Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Принудителна забрана за паркиране - колчета. За, Против?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    baracuda написа:
    Затова има паркинги с абонамент. Никой няма право заради собствено благо да отнема такова на други. Безбожно е като ходиш по тротоара(ако има място) да се чудиш на коя плочка да стъпиш за да не те намокри локвата отдолу(след дъжд). Трябва да се погледне от двете страни. Не винаги сме били с коли за да не знаем как се ходи пеш Не си мислете, че като се построят повече паркинги ще станат по 50ст.
    Миналата пролет бях в Гърция и ми направи впечатление, че паркинга за 24 часа струваше 1,70 Евро, при нас толкова струва час и половина престой на не особенно добре охранявано място, ако ще и половината град да стане паркинг, ако ми искат по 2 за час, ще си се катеря с колата по тротоари и полянки.

    Коментар


      #17
      Пенчев, тая цена в центъра на Атина ли?

      Коментар


        #18
        Не мога да дам еднозначен отговор и не съм гласувал. Жена ми се разхожда с количка и сина ми на годинка и 3 месеца. Затова, когато паркирам, винаги се съобразявам да оставям място за пешеходци и винаги правя сметка дали ще мине детска количка. Веднъж пред блока бях спрял, място за минаване с количка имаше по пътеката зад колата, ама виждам една майка с количка за близнаци Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 и не може да мине. Тръгнах да местя колата веднага, набутах се невъзможно близо до съседната кола само и само да има място. Според мен, ако всички действаха по подобен начин и се съобразяваха, нямаше да има нужда от глупости...
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #19
          ls1 написа:
          Пенчев, тая цена в центъра на Атина ли?
          Всъщност беше в центъра на Кавала и няколко други курортни градчета и всъщност 1,70 беше от 8-17 часа, и това беше скъпия вариант, имаше и по 50 цента, из Солун пак мернах такива цени, за центъра на Атина предполагам, че може да е 2-3 пъти по скъпо, но пък няма как да си мерим ония работи (говоря за доход и стандарт) с тях :D

          Коментар


            #20
            И аз съм раздвоен, но честно казано самият аз мотайки се из центъра пеша съм псувал всеки нагло запушил тротоара. Така, че по-скоро подкрепям колчетата... Винаги, когато ми се налага да ходя в центъра го правя с градки транспорт! Излиза по-евтино и бързо. Шансът да си намеря място за паркиране, което не е синя зона, където няма да си намеря колата смачкана, или вдигната с паяк е нулев! Още от 5-6 години съм се убедил в това така, че градски транспорт и хоп! Супер удобно! Винаги, когато паркирам гледам да не го правя пред гаражи, входове и на тротоари така, че да не оставям място за минаване. Ако трябва ще походя десетина минути, но ще паркирам човешки! Не оневинявам никого, който паркира така, че да блокира тротоарите! Паркинги има, сини зони също. Големите фирми изнасят офисите си от центъра, а това, че останалите не са ви усигурили места за паркиране, сърдете се на тях!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              ако направят паркинги и ги пуснат да достъпни цени ще се опразнят и улиците и паркингите ще са пълни. да има примерно час претой без пари и после някаква такса. така ако някой трябва да скочи за малко до някоя сграда да не оставя на аварийни а да влезе в паркинга.освен това ако общината направи така един паркинг примерно няма да го избие за 5 години а за 8, което е все тая при положение че това е нещо вечно а не абонамент 200лв и това било нормално. просот някои трябва да печелят и за това е така
              Brava 103HP
              ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

              Коментар


                #22
                Миро, не съм съгласен. Българина вече свикна да спира на една плюнка място от там за където е тръгнал. Човек който познавам обикаля паркинга на Метро няколко пъти само и само да спре до входа, при положение че 2/3 от паркинга бе празен. Даже през 100 метра да има паркинги безплатни - пак ще се спира масово по тротоарите и на аварийни.

                Коментар


                  #23
                  ls1 написа:
                  ... Даже през 100 метра да има паркинги безплатни - пак ще се спира масово по тротоарите и на аварийни.
                  Абсолютно съм съгласен! Защото някоя джофра, ако не спре пред входа ще и отслабне задника, ако походи пет минути! Същото важи и за доста мъжете разбира се.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    ls1 написа:
                    Миро, не съм съгласен. Българина вече свикна да спира на една плюнка място от там за където е тръгнал. Човек който познавам обикаля паркинга на Метро няколко пъти само и само да спре до входа, при положение че 2/3 от паркинга бе празен. Даже през 100 метра да има паркинги безплатни - пак ще се спира масово по тротоарите и на аварийни.
                    да така е! свикнал е, но ако се направят паркинги и да има места за вс, тогава вече за месец-два да пуснат тия от паркинги и гаражи да режат глави! спрял на аварийни а на 50метра от него паркинг = 200лв, на момента фиш,акт там квото е, спрял за втори път 2000лв! и да видиш как вс тарикат като изгори как ще се променят навиците съгласен съм че сега вс спира навсякъде, и аз го правя но няма др варянт. като има варянт (паркинги) нещата се обръщат
                    Brava 103HP
                    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                    Коментар

                    Working...
                    X