Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на въздушна пушка...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при избор на въздушна пушка...

    Двоумя се между испанска или руска пушка... Испанските са малко по-скъпи, но по думите на продавачите са по-точни от руските. Чух и за ИЖ-та и Байкал-и, на които пружината се натягала чрез тресчотен механизъм и били доста силни, но не знам как са с точността...Ако някой има лични впечетления нека сподели... всяко мнение ще ми бъде полезно при избора ми.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Ти в казарма ходил ли си бре колега?! Когат си простреляш пушката... и видиш къде бие - после си правиш настройките! За сефте чуам дет няква марка била по-точна от друга.. ше ме спукате от тъпня таз вечер бре... че и на модовете работа отваряте!
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      #3
      Една изпитана марка испански пушки бих ти препоръчал - Gamo!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Земи си китайска,като спре да пука на боклука и пак нова 30-40лв са :D
        Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

        Коментар


          #5
          Абе то това колко е точна не зависи ли и от какви чашки/съчми ползваш? Инак и аз добри вчепетления имам от испанските, един колега беше донесъл на едни палатки такава някаква незнам каква марка с китайска оптика окомплектована. Но както каза Ники, прострелваш и настройваш... Само дето настройката е за определено разтояние, пред или след това - гаранция-франция. Инак бая далече замяташе ако не глрдаме точноста. Ние например се пробвахме на една бутилка във водата, чвно плувка на някоя захранка. Така най-добре се виждаше на къд точно криви за определеното разтояние. Другото е, че требе обаче да му хванеш цаката как да се целиш при външни условия предвид вятъра, да затаяваш дъх преди изтрел за да не трепкаш, къде да се целиш имайки предвид и на къде ретва пукалото при изтрел за да умериш там ед искаш... Няколко години ходих на спортна стрелба и бая пиниз беше дока свикнешП.С.: Относно това последното, много се хилихме е казармата, когато капитана командваше по стрелбите "В основанието на мишената - Огън!"... Доста се чудихме какво е това и после ни разясни, че "основанието" било та****те ... така се целиш там, кат рипнел калашника било гаранция, че ше го умериш някъде по тялото :D

          Коментар


            #6
            Преди 5-6 години ми донесоха от Щатите една пушка марка Cros man. С тубички CO2 се зарежда. Има и оптика на нея. Тогава като я сравнявахме с приятели, които имаха стари пневматични пушки беше много по добра от тях. И като тегло и като далекобойност и точност-най-вече в теглото. Като и нагласих оптиката, от 15м целиш габърче, а от 25 капачка от бира. На пръв поглед изглежда невзрачна, заради теглото си, но като показатели е много добра. В момента не е мръднала, а са изтреляни хиляди съчми с 22’(5,5 мм). Едно CO2 стига за 30 качествени изтрела.Вече като си я настроил на една приблизителна далечина да стреля точно (около 30 м), за различни дистанции съответно се целиш малко по-ниско или по-високо. Всичко е до практика. Сега се разтърсих и давам линк към сайта им http://www.crosman.com/site/rifles. А и цената им беше доста смешна, обаче не съм виждал да продават в България.
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              bubachko написа:
              Няколко години ходих на спортна стрелба и бая пиниз беше дока свикнеш
              Аз пък бях републикански шампион по спортна стрелба. Сериозно. Само, че баща ми (лека му пръст) ме спря точно преди Европейското, защото си бях развалил успеха с таз стрелба! А щях да го спечеля това Европейско... нямах равен просто! Няколко години след това пък... печелех отпуска след отпуска заради отлична стрелба... в казармата естеФствено, ама не съм ползвал и ден... шото ме наритаха на границата. Иначе ленчока искаше да ме праща при снайперистите... и все пак си бягах наказанието 14 км в пълно бойно... зарад некадърната стрелба на взвода (школен взвод бяхме все пак). Ееееех , спомени...
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                #8
                Кажи за какво ти трябва пушката (пилци, котки и кучета ли ще трепеш или ще стреляш по капачки)? Какви пари си си подготвил? И да знаеш че има други хубави пушки например испанските "Cometa" и "Norica", чешките "Slavia" и някои конкретни модели турски и китайски модели копиращи испански, английски и германски модели.Аз лично имам китайка Meteor AR1000 Magnum(175лв) копие на Norica Marvic Gold и съм доволен. Достатъчно силна е за стрелба по дивеч не че ми е хоби да стрелям по живи твари, но си е възможност. Не е пушка за спортна стрелба, но за тези пари е най-добрия компромис. Този конкретен модел е с малко по-дълък приклад и е малко некомфортен за по-нисички стрелци...
                Fiat Grande Punto 1.2 8V 08'
                Suzuki Vitara 2.0TDi 97' (продадена на далече)
                Fiat Punto II 1.2 8V 00'
                ВАЗ 2101 /Жигула/ 78' (в пенсия)

                Коментар


                  #9
                  Вземи си Reminktan и съм сигурен че ще си доволен и няма да съжеляваш.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Първо: пише се "Remington"И второ: това че една пушка носи марка Ремингтън не означава, че е правена в САЩ имайте го в предвид, както и че американските пушки рядко се намират по магазините в България.
                    Fiat Grande Punto 1.2 8V 08'
                    Suzuki Vitara 2.0TDi 97' (продадена на далече)
                    Fiat Punto II 1.2 8V 00'
                    ВАЗ 2101 /Жигула/ 78' (в пенсия)

                    Коментар


                      #11
                      Plamenf26 написа:
                      Първо: пише се "Remington"И второ: това че една пушка носи марка Ремингтън не означава, че е правена в САЩ имайте го в предвид, както и че американските пушки рядко се намират по магазините в България.
                      Не се намирам във форум по по Англйски правопис .Не съм писал никаде че е Американска или е задължително да е правена в САЩ просто изказвам мнение от това което ползвам.
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        Имам си байкал в къщи има си и оптика ма те това чудо няма наместване толкова сачми стрелях и пак нестава ту се разхлабват винтовете туй онуй иначе е силна ама и отката си го бива Наистина кажи за какво ти е ако ще стреляш по врабчета и китайка ще ти свърши работа понеже и са лекички. А като марки Байкал и Гамо
                        Fiat punto 1,1
                        Fiat bravo 1,6 16v
                        Fiat bravo 2,0 20v
                        Honda civic 1,5
                        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                        Коментар


                          #13
                          А аз ползвам оригинален ИЖ...
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #14
                            нека и аз барабар Петко с мъжете........въздухарката е само са КЕФ, макар бащами с една ’китаика" да е свалил толко пилци над лозето,наи вжно е да се научиш да стреляш. стреля стрелеца не пушката. Исината е много стрелба, наистина много.имам две ижета и едно бърно. колкото уцелвам с тях толкова бащами неможе и обратно грам немога с въздухарката. та както казах каквото и да вземеш стреляи много и това е.... другото са празни приказки.каква пушка да вземеш зависи наи вече от финикиските знаци в джоба.....Успех.Извинявам се за правописа-пиша от мобилно у-воП.П. за полицаите/провокатори във форума пушкалата mi са съвсем ЗАКОНИ имам нужните разрешителни за тях и стоят в метална каса

                            Коментар


                              #15
                              Re: Помощ при избор на въздушна пушка...

                              msotiroff написа:
                              Двоумя се между испанска или руска пушка... Испанските са малко по-скъпи, но по думите на продавачите са по-точни от руските. Чух и за ИЖ-та и Байкал-и, на които пружината се натягала чрез тресчотен механизъм и били доста силни, но не знам как са с точността...Ако някой има лични впечетления нека сподели... всяко мнение ще ми бъде полезно при избора ми.
                              Хубаво е и да напишеш до каква пара?
                              Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                              ZFA16000002608488

                              ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X