Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е правилото при липсващ знак на кръстовище?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    И понеже ме изби на художествена дейност - схема на едно красиво кръстовище във ВТ.А сега да видим кой ще дава мигач. И какво ще стане ако даде или не даде. С оглед натовареността на това кръстовище - ако зеления даде мигач въпреки че продължава по пътя с предимство завивайки ( според fihi завива - значи задължително с мигач се минава ситуацията) - то в доста от случаите синия ще разбере това, че зеления ще предприеме завиване по пътя обозначен със жълта стрелка и често ще има ПТП в пресечната точка между син и зелен.В тази ситуация др двама участници действат така: червения оказва с ляв мигач че излиза от пътя с предимство въпреки че ще се движи направо, а жълтия с логичния десен мигач оказва своята посока на движение.
    Прикачени файлове
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #47
      Раздел VI.Сигнали, подавани от участниците в движениетоЧл. 28. (1) За предупреждаване на останалите участници в движението за намерението си да извърши маневра водачът на пътно превозно средство подава следните сигнали:1. ляв пътепоказател или лява ръка, изпъната хоризонтално встрани - за завиване наляво или за отклонение наляво;2. десен пътепоказател, дясна ръка, изпъната хоризонтално встрани, или лява ръка, сгъната в лакътя и насочена нагоре - за завиване надясно или за отклонение надясно.
      Раздел V.МаневриЧл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.
      [/quote]
      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

      ZFA16000002608488

      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

      Коментар


        #48
        Разбрах за кое кръстовище става въпрос. В следната ситуация червения е без мигач, защото е на прав път, но изчаква тез, които идват отдолу. Ако тръгваш по пътя на зеления или жълтия се дава мигач. При зеления само в началото при престрояване, а жълтия през цялото време. Това го имах на курсовете по курмуване.

        Коментар


          #49
          Mindzu написа:
          Разбрах за кое кръстовище става въпрос. В следната ситуация червения е без мигач, защото е на прав път, но изчаква тез, които идват отдолу. Ако тръгваш по пътя на зеления или жълтия се дава мигач. При зеления само в началото при престрояване, а жълтия през цялото време. Това го имах на курсовете по курмуване.
          нещо не разбирам :D
          Раздел V.МаневриЧл. 26. Преди да завие или да започне каквато и да е маневра, свързана с отклонение встрани, водачът е длъжен своевременно да подаде ясен и достатъчен за възприемане сигнал. Сигналът се подава със светлинните пътепоказатели на превозното средство, а за превозните средства, които нямат светлинни пътепоказатели или те са повредени - с ръка. Сигналът, подаван със светлинните пътепоказатели, трябва да е включен през цялото време на извършване на маневрата и се прекратява веднага след приключване на маневрата. Сигналът, подаван с ръка, може да бъде прекратен непосредствено преди започване на маневрата.
          Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

          ZFA16000002608488

          ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

          Коментар


            #50
            Punto SX, моля те, върни си книжката, ти си опасен!!! Винаги се дава мигач на кръстовище, когато ще завиваш, независимо дали си по път с предимство или не си. Ситуацията във ВТ, която си обрисувал е силно частен случай, който вероятно е регулиран и с други указателни табели за посоки на движения, платна и т.н. Ако ли пък не е, просто е идиотско регулирано кръстовище.И пак да те попитам, при нормално кръстовище, ако пътят ти с предимство е надясно и ти ще завиеш надясно на 90 градуса, ти мигач няма ли да дадеш?Поздрави

            Коментар


              #51
              Mindzu написа:
              Разбрах за кое кръстовище става въпрос. В следната ситуация червения е без мигач, защото е на прав път, но изчаква тез, които идват отдолу. Ако тръгваш по пътя на зеления или жълтия се дава мигач. При зеления само в началото при престрояване, а жълтия през цялото време. Това го имах на курсовете по курмуване.
              И аз така правя на това кръстовище Мина...Изключвам мигача като стигна до пешеходната патека ако пътувам посока полицията...Кръстовището найстина си е идиотско и на всичкото отгоре е под наклон...има точно 3 знака..2 пропусни движещите с предимство и един знак оказващ кой е главния път и че си с предимство който е скрит в дърветата.Признавам, че ако не съм от В.Търново...100% няма да мога да се оправя на това кръстовище!

              Коментар


                #52
                Airfan написа:
                Punto SX, моля те, върни си книжката, ти си опасен!!! Винаги се дава мигач на кръстовище, когато ще завиваш, независимо дали си по път с предимство или не си. Ситуацията във ВТ, която си обрисувал е силно частен случай, който вероятно е регулиран и с други указателни табели за посоки на движения, платна и т.н. Ако ли пък не е, просто е идиотско регулирано кръстовище.И пак да те попитам, при нормално кръстовище, ако пътят ти с предимство е надясно и ти ще завиеш надясно на 90 градуса, ти мигач няма ли да дадеш?Поздрави
                Тъй понеже ми омръзна да рисувам пиша последно и спирам: По път с предимство/главен път/ обикновенно хората имат предимство по главния път или и тука греша, назависимо от посоката на тлавния път направо, надясно, наляво, ако щете и нагоре и надолу да е и по стълби да се слиза мигача не се дава,ако не напускате главния път и продължавате по него. Ако се отклонявате от главния път - мигач се дава- дори и да продължите направо. Ако кръстовището е равнозначно обаче - тоест не е оказан главен път - то тогава трябва да си луд ако ще завиваш и не дадеш мигач.Airfan погледни схемата на последното мнение на предишната страница - главен път завиващ на 90 градуса - Т образно кръстовище. Ами незнам защо ама по посока на движение на зелена и червена стрелка не дават мигачи хората. Незнам защо. Ама ще им кажа да си върнат книжките и на тях.Въпрос към Airfan - движиш се направо - но напускаш път с предимство - мигач даваш ли. Аз съм категоричен ДА. Защото имаше по горе твърдение че щом е направо - не се дава
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #53
                  Пълна обърквация immortal като дойде-той ще обясни.Той ги разбира законите :D
                  Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                  ZFA16000002608488

                  ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                  Коментар


                    #54
                    Punto SX, Човече, осъзнай се!!!! Помисли преди да напишеш някоя глупост. Не се обиждай просто разбиранията са ти малко шантави и може някой път да си опасен на пътя.Що се отнася за това кръстовище във В.Търново, наистина ако не си от града може да се омоташ. Изпитващия ми ме прекара точно от там със ЗИЛ-а(Изпита ми за С-категория беше в Търново)Я като съм почнал, да попитам - червения накъде отива? Там не е ли забранено влизането за автомобили с изключение на автобусите от градския транспорт?

                    Коментар


                      #55
                      Виждате ли колко е гадно тази ситуация която описах. Мен инструктора ме научи - при излизане от път с предимство - задължително се дава мигач. Друг е въпросът колко идиотско изглежда кола да даде ляв мигач, и да се движи направо. В кръговото винаги пускам ляв маигач, за да подпомагам навлизащите. Особено на 4-ти км.

                      Коментар


                        #56
                        fihi написа:
                        Я като съм почнал, да попитам - червения накъде отива? Там не е ли забранено влизането за автомобили с изключение на автобусите от градския транспорт?
                        Може би вече от година е позволено!

                        Коментар


                          #57
                          ogi28b написа:
                          Виждате ли колко е гадно тази ситуация която описах. Мен инструктора ме научи - при излизане от път с предимство - задължително се дава мигач. Друг е въпросът колко идиотско изглежда кола да даде ляв мигач, и да се движи направо. В кръговото винаги пускам ляв маигач, за да подпомагам навлизащите. Особено на 4-ти км.
                          И Оги ти пише че при излизане от път с предимство мигач се дава - дори и направо. Цитира инструктура си. Явно шантавите сме повече. Моля те погледи и ти картинката от последното мнение на предната страница с Т образното кръстовище. А че е задължително даването на мигач при движение по главен път с предимство, когато главния път завива и ти го следваш няма как да ме убедиш - дори да има още пет пътя да се включват на този завой.
                          Punto SX 1.1 55

                          Коментар


                            #58
                            Колеги, моля да не спорите ! Ако може някой да цитира закон или правилник. Моля! За момента мисля че fihi е прав, въпреки че и аз мисля по друг начин.

                            Коментар


                              #59
                              интересно ми е какво ще стане ако синия автомобил продължи на право Ако колегата Punto SX кара синята кола а зелената я кара колегата fihi
                              Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                              ZFA16000002608488

                              ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                              Коментар


                                #60
                                nanobanano написа:
                                интересно ми е какво ще стане ако синия автомобил продължи на право
                                БУМммммммммм!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X