Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кампания "Бъди колегиален"

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кампания "Бъди колегиален"

    Екипът на stzcarfans(сайт и форум на феновете на автомобилите в Стара Загора и региона) заедно с МВР Стара Загора организират кампания "Бъди колегиален". Инициативата ще се проведе по време на акция "Светлина", която е 1.10.08-10.10.08г.Повече за самата кампания може да разберете освен на http://www.stzcarfans.com и наhttp://stzcarfans.com/crash/Колеги това е инициятива която организираме ако искате да се включите в нея може да го направите като дадете своя глас на ел. подпискаhttp://stzcarfans.com/crash/petition.html
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    #2
    Готово!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      И съответно става ултра модерно да направиш точно обратното. Също както преди като беше забранено да се кара на фарове през деня ултра гъзарите светеха постоянно, сега пък същите не можеш ги накара да пуснат фаровете.Тези кампании не са отговор, пребройте колко такива е имало за последните 10 години. С какво точно тази кампания е по-различна? Аз предлагам полицията да почне да си върши работата, вместо да се крие зад кампании.

      Коментар


        #4
        Ако чакаме КАТ, мат и всички други да ни оправят ... все повече ще са загиналите и осакатените!Вместо това айде кандидат шоферите да плащат минимум 1000е за шофьорски курс, нека след тва изпита да е бетер този в софийския. Също така преди да стинем до КАТ айде и мама и тати да си свършат работата...шофиране през светлата част на деня и ред други правила,които трябва да спазва един млад шофер. Полицаите няма как да бъдат в главите ни, те са на улицата и според мен си вършат работата. Точно това е дълга тема разбира се,но мисълта ми беше за това как ние да може да се опазим и да научим и тези след нас да се пазят.
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          КАТ са силов орган който може да наложи правилата със сила - разбирай повсеместни глоби, проверки и т.н. То се видя че ако разчитаме на съзнанието на тоя народ няма да стане нищо. Ако се покаже на шофьорите че шофиране по тоя начин няма да се толерира - много бързо ще завнимават. Къде си върши работата КАТ?! Да не би на задръстените кръстовища? Защо няма по 2-3 полицая там в пикови часове? Защо турските тир-ове се допуска да безчинстват по пътищата? А и КАТ не е само на пътя - защо не се направи зверски контрол на сервизите за ГТП? Я помисли, в училище в часа на кой даскал е най-тихо и спокойно? На тоя дето не цепи басма нали? А тоя който е мил толерантен и чака на съзнанието на учениците - там се играят карти, пие се алкохол и се подхвърлят псувни. За мен тея кампании са прехвърляне на отговорност. Имаме си КАТ, да си свърши работата. Това е.Ей тея неща дето изброих да се направят и проблемите ще намалеят в пъти.

          Коментар


            #6
            ls1 написа:
            ... Имаме си КАТ, да си свърши работата. Това е...
            КАТ ли??? Шегуваш ли се? Освен да става все по-смотана, нещо друго да се е случило с тази институция след 89-та? Полицайчета карат мерцедиси, защо ли? Както БНТ така и КАТ трябва да се изрине до основи и до останат само десетината процентни свестни типове. Друг е въпросът откъде ще вземем новите кадри, като няма желаещи да стават пътни полицаи. Ами законите, управлението... ? Имам чувството, че някой нарочно не иска да направи преустройство и промяна в КАТ!? Нека да видим, когато катаджиите са неподкупни и са два пъти повече от сега по улиците, да видим, как един кухар с лъскава кола, като изгуби всичките си точки за един месец, как ще внимава после, като му върнат книжката...Относно кампанията, според мен е по-добре да правим нещо, отколкото нищо, нали?
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              "...Друг е въпросът откъде ще вземем новите кадри, като няма желаещи да стават пътни полицаи..."Ееее, Vladim-e, тука не позна.Мечтата на всеки полицай е да се уреди в "Пътна полиция". Само че за там и роднински връзки не стигат. Трябва сухо.Иначе подкрепям казаното от ls1. Абсолютно съм съгласен.

              Коментар


                #8
                Jimy написа:
                Ако чакаме КАТ, мат и всички други да ни оправят ... все повече ще са загиналите и осакатените!Вместо това айде кандидат шоферите да плащат минимум 1000е за шофьорски курс, нека след тва изпита да е бетер този в софийския. Също така преди да стинем до КАТ айде и мама и тати да си свършат работата...шофиране през светлата част на деня и ред други правила,които трябва да спазва един млад шофер. Полицаите няма как да бъдат в главите ни, те са на улицата и според мен си вършат работата. Точно това е дълга тема разбира се,но мисълта ми беше за това как ние да може да се опазим и да научим и тези след нас да се пазят.
                Еми извинявай ама аз съм баш млад шофьор и тези мерки са безумство! 1000 евро курс?За нашите стандарти?Ми че това си е един автомобил.А да не говорим че някои хора работят по една година за толкова пари.Не е проблема в младите шофьори.

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  "...Друг е въпросът откъде ще вземем новите кадри, като няма желаещи да стават пътни полицаи..."Ееее, Vladim-e, тука не позна.Мечтата на всеки полицай е да се уреди в "Пътна полиция". Само че за там и роднински връзки не стигат. Трябва сухо.Иначе подкрепям казаното от ls1. Абсолютно съм съгласен.
                  Аз не играя на някаква лотария, че да познавам, или не. Споделям факти оповестени в медиите. Далеч съм от катаджийските среди и слава богу! А ти не се хващай за едно мое изречение, а вникни в това, което съм искал да кажа, като цяло.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Аз само това, с което не съм съгласен цитирах. Иначе с останалото съм ОК.

                    Коментар


                      #11
                      Из темите във форума (перефразирани):Днес ме хванаха с 30 км над ограничението, как да избегна глобата?Днес ме хванаха без ГО, мога ли да избегна глобата?Най-много съм вдигал 220 с фиатката (230, 190, а ограничението е 130). Днес не спазих предимство и ударих едни хора, ама не съм аз виновна. Аз карам със 120-130, когато пътят го позволява, обаче не мога да убия никой, защото карам внимателно, най-много да не взема някой завой и да отида в полето.Днес ме спряха, дадох 10 лева за кафе и не ме глобиха....Няма да споменавам обидите към моята личност по повод това, че аз спазвам закона.....Обаче всички сте ЗА спиране на безумията по пътищата, гласувате ЗА обречена инициатива с явния замъсъл за реклама, ЗА промяна манталитета на българина, подписите ви са пълни с призиви ЗА спиране войната по пътищата .... обаче вие продължавате да се хвалите с безумни постижениятова е лицемерие, колеги. Искате, обаче не сте готови сами да се погледнете и да направите самооценка на собствените си действия, защото не желаете да признаете, че ВИЕ също сте отговорни, а не само другите. Ако искате българинът да промени начина си на мислене, трябва да започнете от себе си и след това да искате от другите.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #12
                        ele написа:
                        Обаче всички сте ЗА спиране на безумията по пътищата, гласувате ЗА обречена инициатива с явния замъсъл за реклама, ЗА промяна манталитета на българина, подписите ви са пълни с призиви ЗА спиране войната по пътищата .... обаче вие продължавате да се хвалите с безумни постижениятова е лицемерие, колеги. Искате, обаче не сте готови сами да се погледнете и да направите самооценка на собствените си действия, защото не желаете да признаете, че ВИЕ също сте отговорни, а не само другите. Ако искате българинът да промени начина си на мислене, трябва да започнете от себе си и след това да искате от другите.
                        Колежке... хайде без да слагаш всички под общ знаменател!!!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Това което колежката казва е вярно откъм темите които се обсъждат във форума. Бих добавил и ’Глобиха ме но искам да обжалвам защото мен ме спират там, а бмв-та и мерцедеси - не’.Обаче малко е писала по инерция, защото по темата сме се изказали аз и Владим - дето сме най-против каквито и да било нарушения на закона и дето тръбим във всяка подобна тема че ’сопа му трябва на българина’. Това което не е забелязала е че фактически по темата се мълчи! От известно време насам забелязвам че хората започват да са съгласни със сегашното положение на нещата по пътищата (и нямам предвид само форума). Ако попитате някой - съгласен ли си движението да е по-сигурно, но това да значи че движиш ли се с 1км/ч над разрешените да плащаш 400 евро глоба, масово отговора ще е ’Аааа, не. Искам като ПРЕЦЕНЯ че е безопасно ако искам да си карам и със 120км/ч.’ Народа го устройва сегашното положение колкото и да цъка с език като подминава катастрофа. Тези които са съгласни мерките да станат ефективни, а не само на хартия - са единици. Защото го възприемат като отнемане на свободата им, в буквалния смисъл.

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            ele написа:
                            Обаче всички сте ЗА спиране на безумията по пътищата, гласувате ЗА обречена инициатива с явния замъсъл за реклама, ЗА промяна манталитета на българина, подписите ви са пълни с призиви ЗА спиране войната по пътищата .... обаче вие продължавате да се хвалите с безумни постижениятова е лицемерие, колеги. Искате, обаче не сте готови сами да се погледнете и да направите самооценка на собствените си действия, защото не желаете да признаете, че ВИЕ също сте отговорни, а не само другите. Ако искате българинът да промени начина си на мислене, трябва да започнете от себе си и след това да искате от другите.
                            Колежке... хайде без да слагаш всички под общ знаменател!!!
                            Mда... ти се броиш против спиране на войната по пътищата ли?Най-накрая някой да каже, че иска тази война...
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              Mда... ти се броиш против спиране на войната по пътищата ли?Най-накрая някой да каже, че иска тази война...
                              Ти ли не пишеш на български, или аз не разбирам? Пак ще те помоля, да не ме поставяш под общ знаменател!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X