Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на CD player от Техномаркет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на CD player от Техномаркет

    Подариха ми CD player закупен от Техномаркет Европа ВТ . От приятели разбрах обаче , че за да важи гаранцията , трябва задължително да е монтиран в сервиза , написан на една бележка в кутията . Ако си го сложа сам ще важи ли гаранцията , че всичко става а и не знам кога ще мога да отида до там да го монтират (за градските - ул. Оборище)
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

    #2
    до колкото знам няма да важи ако на гаранционната карта няма печат от въпросния сервиз - един колега имаше същия казус (монтираха му CD-то в Тояга срещу 50 лв)
    ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

    Коментар


      #3
      Дано да са по-свестни от тия в Технополис в Ссофия (Младост 4).При опитите си да ми свърже радиото, ми е счупил закопчалките на капачето до плафона, където е антената. Че се и оправдава, не бил той... Нищо че като тръгнах и падаше на всеки завой... Като му казах че ще се оплача, се изсмя - били независими сервизи... След скандал го закрепи някак си и си бях без радио естесвено. Обяснението беше че стария ми касетофон е бил с много по хубаво радио от новата мп3ка. Върви му обяснявай че радиото не е технология от вчера и че дори и по 5 кинта има джобни такива... Моя съвет е - стой им до главите на боклуците докато ти пипат по колата. Ако искат да работят сами - да станат адвокати и да работят в кабинет

      Коментар


        #4
        На мене за връзване на CD-то ми взеха 15 лв в Технополис ПловдивИначе нямаше да важи гаранцията.А да дадеш сумати пари за СД без гаранция си е лудост :D Само имай в предвид че на мен ми го вързаха и точи ток от колата.Като ти ударят печата разгледай хубаво като се прибереш как са го вързали.Ако не ти хареса напраи го както си искаш
        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

        ZFA16000002608488

        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

        Коментар


          #5
          Четете си внимателно гаранционните карти.И мен се опитаха да ме накарат да си монтирам ЦД-то в техния сервиз (Технополис - Сливен).Когато обаче отворихме гаранционната карта пред тях, и ги питах, аджеба, къде пише че трябва да ми го монтирате вие? Взеха да мънкат... Ами ако си го монтирам сам, къде пише че няма да важи гаранцията? - ми....май ще важи.. А така! Ай чао!А самото монтиране се състоеше в изключването на стандартните букси от стария касетофон и включването им в новото ЦД. И за това - 15 лева ?!?!?!?П.П. В гаранционните карти на някои марки наистина пише, че трябва да се монтира в оторизиран сервиз. За SONY обаче не е така. Поне не беше по времето, когато си купувах CD-то.

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Четете си внимателно гаранционните карти.И мен се опитаха да ме накарат да си монтирам ЦД-то в техния сервиз (Технополис - Сливен).Когато обаче отворихме гаранционната карта пред тях, и ги питах, аджеба, къде пише че трябва да ми го монтирате вие? Взеха да мънкат... Ами ако си го монтирам сам, къде пише че няма да важи гаранцията? - ми....май ще важи.. А така! Ай чао!А самото монтиране се състоеше в изключването на стандартните букси от стария касетофон и включването им в новото ЦД. И за това - 15 лева ?!?!?!?П.П. В гаранционните карти на някои марки наистина пише, че трябва да се монтира в оторизиран сервиз. За SONY обаче не е така. Поне не беше по времето, когато си купувах CD-то.
            Не точно Стария беше с няква друга букса
            Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

            ZFA16000002608488

            ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

            Коментар


              #7
              И за Техномаркет и за Технополис е задължително, независимо кой град. Друг е въпроса, че Immortal e прав - и в моята не пише, че трябва, но кой да чете

              Коментар


                #8
                vital написа:
                И за Техномаркет и за Технополис е задължително, независимо кой град. Друг е въпроса, че Immortal e прав - и в моята не пише, че трябва, но кой да чете
                В мойта си пише че трябва.
                Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                ZFA16000002608488

                ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  П.П. В гаранционните карти на някои марки наистина пише, че трябва да се монтира в оторизиран сервиз. За SONY обаче не е така. Поне не беше по времето, когато си купувах CD-то.
                  Sony Xplode е и не пише в гаранционната карта нищо за монтаж . Само печат и още един печат - "изпробвано" . Ще видя как са ми буксите , ако не мога да се справя ще трябва да се ходи
                  Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                  Коментар


                    #10
                    един приятел си имаше касетофонче блаупункт , жзе си цд пак такова но отиде на сержиз да му го монтират именно щото да важи гаранцията... та при него буксите нямаха значениеаз ся съм с неговото старото касетофонче ма мисля да си зимам цд и сиг ще се спра на някои блаупункт , именно зарад буксите(не да се ходи пак при някой да ми разменя пак букси иначе за качество наи ме кефи пайнер) и щото и не са лоши като качество.незнам какви са ви мненията за тая марка
                    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                    Коментар


                      #11
                      За Пайнера съм съгласен , но са си скъпички :D След като разгледах упътването , установих , че май няма да се справя с монтажа Буксите ми се струват различни . И аз съм с касетофон Блаупункт ....
                      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Ако ти е гаранционната карта като долната, свиркай си.А към колегата с Блаупункта - за 3-4 лева ще си купиш преходник за ISO-букса, а в комплектите на повечето нови ЦД-та има преходник от ISO-букса към техния, или направо са си отзад на ISO букса. Тъй че ако тихаресва повече Pioneer, не се колебай.Аз например не харесвам Сините точки, едно че са швабски, друго че са големи дървета. Възможно ли е, питам, съвременен ЦД плеър да няма RDS ? Е, според Blaupunkt е възможно (бившият ми колега се набута с такъв)
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Ако ти се струва труден монтажа, това е друг въпрос. Но както писах - виж какви са ти буксите, и си купи преходници.В магазините за електронни части продават. Поне в Ямбол знам къде има всякакви такива преходници.Другия вариант е да ти помогнем с кабелите - ще видя моите и ще ти направя схема, ако искаш.. но утре.

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Ако ти се струва труден монтажа, това е друг въпрос. Но както писах - виж какви са ти буксите, и си купи преходници.В магазините за електронни части продават. Поне в Ямбол знам къде има всякакви такива преходници.Другия вариант е да ти помогнем с кабелите - ще видя моите и ще ти направя схема, ако искаш.. но утре.
                            Не знам за коя кола от подписа на колегата става въпрос, но Брава/Браво си имат стандарни ЕВРО букси и не се налага да се купуват никакви преходници. В комплекта на моето Сони имаше кабелче което се включваше в плеъра, а от другата страна излизат две ЕВРО букси и всичко си е точно!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              В комплекта на моето Сони имаше кабелче което се включваше в плеъра, а от другата страна излизат две ЕВРО букси и всичко си е точно!
                              Точно такова кабелче имам и се чудех на старото как бяха . Утре надали ще имам време , но в сряда почвам да разглобявам и да гледам кое как е . Колега Immortal , моята гаранционна карта изглежда доста странно - отгоре с логото на ТМ , а отстрани е така оръфана , все едно на ръка съм късал половината от нея Инъче си има касов бон към нея и много печати , отначало очаквах оригинална с лого Сони :D
                              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X