Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцащи и пукащи пластмаси на домашен климатик Osaka CH12CN

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцащи и пукащи пластмаси на домашен климатик Osaka CH12CN

    Климатика е закупен преди около половин година. Още след монтажа ми направи впечатление, че доста скърца и пука докато работи, но майсторите казаха, че ще улегне, още не бил темпериран и т.н. и се измъкнаха. Лятото не му обръщах много внимание, защото се включва само през деня, у нас е шумно и не се усеща. Но сега е някакъв ад: използвам го за отопление и през нощта не може да се спи. Най-често докато работи шумът е все едно в климатика се разхождат плъхове. Отвреме навреме най-вече когато достигне желаната температура и спре да духа пукането е толкова силно, все едно ще се спраска някоя пластмаса. Два пъти идваха майсторите у нас, подлагаха някакви изолации между климатика и стената, подобрението е нищожно. Накрая казаха, че стената ни е крива и затова климатика пука. На същото място по-рано имаше друг климатик, който не издаваше никакви такива звуци.Имам 2 въпроса:1. Някой има ли такъв модел климатик Osaka CH12CN и как са шумовете ?2. С такъв проблем по принцип някой сблъсквал ли се е дори и с друг климатик и има ли някакво решение или да го изхвърлям през прозореца ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Проблемът е в некачествената пластмаса, която използват за тези климатици, явно не е температуроустойчива и има големи амплитуди на свиване и разширение. Вкъщи Нео-то прави същите проблеми, но не чак толкова само като загрява, или като изстива се чува пукане. Не знам какъв съвет да ти дам, но надали ще ти излезе евтино да го изхвърлиш през прозореца. Провери кои части му се разглобяват лесно и на болтовете подложи някакви уплътнения, може и да помогне.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Колега!Порови се малко тук http://forum.setcom.bg/index.php/board,60.0.html и пиши за проблемите си!Хората са доста наясно и помагат!Де с идеи,де с друго...!Ортиентираха ме,и вече съм щастлив собственик на климатик "Дайкин"!Не съм предполагал че може да намеря такова съотношение качество-цена!п.с.Ползвам климатик от 15години!
      THE DRUMMER!!!

      Коментар


        #4
        dimodd написа:
        Колега!Порови се малко тук http://forum.setcom.bg/index.php/board,60.0.html и пиши за проблемите си!Хората са доста наясно и помагат!Де с идеи,де с друго...!Ортиентираха ме,и вече съм щастлив собственик на климатик "Дайкин"!Не съм предполагал че може да намеря такова съотношение качество-цена!п.с.Ползвам климатик от 15години!
        Ееееееееееее, че това си е Мерцедеса на климатиците! Пък, колкото до проблема на колегата, така става като вземате климатици от нисък клас (даже почти никакъв). Всички Осаки, които съм виждала скърцат, пукат, че даже и замръзват. Без да ми се сърди никой сега !
        FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Моята Осака е с компресор Дайкин.

          Коментар


            #6
            А аз просто след като се порових в този форум,който препоръчвам на колегата,си купих Дайкин!Засега резултатите са удивителни!И ни е топло..!
            THE DRUMMER!!!

            Коментар


              #7
              Тея с Дайкините да си стискат палците и да се надяват всичко да им е ОК и да са късметлии. Особено ако Дайкините са за европейския, а не за японския пазар. Толкоз дефектни маркови машини не съм чувал да има други. П.П. Освен една серия СОНИ Тринитрон разбира се
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Моя климатик е марка Краун не от нисък клас от никакъв клас както каза колегата . Ползвам го 4-та година като почива по два месеца в годината в преходния период. Преди месец започна да посърцва клапата за насочване на въздушната струя , проблема го реших като един приятел ми даде някаква смазка за пласмаса и напълних с нея осите на клапата .Проблема е решен . Сега към разбирачите , след като Краун не са от "мерцедесите" как така ме охлажда през лятото и ме отоплява през зимата без никакъв проблем в работата вече 4 години Експлоатация . Инвестирал съм в него при покупката 370лв. Халал му вяра Сега някой ще каже че е късмет. На компресора му пише Либхер сигурно за това
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  аз не им разбирам много, ама като асоциирате мерцедеси с дайкини, коя кола асоциирате с климатик митсубиши, и колите Фиат кои климатици биха символизирали най-точно?

                  Коментар


                    #10
                    С чиста съвест Осака-та го отъждествявам с Фиат. Народен климатик - народна кола. Скърцащи и пукащи пластмаси, както при колегата - скърцащи пластмаси и в купето на Фиат. Аз съм изключително доволен от моя климатик, не мога да се оплача от скърцане и пукане - същото мога да кажа и за Фиата ми - след като му подмених предницата, е изненадващо безшумен, както и преди разхлопването й. Виж, вече в отъждествяването на различните модели на Осака и Фиат, ще се затрудня
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      rumididi написа:
                      dimodd написа:
                      Колега!Порови се малко тук http://forum.setcom.bg/index.php/board,60.0.html и пиши за проблемите си!Хората са доста наясно и помагат!Де с идеи,де с друго...!Ортиентираха ме,и вече съм щастлив собственик на климатик "Дайкин"!Не съм предполагал че може да намеря такова съотношение качество-цена!п.с.Ползвам климатик от 15години!
                      Ееееееееееее, че това си е Мерцедеса на климатиците! Пък, колкото до проблема на колегата, така става като вземате климатици от нисък клас (даже почти никакъв). Всички Осаки, които съм виждала скърцат, пукат, че даже и замръзват. Без да ми се сърди никой сега !
                      Къде съм написала, че съм разбирач?Просто изказах мнение! И то от лични наблюдения, не че някой ми е казал нещо или съм прочела някъде. Аз вкъщи имам Фуджицу - не е от ,,мерцедесите", от по-нисък клас е, обаче е ОК. Сега някой, ако ми каже, че е боклук, че има дефекти, и други такива, въобще няма да го слушам, защото виждам вкъщи какво е. Е, искам Мерцедес, обаче карам Фиат ! Що се палите, не мога да разбера ?!
                      FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        rumididi написа:
                        Пък, колкото до проблема на колегата, така става като вземате климатици от нисък клас (даже почти никакъв). Всички Осаки, които съм виждала скърцат, пукат, че даже и замръзват. Без да ми се сърди никой сега !
                        Когато го купувах, основното ми изискване беше да е тих, защото ще отоплява спалнята. И ме увериха, че ми препоръчват точно тих, безшумен климатик. А за класа - към 700 лв. беше, когато го купувах. Не знам колко трябва да струва един неинвенторен климатик 12-ка, за да не е в ниския клас.За голямо съжаление ето какво намерих за този климатик : http://forum.setcom.bg/index.php/top...htmlМинал съм се яко, в най-кратък срок ще викам някой от магазин за бяла техника втора употреба да го демонтира и ще го продавам.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Въпросът пак опира, че за качествена апаратура в България всичко е въпрос на късмет. Определено мога да кажа, че Осаката ми не работи по-зле от Панасоника. Вече пета зима ще съм с нея и съм много доволен. Наистина, когато я купувах, ми я препоръчаха, защото в началото на производството им компресорите били Митсубиши. Склонен съм да се съглася, защото не е много шумна - само при превключването за размразяване и обратно се чува някакъв звук, като от палене на кола с манивела :D , но съм му свикнал, а и доказано работи при много ниски температури. Вечер, като го пускам, преди да къпем бебето, зацепва почти веднага и почва да духа топло, докато на Панасоника му трябват около 5-7 минути да захапе. Той пък при размразяване издава въздишки, като в драматичен монолог на Дарт Вейдър. Иначе също работи безотказно при много ниски температури. Осаката струваше 900 лева, Панасоникът - 1500, не знам кой в кой ценови клас попада...
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            rumididi написа:
                            Пък, колкото до проблема на колегата, така става като вземате климатици от нисък клас (даже почти никакъв). Всички Осаки, които съм виждала скърцат, пукат, че даже и замръзват. Без да ми се сърди никой сега !
                            Когато го купувах, основното ми изискване беше да е тих, защото ще отоплява спалнята. И ме увериха, че ми препоръчват точно тих, безшумен климатик. А за класа - към 700 лв. беше, когато го купувах. Не знам колко трябва да струва един неинвенторен климатик 12-ка, за да не е в ниския клас.За голямо съжаление ето какво намерих за този климатик : http://forum.setcom.bg/index.php/top...htmlМинал съм се яко, в най-кратък срок ще викам някой от магазин за бяла техника втора употреба да го демонтира и ще го продавам.
                            Ами там ти е грешката, те в магазина всичко ще ти кажат. Аз отидох вече с готово решение, след дълги огледи по комшии, приятели и познати.Пък за цената - моя струва 1700 - енергоспестяващ, и т.н. , обаче пак може да се скапе, нали ?! Пожелавам ти късмет другия път!
                            FIAT UNO 45 i.e. 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Доверих се на съсед, приятел, той ми го препоръча и от неговия магазин го купих. Ще преговарям с него, най-лесния вариант е да си го демонтира и да му доплатя за някакъв по-добър, макар да знам, че няма да се съгласи лесно на това.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X