Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля, някой да сподели впечатление от Alfa 166 2.4 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля, някой да сподели впечатление от Alfa 166 2.4 JTD

    Колеги, полудял съм по една ей такава мацка, ако можя накой да сподели мнение, също ме интересува дали това 2.4 JTD е фиатово!?
    Прикачени файлове

    #2
    Прекалено е евтина за екстрите и комфорта които предлага. Това ме надежда на мисълта , че не е мн читава кола и че докато я имаш ще си "купиш" още една такава с парите за частите.
    Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

    Коментар


      #3
      Караш най-елегантния фиат на 90-те, а се прехласваш по тая резачка ?
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Усещането в тая кола беше различно Yellow_Flash_Colorz_PDT_30

        Коментар


          #5
          Извинявай, не искам да ти развалям темата. Мен алфите просто никак не ме впечатляват. Нека се включат колеги, които ги харесват или имат опит в поддръжката им .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            еееее, супер колаИ аз много се замислих за таквоз животно, Но миналата среща карах таквоз животно и маааалко се отказах.Колата е супер, возията е супер, но ми е малко голяма. Поне така я усетих. Иначе е доста скъпа за поддръжка. Тази която карах имаше износен съединител, и нещо беше зле цялото и окачване, а ремонта е супер скъп. Иначе мотора е точно този който трябва да се сложи на тази кола. Фиатовски е 2.4 ЖТД. Но мисля, че има разлика в скоростната кутия и предавателните числа. Друг минус, е че окачването е едно от най-скъпите възможни. Все пак красива кола, много изискана, много добър мотор и много пространство... абе всичко е по много. на мен това което не ми допада е огромното пространство вътре, някак си се изгубих. В далеч по-грозната Ланча Либра се чувствах много по комфортно, ама и тя не лъже вътре.... та мисля, че това е следващата кола за мен, предполагам със същия мотор. А вътре е ..... космос.п.п.Алфата не мисля, че е резачка, това е най-красивия фиат в най-горния сегмент. Просто вътре е доста спортно украсен, но си има всичко нужно. Абе красива кола.... не виждам разлика в поддръжката на Мареа 2.4 и тази Алфа. Единствената разлика, е че окачването е мааааааалко по усложнено и то единствено за да дава повече комфорт. Друга разлика няма освен външната красота и леко по спортно настроената скоростна кутия, но това е съвсем леко.
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              YouTube - Top Gear - Alfa Romeo 166 - BBC
              Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
              Moonsteppers - All over the world and beyond ...

              Коментар


                #8
                Че е Фиат мотор 2.4ЖТД да но не е точно същия от гледна точка на мощноста :D Единия 2.4ЖТД който използват е с 10 клапана както при Фиат но софтуерно е насъскан :D както и с напълно нова турбина до 150к.с.-4000об. и въртящ момент 305Нм . Другия е запазил блока на стария ЖТД но е с модифицирана глава с 20 клапана като мощноста вече е 175 к.с.-4000об. и въртящ момент 385Нм . Това доста го отличава от познатия ни 2.4ЖТД на Мареа
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  Ех, аз ако имах 20 бона за такава Алфа ... с кеф щях да давам по 1000-2000лв. за окачване
                  Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                  Коментар


                    #10
                    Лично на мен доста ми харесва Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Не знам какво очаквате за кола от висок клас да има нищожна поддръжка Единственото по-скъпо нещо може би е окачването - предно и задно + тампони PowerFlex около 3 000 лв , но пък издържа доста повече като че ли от на колите от по-нисък клас . За цената се получават доста глезотийки . Един цитат на колегата pinko
                    215 000 изобщо не са много, ако двигателя е поддържан добре.Имам един приятел от немския форум алфисти.нет, който кара 166 2.4 JTD, купена пролетта на 1999 г.В момента колата е на 870 000 км и двигателя изобщо не е пипан. Тоя човек работи на около 270 км от дома си (живее в Пфорцхайм, работи в Мюнхен) и всеки работен ден пътува над 500 км по немските магистрали. Годишния му пробег е около 100 000 км.На 270 000 км е сменил турбо, след което е чипнал мотора с Novitec Powerrail (~162 к.с.). Сменял е 2 пъти съединител, 5 дебитомера, 4 пъти е сменял всички маркучи на турбото. Общо 8 пъти е сменял всички ремъци и ролки, като на 4-тата смяна освен агренажните ремъци е сменил и агренажните зъбни колела. На 680 000 е подменен компресора на климатика. Човека си е записвал внимателно разхода на масло. Интересна работа е забелязал - първите 80 000 км е горила по 0,5 л/10 000 км. След това разхода на масло е почнал да спада и между 200 000 и 650 000 км практически не се е забелязвал разход на масло. Последните 200 000 км (от 670 000 до 870 000) е горила/губила около 0,2 л/10 000 км. Предполага, че и второто турбо е почнало леко да пуска масло. През цялото време е карана с Лики Моли 10В40 полусинтетика с молибден.Средния разход на гориво за всичките 870 000 км е 7,1 л, по магистралите е карана само на темпомат със 160 ккм/ч. - нито повече, нито по-малко.Иначе е сменял всички останали консумативи като спирачни дискове (6 пъти), предно окачване (2 пъти) и задно (1 път). Предни лагери (2 пъти), задни главини - веднъж. Но това са консумативи.Според него, а и според другите от форума алфисти.нет, при редовна смяна на маслото, филтрите и т.н., при внимателно шофиране докато докато двигателя загрее добре тия нафтови мотори са почти вечни. Повечето ЖТД-та там са на около 200 000 км и са в чудесно здраве.Има и един маниак от Кьолн с 164 3.0 V6, която е на 540 000 км. и е с оригиналния двигател.
                    Задължително е да се мине първо през диагностика , за да няма ядове :D че знаем какви коли се продаватОще доста инфо : http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=36
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Такава "166" под 25’000лв. не можеш и да си помислиш да "пипнеш" дори!Да, току-виж изпаднала някоя за 20’000лв., ОБАЧЕ лично ти гарантирам, че е неземен дръгел за тази цена. Освен това, с тази предница, в 99% от случаите двигателя е с 20 клапана и съответно 175к.с., което автоматично го изпраща на митницата за плащане на акциз в размер на 4500лв. "166" по принцип няма много общо с другите модели като усещане - докато "147", "GT" и "156" са сходни по качество, возия и донякъде по визия, то "166" е сякаш не един, а два-три класа отгоре - материалите са много по-качествени, преоблафават естествени материали, возията е много по-комфортна, най-малкото шумоизолацията е много, много по-добра и при високи скорости не се чува нищо вътре, дори с дизеловата версия. Просто е мнооооого качествена кола.... стига да е читава!!!

                      Коментар


                        #12
                        27000 ми е крайната цена, като смятам да ръчкам за 26000...

                        Коментар


                          #13
                          Аз за тези пари бих си взел чисто нова кола, макар и доста по-нисък клас, но това си е мое мнение.
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #14
                            Имаше тука една такава тема за един колега който беше тръгнал на море та се наложи друг колега да му помага.Колегата който пмогнал мисля че беше Коларчо,за тези пари ще си вземеш нещо много по добро.

                            Коментар


                              #15
                              таз Марийка какво ще я правиш ако си купиш туй жуотно Алфа 166 / следва аватар - човечето се хили дяволито и потърква ръце /
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X