Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto - Мнения и препоръки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto - Мнения и препоръки

    Здравейте искам да си купя Фиат пунто 96-98 год. някъде дизел мисля да е, но може и на бензин да се спра.Затова искам вашите мнения за колата като цяло и + и - не дизела и бензина. А и смятам да отделя някъде към 2000-2500лв. за нея.Предварително Ви Благодаря!

    #2
    Здравей и добре дошъл!!..Толкова много теми има изписани ,че просто ще ти се завие свят!! ..Ако питаш мен..повече от 80% при покупка на кола втора ръка е късмет!!!!..ако смяташ да я настъпваш взимай бензин..Ако си спокоен шофъор като мен,взимай дизел!!Успех!
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      #3
      i4kin написа:
      Здравей и добре дошъл!!..Толкова много теми има изписани ,че просто ще ти се завие свят!! ..Ако питаш мен..повече от 80% при покупка на кола втора ръка е късмет!!!!..ако смяташ да я настъпваш взимай бензин..Ако си спокоен шофъор като мен,взимай дизел!!Успех!
      Ако искаш да я караш на газ, вземай на бензин.Късмет,чичо Нено :D
      Fiat Punto 1,1- 1996г.
      газ-бензин , "Lovato"

      Коментар


        #4
        ми честно да кажа мисля си за дизел по икономично да ми е ,че с тоя бензин и тая газ... с тия цени... но ме интересува най-вече мнението Ви за колата + и - и дали мога да намеря някоя четривратка дизел 96-99 год за 2000-2500

        Коментар


          #5
          DaGa написа:
          ми честно да кажа мисля си за дизел по икономично да ми е ,че с тоя бензин и тая газ... с тия цени... но ме интересува най-вече мнението Ви за колата + и - и дали мога да намеря някоя четривратка дизел 96-99 год за 2000-2500
          Моят съвет е да си вземеш 1.1 или 1.2 бензинов двигател - гори колкото дизелът и са безумно евтини за поддръжка. На дълъг път по 4.5 - 5.5/100, а в София между 6.5 и 8/100 в зависимост от задръстванията, сезона и т.н.Аз лично минуси за тези колички не мога да изтъкна - карал съм такава 4 години и се разделих с нея в чудесно състояние и почти със сълзи на очи. Всичко им е евтино.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #6
            Аз също съм ЗА малките бензинови мотори - горят почти колкото дизела а обслужването им е наполовина по-евтино, да не говорим колко са пъргави.Освен това нали знаеш принципа - нова дизелова кола се взема за да се кара много...
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Yavor написа:
              Аз също съм ЗА малките бензинови мотори - горят почти колкото дизела а обслужването им е наполовина по-евтино, да не говорим колко са пъргави.Освен това нали знаеш принципа - нова дизелова кола се взема за да се кара много...
              Точно това имах предвид. А и освен всичко, разликите в полза на дизеловите двигатели се проявяват (при по-старите коли особено) предимно в по-високите класове. Например моята дизелова кола е МНОГО по-икономична и със сравними характеристики с 2.0, 5-цилиндровия двигател на Фиат. На дълъг път ми гори 5.3/100.Но 1.7 ТД е от по-старите двигатели, не е common rail и не гори по-малко от 1.1 и 1.2 бензин, че даже и нафтата е малко по-скъпа. За обслужването колегата Yavor го е казал.Въобще, ако дилемата беше между 1.9 JTD 105 коня и 1.6 бензин 103 коня, тогава вероятно бих препоръчал дизела. Но не и в този случай.
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                Благодаря за изказаните мнения! Май ще се спра на 1.1 или 1.2 бензин. Сега остава да събера парите Ще ми е от помощ някой от вас ако знае някоя автокъща от която може на изплащане да я взема, но честно казано предпочитам да я взема от някой тук от форума ако продава, предпочитам да е от частно лице а не автокъща.

                Коментар


                  #9
                  Взимай с бензинов двигател-1.1:1.2 слагай газ и си свиркай :D Моя разход е 8 градско 6-6.5 извън,от това по икономично не мога се сетя.За подръшка миналата седмица направих обслужбане,чукнах 50 хил.,около 40хил. на газ,нямам проблеми с двигателя.Ето малко цени:масло Селения голд 4л.-50лвремък и ролка-26лв.филтри-маслен и въздушен-16лв.амортисьори предни-160лв.за работа-100лв. с малка отстъпка. Дано съм ти бил от полза,поздрави!
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #10
                    А и късмет,нали знаеш приказката за колата и жената :D
                    Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                    Коментар


                      #11
                      мда така си е... надявам се да случа на добра кола., сега остава да съберем пари

                      Коментар


                        #12
                        аз с много зор тия дни вдигнах разхода на 8,5 на 100 газ, ама в най-големите задръствания в Бургас - 17 -18 ч. през всичките натоварини улици и сфетофари...п.п. Shadowandust са го минали въздушен + маслен филтър 12-13 лв.
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          Стига бе колеги! На мен пунтото (1.1 98г. 55к.с.) ми гори 10-11 на газ. Как ги правите тези магии с ниския разход? Питам сериозно.
                          Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                          Коментар


                            #14
                            baracuda написа:
                            Стига бе колеги! На мен пунтото (1.1 98г. 55к.с.) ми гори 10-11 на газ. Как ги правите тези магии с ниския разход? Питам сериозно.
                            моята газ съм я удушил доста от кранчето на тройника... даже един път толкова го бях затегнал кранчето, че колата въобще не вървеше на газ... оказа се че съм спрял газта напълно иначе причини може да са задкормилното устройство, газстанцията... може и да изпуска газ отнякъде - натегни си скоби, маркучета.... верно аз последния път 17 л. - 200 км. празно-празно с адски много задръствания и извънграда до нащо село - газ до ламарината и 8.5 на 100 :P
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Ама наистина стига бе, колеги! На тези колици като им сложите газ не почват ли да ви се опъват и Опел корозия 1.2, 45 кс и Пежо 106 1.0 и Фиеста 1.1 Ами място за бутилките? Те са си достатъчно икономични и без газ според мен, ама...
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар

                              Working...
                              X