Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софтуер за fax на компютъра?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Софтуер за fax на компютъра?

    Колеги, някой ползва ли софтуерна програма вместо факс апарат?Интересува ме коя програма е най-добра, естествено говорим за безплатна такава ( )...Аз пробвах няколко - Venta Fax, StupidFax и Snappy Fax.Venta Fax тръгва на компа, набира номера, но като почне да се свързва не може да изпрати нищо. Постоянно ми изписва "Determining fax speed" и до там...Като приема - съшата работа. Активира се и до там,Snappy Fax пък уж ми е кракната, но явно прави някаква проверка онлайн, и ми изписва че за програмата се използва ключ, създаден от пиратски софтуер и се затваря.Stupid Fax е програма само за приемане на факсове, тя тръгна и работи, но факсовете минават с мнОООого бавна скорост. Тя по принцип не може да изпраща факсове.Става дума за факс по телефонната линия, през факс-модема, а не за факсове през интернет.

    #2
    За първия ти проблем - пробва ли да ограничиш скоростта на модема или да допълниш някой стринг. И аз едно време имах проблеми с такава магария и се наложи да смъкна скоростта до 14400 за да стане!Успех!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Ти си написал, че питаш за безплатна програма, ама не мога да се въздържа и да не кажа, че според мен най-добрата факс програма изобщо е WinFax Pro на Symantec. А още по-добра е TalkWorks Pro (тя поддържа и гласови съобщения), която по неизвестни причини Symantec се отказаха да развиват. Впрочем, аз продължавам да си я ползвам, така че ако решиш - дай знак.
      ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        Под безплатна имах предвид да не давам пари за нея. Пък може и някоя високо-платена, ама кракната Иначе ако ще давам пари - ще си купя факс апарат - има хубави модели по около 160 лв, днес ги гледах по магазините Пък ако имаш нещо предвид за WinFax Pro - давай

        Коментар


          #5
          Winfax определено, на много места може да си я намериш :D
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички, особено на колегата Pecho, който ми оказа неоценима помощ.Проблемът се оказа май в линията ми - през хоумбокса на МТел не ще, а през БТК работи перфектно WinFax-a, който колегата ми даде.А ония ментели ме излъгаха май, че линията става и за факс... или поне не става за изпращане, щото вчера си получих факс на компа през тяхната линия.. цццц.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Благодаря на всички, особено на колегата Pecho, който ми оказа неоценима помощ.Проблемът се оказа май в линията ми - през хоумбокса на МТел не ще, а през БТК работи перфектно WinFax-a, който колегата ми даде.А ония ментели ме излъгаха май, че линията става и за факс... или поне не става за изпращане, щото вчера си получих факс на компа през тяхната линия.. цццц.
              излъгали са те. не става за факс - ако беше пуснал тука една тема по въпроса - ’факс през хоумбокс на мтел’ нямаше да губиш време.тази информация я имам директно от мтел, но по-принцип не обичат да я дават

              Коментар


                #8
                мда... и това го изчетох в няколко форума вече - че не става за факс... е, язъкВсе пак остава отворен въпроса, как вчера получих факс на тази линия?!?Колегите казаха, че е минал прекалено бавно, но все пак мина... е ха де!

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  мда... и това го изчетох в няколко форума вече - че не става за факс... е, язъкВсе пак остава отворен въпроса, как вчера получих факс на тази линия?!?Колегите казаха, че е минал прекалено бавно, но все пак мина... е ха де!
                  бе то и аз съм виждал жени зад волана, ама за шофьори не стават

                  Коментар


                    #10
                    Снощи преди да заспя се замислих ... и измислих - значи хоум бокса има 2 номера - един Мтелски и един градски. Градския очевидно ползва VoIP протокол, затова не минава през него факса.Ако обаче факса се прати на МТЕЛския номер, би трябвало да няма проблем... Лошото е, че от МТЕЛския номер не могат да се избират стационарни номера, каквито са повечето факсове...Но поне за получаване трябва да стане.Ще пробвам и пак ще пиша, че и на някой друг може да му потрябва.

                    Коментар


                      #11
                      През мрежата на Мтел няма никакъв проблем с факсовете. Дори аз имам факс номер и мога да получавам и изпращам факсове директно от телефона си ... май съм го правил 1-2 пъти за демо Проблемът идва от гетуея който свързва мрежата на Мтел с тази на БТК. Именно там се губи поддържката на факсове.Така че ако и другият факс се намира в мрежата на Мтел - няма проблеми да мине.Същият проблем го имат и повечето VOIP оператори, като при някои е частично решен в по големите градове ...Преди доста години разработихме устройства които събират социологическа информация и са пръснати из цяла България. Броят им е над 1000 и всяка нощ сървър ги прозвънява през мрежата на БТК. Ползва се протокол V.22bis който е перфектен за това приложение въпреки че скоростта е 2,4kbd. И с цел минимизиране на цената на комуникацията решихме да тестваме събиране на данните през VOIP оператори.Оказа се че не работи въпреки уверенията ... или работи само в някои градове.В същото време имаме доста устройства информацията от които се събират и през GSM мрежата - никакви проблеми ...

                      Коментар


                        #12
                        Не, че темата не се е изчерпала, но във Windows XP има чуден факс - безплатен, на системно ниво, просто прекрасен
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Мтел към всеки номер имат и номер за данни, който е различен от самия номер на абоната... Много интересно се получи, когато си спрях гласовата поща, а тя продължи да отговаря... после в разпечатката гледам пренасочена към някакъв номер странен, обадих им се и ги питах и ми обясниха как е всичко, какъв е този номер, че като са ми пъскали номера са направили абонамент и за него предигодини (първо ми беше служебен телефона, после си запазих номера като наупсках). Та просто надали няма как да не стане хомебокса за факс, просто трябва да се абонираш и да ти дадат такъв номер за данни, и когато някой звънне на номера ти и засече данни го преназочва към него. Малко омотано май го обясних, ма като се старая да не пиша разни фермани....

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            Не, че темата не се е изчерпала, но във Windows XP има чуден факс - безплатен, на системно ниво, просто прекрасен
                            Знам, обаче съм на Виста, а пък там не е баш така...Говориш за това - http://support.microsoft.com/kb/306657При вистата обаче е скрита някъде тая услуга, или изобщо я няма (което не го вярвам). Във всеки случай не може да се активира по описания начин.

                            Коментар


                              #15
                              Да ти пратя ли упътване стъпка по стъпка как да я махнеш гадната глиста и да си сложиш бързото XP??? Майтапя се... Трябва да го имат и това и в глистата, но не съм търсил - аз на лаптопа нямам модем За Windows Vista Ultimate: http://windowshelp.microsoft.com/Win...536761033.mspx
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X