Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закъсват ли го автоджамбазите ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Закъсват ли го автоджамбазите ?

    Имам следния въпрос:Как се отразява кризата на пазара на автомобили втора употреба?Моето мнение е че търсенето ще спадне и то значително в началото на следващата година....Няма да навлизам в подробности защо.Цените ще паднат значително, а колите ще са много трудно продаваеми. Това вече ефакт при автомобили втора ръка на година-две. Има и фрапантни случаи да се продават на 50% от цените като нови!............

    #2
    Пазара на автомобили е пренаситен. Колите си седят по автокъщите и така ще бъде! Даже се чудя на някои, които от сега нататък почват да правят автокъщи...

    Коментар


      #3
      Възможно е и обатното да стане. Вижда се че продажбите на нови автомобили намаляват - всякакви помоции се обявяват ...И част от клиентите от нова кола да се пренасочат към ползвана. В доста случаи това дори е по изгодно.

      Коментар


        #4
        ThE_PuNiSHeR написа:
        Пазара на автомобили е пренаситен. Колите си седят по автокъщите и така ще бъде! Даже се чудя на някои, които от сега нататък почват да правят автокъщи...
        Точно така си е ,а и Българите вече все по често поглеждат към новите автомобили.Наблюденията ми от миналата седмица на Горубляне са ,че пазара почти замира вече.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Цените се държат изкуствено високи, както при жилищата. Браво 1998-1999, което в Италия струва максимум 1000 евро, тука се продава за около 4500 на 70000 "реални" километри. Надявам се това да приключи все някога.
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Не е ясно какво точно ще стане но кризата си е криза и дава отражение. Има го и този момент, че може да се увеличи търсенето на коли на старо и това да е водещо за определяне на цените. Отдруга страна автокъщи през 10 метра и пазара е пренаситен. Чувам, че в Италия италианците все по-често купуват коли на старо, пък и определящо за цената тук има цената там.... Темата ме вълнува силно и мислех да пусна такава защото ми предстои купуване на автомобил(Пунтото отива при жена ми) - Marea комби и се чудех дали да не поизчакам след нова година ама...
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #7
              ..... :D нали народа е казал "Ум царува, ум робува, ум патки пасе". Не бях влизал отдавна във форума и като поразгледах тук-таме в продажби направо не можах да повярвам последния път като влизах имаше много добри оферти за браво и брава по около 2000 -2500лв. - коли "гледани" от хора от форума, които си струваха парите. Сега се продават повече от "автоджамбази", (регистрирани отскоро във форума!) според мен на супер надути цени - брава 97г - TD za 5500 бензинова брава 96г. за 4200 ............ама тия хора не са наред бре.......

              Коментар


                #8
                Днес четох, че в момента в България било много лесно да си поръчаш нов автомобил с желан цвят и оборудване. И не само да го поръчаш, а да го получиш за броени дни, а не примерно след половин година. Причините са същите: задръстените складове и производството, надвишаващо търсенето на нови коли в Европа.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  bogidar написа:
                  Не е ясно какво точно ще стане но кризата си е криза и дава отражение. Има го и този момент, че може да се увеличи търсенето на коли на старо и това да е водещо за определяне на цените. Отдруга страна автокъщи през 10 метра и пазара е пренаситен. Чувам, че в Италия италианците все по-често купуват коли на старо, пък и определящо за цената тук има цената там.... Темата ме вълнува силно и мислех да пусна такава защото ми предстои купуване на автомобил(Пунтото отива при жена ми) - Marea комби и се чудех дали да не поизчакам след нова година ама...
                  колега изчакай след нова година, тогава е периода за покупка на кола и понеже няма продажби (това е най-куция месец за автоджамбазите) са склонни да отстъпват повече в цената...Успех

                  Коментар


                    #10
                    Buch написа:
                    колега изчакай след нова година, тогава е периода за покупка на кола и понеже няма продажби (това е най-куция месец за автоджамбазите) са склонни да отстъпват повече в цената...Успех
                    Отпускарският сезон юли-август е не по-малко куц за автоджамбазкия бизнес. Човека като си е навил сега да си купува кола, ще си я купи, а и колко ли толкова ще спести - максимум 200-300 лв., със сигурност няма да станат по 2000 лв. мареите до Нова година. А до тогава може пък и да му се изпари интереса към мареата...
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Абе така е мерака е мерак. Човека ми каза, че там са по около 2000лв. Ще чакам читав екземпляр, ще си сложи той разходите и печалбата и смятам в 3500 максимум да се вместя. Според мен е разумна цена.
                      Fiat Punto 1.7TD

                      Коментар


                        #12
                        Има и друго, хората като си продават колите си мислят, че могат да си избият парите, които са дали за ремонти и тунинг. Повече от глупаво според мен. Каквото си правил по колата си е за твоя сметка, освен ако не намериш някой балък. А тези дето се регистрират във форума само за да си продават трошките и мен много ме дразнят!
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #13
                          dikanio написа:
                          Има и друго, хората като си продават колите си мислят, че могат да си избият парите, които са дали за ремонти и тунинг. Повече от глупаво според мен. Каквото си правил по колата си е за твоя сметка, освен ако не намериш някой балък. А тези дето се регистрират във форума само за да си продават трошките и мен много ме дразнят!
                          дразнят наистина, ама са и доста смешни понякога.......

                          Коментар


                            #14
                            bogidar написа:
                            Не е ясно какво точно ще стане но кризата си е криза и дава отражение. Има го и този момент, че може да се увеличи търсенето на коли на старо и това да е водещо за определяне на цените. Отдруга страна автокъщи през 10 метра и пазара е пренаситен. Чувам, че в Италия италианците все по-често купуват коли на старо, пък и определящо за цената тук има цената там....
                            Моите наблюдения и лични впечатления за Италия показват точно обратното. Италианците масово купуват нови автомобили. При тази стагнация на техния пазар цените драстично паднаха даже още преди кризата. Да не говорм за лизинговите оферти които се предлагат там. А мога да приведа и пример с новия Фиат панда. Понеже си го бях заплюл и се интересувах от него но тогава ми се видя скъпичък. Преди 2 години цената му беше към 12 000 сега има няма на половин час върви реклама по телевизията че се предлага на 7 500. И то не само за него а за много други марки. Миналия месец от любопитство влязох в няколко автокъщи и статистиката е че повечето автомобили втора ръка които се предлагаха в момента са под 6-7 годишни и всичко пращи по шевовете. Миналата година беше точно обратното. А сега стари бараки вообще няма ама и как да има като вече са изкупени от наще джамбази. В такава ситуация с цените ти какво ще предпочетеш новото в гаранция или стара барака по която тепърва ще хвърляш пари за ремонти. Като не забравяш и разликата във финансовия статус. Хората ползват удобния момент да си подменят автопарка с по ново.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #15
                              xs

                              Buch написа:
                              ..... :D нали народа е казал "Ум царува, ум робува, ум патки пасе". Не бях влизал отдавна във форума и като поразгледах тук-таме в продажби направо не можах да повярвам последния път като влизах имаше много добри оферти за браво и брава по около 2000 -2500лв. - коли "гледани" от хора от форума, които си струваха парите. Сега се продават повече от "автоджамбази", (регистрирани отскоро във форума!) според мен на супер надути цени - брава 97г - TD za 5500 бензинова брава 96г. за 4200 ............ама тия хора не са наред бре.......
                              Чакай сега братле Това че някой е бил на зор и е продавал на такава цена 2000-2500лв,нищо не означава,пук и аз не се сещам някой на който колата му е била в перфектно състояние и по-точно добре поддържана да е искал такива пари Аз немога да разбера защо цена за браво или брава отлично подържана да не е 4200лв,при полложение че в автокъщите които се продават им искат 3500 лв и са пълни дараци и със сумати забележки Далеч съм от мисълта че някой с италианска кола може да си върне инвестициите които е вложил в колата си ,но чак да я подарява Според мен хубавото си е хубаво и си има цена всичко,верно е че някои злоупотребяват и за дараци искат много пари ,ама за кола на която се качваш и караш и само сипваш гориво неможе да се иска 2000-2500 лв и при това да изглежда и добре Надявам се да си ме разбрал ,нямам нищо спрамо теб ,НО и ние българите сме такива че искаме всичко да е перфектно и да е ефтино ,Е ТЕ ТАКОВА ЖИВОТНО НЯМА
                              Nissan Primera 1.6 16v P11
                              ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X