Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спомени - за колеги на 30+

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спомени - за колеги на 30+

    Колеги,малко спомени от бай Тошовото време :D Тези бутилчици са от 75г. и са си с оригиналното садържание.Но най интересното е,че ги купих от един Холандец който ги беше пуснал в нета.Човека е бил в България през 75г. и си ги е вземал за спомен.Сега ще си дойдат пак обратно след 33г гурбет :D
    Прикачени файлове
    Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

    #2
    още малко :D
    Прикачени файлове
    Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

    Коментар


      #3
      Преди 3 г. участвах в една акция по изпразване на склад с конфискуван алкохол. Хиляди такива и други бутилчици с най-причудлива форма и съдържание преминаха през ръцете ми ... От колко такива дегустирах, вече нямам спомен. А и с влизането в склада, директно се опияняваш от изпаренията от счупените бутилки. Е, не се отрових нито от изпаренията, нито от дегустацията, да се чуди човек защо са им конфискували на добрите хора алкохолеца .
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        :D :D :D Почти се просълзих от умиление - едно, че е алкохол, второ, че е на моята възраст. :D Просто си представих как татко докато ме е правил си е посръбвал по малко от нещо такова. :D Аз лично съм опитвал само един-два вида от показаните бутилки. Наистина благодаря за тези спомени.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Намират ми се на село в мазето подобни бутилчици, като тези от "ликьор вишна", само че... празни Ех, какви времена бяха А помните ли старите лимонади, с едни такива порцеланови капачки за многократна употреба? По 0.09 лв беше една лимонада - голям кеф беше дядо ми като ми купи една лимонада от селския хоремаг Само ми се струва, че си се набутал с това "скоч виски"... Много избеляло ми се вижда... дано да не е холандско "менте"

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Само ми се струва, че си се набутал с това "скоч виски"... Много избеляло ми се вижда... дано да не е холандско "менте"
            Не е, ама изветряват, и то много бързо. На брат ми жената е стюардеса и носи доста такива бутилчици.Естествено понеже само аз пия, почти всичко отива за мен Та бях решил да си запазя няколко такива и ги бях прибрал в гардероба.Само че, една вечер се прибирам пиян и реших да си допия. Каква беше изненадата ми когатоопитах - вода. На следващия ден опитах отново, за всеки случай Почти всички се бяха прецакали. Не знам колко са стояли, но в никакъв случай не е повече от 2-3 години.Явно не им държат капачките.А по темата - колегата предложи алкохол, аз разредителя1980г.)И една подобна тема от фото-форума (чете се без регистрация)http://photo-forum.net/forum/read.ph...horum_uriauth=
            Прикачени файлове
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              ...А помните ли старите лимонади, с едни такива порцеланови капачки за многократна употреба? По 0.09 лв беше една лимонада...
              Защо ми се струва, че не си чак толкова "дърт", за да ги помниш И още, не беше толкова скъпа, по 5 ст беше
              FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
              FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

              Коментар


                #8
                Само ми се струва, че си се набутал с това "скоч виски"... Много избеляло ми се вижда... дано да не е холандско "менте"
                Нищо колега,той човека ми ги даде на символична цена.Мене много си ме кефят :D
                Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                Коментар


                  #9
                  Грешиш бяха по 5ст. Кебапчетата бяха по 9ст. А киното 20. Сладки спомени с 2 лева банкет се правеше.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #10
                    А по темата - колегата предложи алкохол, аз разредителя:
                    Преставяш ли си,голям майтап ще падне ако се съберем на муабед някъде с такива ретро напитки :D П.П-голямата бутилка е златен портукал на швееееееееепс нали :D
                    Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                    Коментар


                      #11
                      Eeeeeeeeeeeх,колегииииии,размечтахме се нещо...Аз пък винаги,като стане въпрос за "доброто старо време",си спомням за една напитка на прах "Ехо",което се разтваряше във вода,подобно на степчетата,а ние я "ядяхме" направо ей така,сипвахме си я в устата.А също така с умиление си спомням за пионерските лагери,щот аз като учителско чадо, не пропусках нито един такъв-и на море и на планина,че и по 2 смени съм ходила. Голям кеф беше,вечер на талантите,ала-бала...На морето-15 мин.се печеш, 5 мин. във водата,нямаше 6,5,ама все намазвах да се кисна по повече Под строй на закуска,обяд,следобеден сън и после култовата вечерна проверка.Сутрин-ведрина...о, времена,о,нрави!
                      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                      Ванга

                      Коментар


                        #12
                        Irka_fihi написа:
                        Eeeeeeeeeeeх,колегииииии,размечтахме се нещо...Аз пък винаги,като стане въпрос за "доброто старо време",си спомням за една напитка на прах "Ехо",което се разтваряше във вода,подобно на степчетата,а ние я "ядяхме" направо ей така,сипвахме си я в устата.А също така с умиление си спомням за пионерските лагери,щот аз като учителско чадо, не пропусках нито един такъв-и на море и на планина,че и по 2 смени съм ходила. Голям кеф беше,вечер на талантите,ала-бала...На морето-15 мин.се печеш, 5 мин. във водата,нямаше 6,5,ама все намазвах да се кисна по повече Под строй на закуска,обяд,следобеден сън и после култовата вечерна проверка.Сутрин-ведрина...о, времена,о,нрави!
                        Вярно,Ехото и аз го помня :D ами тия бонбонки Карамел Мууу :D
                        Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                        Коментар


                          #13
                          stan.s написа:
                          Irka_fihi написа:
                          Eeeeeeeeeeeх,колегииииии,размечтахме се нещо...Аз пък винаги,като стане въпрос за "доброто старо време",си спомням за една напитка на прах "Ехо",което се разтваряше във вода,подобно на степчетата,а ние я "ядяхме" направо ей така,сипвахме си я в устата.А също така с умиление си спомням за пионерските лагери,щот аз като учителско чадо, не пропусках нито един такъв-и на море и на планина,че и по 2 смени съм ходила. Голям кеф беше,вечер на талантите,ала-бала...На морето-15 мин.се печеш, 5 мин. във водата,нямаше 6,5,ама все намазвах да се кисна по повече Под строй на закуска,обяд,следобеден сън и после култовата вечерна проверка.Сутрин-ведрина...о, времена,о,нрави!
                          Вярно,Ехото и аз го помня :D ами тия бонбонки Карамел Мууу :D
                          Мале как ги морях, а как ми текат лигите сега, ама я няма вълшебната кутия с Кравата отпред.

                          Коментар


                            #14
                            Малииииии кайсиева,потекоха ми лигите
                            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                            Коментар


                              #15
                              stivst написа:
                              Immortal написа:
                              ...А помните ли старите лимонади, с едни такива порцеланови капачки за многократна употреба? По 0.09 лв беше една лимонада...
                              Защо ми се струва, че не си чак толкова "дърт", за да ги помниш И още, не беше толкова скъпа, по 5 ст беше
                              Помня ги, аз, помня ги. Да съм бил 7-8 годишен, като изчезнаха. В края на 70-те все още се намираха. Наистина може да съм объркал цената, нали дядо ми ги купуваше Иначе като почнах сам да си купувам лимонадите, вече нямаше от тези капачки, но бяха по 9 ст.Между другото в Ямбол продават една лимонада, мисля че е елховско производство, на вкус същата като едно време.А тъста държи няколко бутилки "Слънчев бряг" от онези години, от време на време по празници се сеща и вади по някоя Ама незнам къде ги е скрил, мискинина

                              Коментар

                              Working...
                              X