Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за зелена карта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за зелена карта

    Здравейте колеги понеже през декември имам пътуване в гърция с колата искам да ви попитам трябва ли да си вадя зелена карта към гражданската отговорност защото миналата година трябваше а тая не знам.Застрахован съм към булинс.Хайде нека някой който е пътувал наскоро до гърция да каже искат ли я на границата.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    Re: Питане за зелена карта

    Harzulov написа:
    Здравейте колеги понеже през декември имам пътуване в гърция с колата искам да ви попитам трябва ли да си вадя зелена карта към гражданската отговорност защото миналата година трябваше а тая не знам.Застрахован съм към булинс.Хайде нека някой който е пътувал наскоро до гърция да каже искат ли я на границата.
    Трябва.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      При пътувания в ЕС не ти трябва зелена карта.Гражданската ти е валидна в ЕС!!!

      Коментар


        #4
        Септември ходих до Гърция, не са ми я искали нито те, нито нашите. Но си имах все пак.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          Не, не трябва.От 1-ви август т.г. в рамките на Европейския съюз отпадна контролът за автомобили с българска регистрация за наличието на застраховка "Гражданска отговорност" (която се доказва със сертификата "Зелена карта"). За доказателство за валидно сключена полица се приема регистрационният номер "BG". Експерти обаче съветват и тези, които пътуват с автомобила си в ЕС, все пак да вземат сертификата, тъй като при инцидентна проверка - не по границите, а във вътрешността на страните, съществува риск българската полица да не бъде разчетена, а проверката по регистрационния номер да отнеме време. "Зелена карта" за държавите от ЕС е безплатна. Източник: http://insurance.bg/society/?cat=soc...tion=864Ако полицата ви е само на български език, тогава е добре да си извадите зелена карта.Моята си е на Български и Английски.

          Коментар


            #6
            Ако стане нещо в Гърция, как ще ти разчетат Г.О. на български Извади си зелена карта - безплатна е и става за максимум 10мин.Като пътуваш в Гърция внимавай с ограниченията, не превишавай скоростта с повече от 10-15км/ч. и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си прибери радар-детектора, ако имаш такъв!!! Намерят ли радар-детектор в колата - прибират те на топло директно, а глобата е в хиляди!

            Коментар


              #7
              Моята полица е в Уника и е написана на български и английски.Гърчолята ще се справят с еднакъв успех и с двата езика, даже е по-вероятно в северна Гърция с българския по-добре да се справят.Зелената карта пък е само на английски Никога досега не са ми искали зелена карта в Гърция. Пък за ограниченията има си тактика... Гърците се славят като особено "изпълнителни" на ограниченията. Залепям се зад един такъв и си карам както той си кара...Досега не съм имал проблем (Никога не е късно за това, разбира се).Само ей този на снимката не можах да го стигна, ама... щот бях с Темпрата... ей ся да ми дойде
              Прикачени файлове

              Коментар

              Working...
              X