негодуват.
                                Ако не е сменен етикета и на касата показва друго какво ще показва на апаратите за проверка на цената?
                                Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                                ZFA16000002608488

                                ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X