Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля, някой да сподели впечатление от Alfa 166 2.4 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Според мен си струва да се инвестират 25 иляди за едно такова животно, което е много, ама много класи над каквато и да е чисто нова кола за сходна цена.и аз смятам да направя точно това след време. Чисто нова кола посмъртно няма да си купя, докато коли от този клас са в пъти по-издържливи, за комфорта изобщо няма да говоря. Според мен наистина си струва да се вземе точно кола с такъв мотор, тъкмо разработена с всички екстри за кола супер висок клас, вместо някоя супер базов модел, само и само да е нова, и да се разхлопа и раздрънка... да не говорим колко задължения имаш, докато колата е гаранционна.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #17
      От мареа, която в момента струва 4000 - 5000 лв., та даже и по-малко, да се хвърлиш на кола, която струва 25 000 лв... Това ми се струва оправдано, само ако имаш много, много сериозни доходи или е настъпила някаква изненадваща положителна промяна в живота ти - наследство, печалба от тото... В противен случай ще й трепериш денонощно, а и какво толкова повече ще ти даде алфата от мареата ?
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        snake написа:
        От мареа, която в момента струва 4000 - 5000 лв., та даже и по-малко, да се хвърлиш на кола, която струва 25 000 лв... Това ми се струва оправдано, само ако имаш много, много сериозни доходи или е настъпила някаква изненадваща положителна промяна в живота ти - наследство, печалба от тото... В противен случай ще й трепериш денонощно, а и какво толкова повече ще ти даде алфата от мареата ?
        snake, и аз да имах твойта Марийка и аз щях да мисля като теб сори за спама, ама нсъ сдържах...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #19
          Atanas71 написа:
          Че е Фиат мотор 2.4ЖТД да но не е точно същия от гледна точка на мощноста :D Единия 2.4ЖТД който използват е с 10 клапана както при Фиат но софтуерно е насъскан :D както и с напълно нова турбина до 150к.с.-4000об. и въртящ момент 305Нм . Другия е запазил блока на стария ЖТД но е с модифицирана глава с 20 клапана като мощноста вече е 175 к.с.-4000об. и въртящ момент 385Нм . Това доста го отличава от познатия ни 2.4ЖТД на Мареа
          Ето тук е и проблема! Сдухват яко турбини, а ако знаеш колко струва втора ръка, направо ще се откажеш от покупката......

          Коментар


            #20
            Е, той щом е готов да даде 26 000 за кола втора ръка, значи парите не са му проблем. А колата наистина е страшно красива и е сигурно, че в този ценови сегмент, дет се казва, а и в по-горния, няма друга, която да осигури такъв комфорт, визия и удоволствие от карането.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #21
              Така като гледам в мобилето има доста добър вариант за 18 400лв. с 2,4 ЖТД двигателя и то 150к.с. който ми се струва по-добър от изпомпения му вариант на 175к.с. най-малкото е, че докарва около литър разход надолу, а ускорението е с разлика от 0,9 сек.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #22
                snake написа:
                От мареа, която в момента струва 4000 - 5000 лв., та даже и по-малко, да се хвърлиш на кола, която струва 25 000 лв... Това ми се струва оправдано, само ако имаш много, много сериозни доходи или е настъпила някаква изненадваща положителна промяна в живота ти - наследство, печалба от тото... В противен случай ще й трепериш денонощно, а и какво толкова повече ще ти даде алфата от мареата ?
                Разликата между една Мареа и тази Алфа е огромна и нямат дори база за сръвнение. Само човек карал такава Алфа знае за какво става въпрос. Препоръчвам ви да пробвате и после ще коментираме пак. :D
                KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                Land Rover Discovery 2.5TD '94
                EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                EX: Fiat Regata 1.7D '84

                Коментар


                  #23
                  Buch написа:
                  Atanas71 написа:
                  Че е Фиат мотор 2.4ЖТД да но не е точно същия от гледна точка на мощноста :D Единия 2.4ЖТД който използват е с 10 клапана както при Фиат но софтуерно е насъскан :D както и с напълно нова турбина до 150к.с.-4000об. и въртящ момент 305Нм . Другия е запазил блока на стария ЖТД но е с модифицирана глава с 20 клапана като мощноста вече е 175 к.с.-4000об. и въртящ момент 385Нм . Това доста го отличава от познатия ни 2.4ЖТД на Мареа
                  Ето тук е и проблема! Сдухват яко турбини, а ако знаеш колко струва втора ръка, направо ще се откажеш от покупката......
                  Това одавна вече не е проблем. В България вече има няколко фирми рециклиращи турбини на цени от 400лв. Става много бързо и качествено. Така, че дет има един лаф това да му е болката. Ако човек има 25 бона за такава кола не виждам какъв му е проблема да я подържа.
                  KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                  Land Rover Discovery 2.5TD '94
                  EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                  EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                  EX: Fiat Regata 1.7D '84

                  Коментар


                    #24
                    Само да кажем, че говорим за кола след 2004,5 година. което си е все едно нова кола. Тези мотори тъкмо са се разработили и започват да вървят добре и да им уляга разхода. Един вид много по добре да се дадат 25000 за таква кола от този клас и на 2-4г. от колкото 25 000 за чисто нова пластмасарийка. И тук наистина говорим за кола много класи над Мареата, ама много. Нито като окачване, нито като обезшумяване, нито като комфорт и използвани материали в интериора може да става каквото и да е сравнение. Интереснио колко ли би струвала една Марейка най-високо ниво на оборудване на 2г. ?
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #25
                      400лв. е ремонтния комплект за турбото, но това ако го хванеш навреме! Иначе повече!Само пълното каско е колкото половин Мареа! Но пък веднъж се живее!
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #26
                        абе мен ако питате - и да имам 25 000 лв. излишни за 1 купчина ламарина и пластмаси, дето ще се разхождат и ще седят по улиците, ще ми трупат мастрафи и разходи ката ден, няма да ги дам...затова си житкам с Пунтарата - ниски разходи за поддръжка почти никакви данъци... е нисък клас, ама става за придвижване от т. А до т. Б и винаги намирам място за паркиране.с тез пари ще се почупя да ходя по екскурзии и ще обиколя ако не свето - то поне Европа-та...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #27
                          Не се хващайте за думите ми за мареата. Аз не мога да си позволя такава скъпа кола като тази алфа, а неща които не мога да си позволя, някак си ми остават встрани, игнорирам ги. Това не ми пречи да продължавам да смятам, че това са неразумно много пари за кола, каквато и да е тя, поне за човек с моите доходи . В крайна сметка не живеем в колите, а се предвижваме с тях, като си осигуряваме някаква степен на комфорт. Щом PASSARELLA може да си я позволи и му харесва, да се вземат младите .
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            е това е разликата де- като нямаш пари търсиш нещо да те вози от а до б, като имаш възможност и тези 25 000 са ти както са 4000 за една мареа дреме ти. моля не сравнявайте такъв клас кола с по-ниските. едно е да слезеш от такава кола след 6 часа път, друго е от малката. вярно и двете вървят със 140, колкото е макса на каране общо взето извънградско, ама в едната едвам се удържаш да не изпаднеш от пътя, а с другата можеш да си бъркаш в носа с едната ръка, а с другата ръка....
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #29
                              donnna написа:
                              таз Марийка какво ще я правиш ако си купиш туй жуотно Алфа 166 / следва аватар - човечето се хили дяволито и потърква ръце /
                              Еми...ко да прайм!? Утре идва един човек да я гледа. С парите които и искам + моя кеш, събирам сумата и я купувам. Просто, наистина усещането в тази кола е друго, а си е на 5 години. За 25000 купуваш Пунто с нейните екстри. Е това ми се струва по-добър вариант. А за развалянето не мисля, защото по тази логика трябва да мисля и кога ще умра.

                              Коментар


                                #30
                                айде да е хаирлия и със здраве да си я караш, да не се налага да лягаш под нея и предния капак да отваряш по-рядко
                                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X