Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Принудителна забрана за паркиране - колчета. За, Против?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Принудителна забрана за паркиране - колчета. За, Против?

    Колеги, смятате ли че е редно по всички по- малки тротоари да се поставят колчета против паркиране? Имам предвид на местата, на които колите определено пречат, но не и за местата, на които колите остават поне на метър от сградата. Мисля че трябва, щом не могат да паркират на поне на метър от стените на сградите, тогава никъде няма да паркират! Не може майка с бебешка количка да не може да се движи свободно, а да трябва да излиза на улицата, където поредната баничарка бърза за да спази графика!Откакто сложиха колчета на улица коперник в софия, в участъка преди хотел плиска, мястото придоби съвсем друг вид. Сега тротоара е съвсем свободен, и ако излизаш от уличката, виждаш надалеч, защото не ти пречат всевъзможни джипове и други на видимостта. И все пак когато са ги слагали не са могли да махнат една от колите, и сега все пак на едно място може да се качи кола на тротоара. Предварително се надявам темата да не доведе до безсмислени , а само до добре аргументирани отговори. Отговор от типа "А къде да паркирам, през 4 преки ли ? " се считат за несериозни откъм аргументи. Моля модератор ако темата тръгне на зле, веднага да бъде заличена.

    #3
    аз лично съм против това поне докато не се направят някакви паркинги...Подземни надземни незнам и аз какви, но слагането на колчета не решава проблема с паркирането, а само го замацва. Въпреки това гласувам ЗА. Правя го защото така или иначе паркинги скоро няма да имаме та поне да ни замажат малко очите че мислят за паркирането и пешеходците.
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #4
      Аз подкепям колегата kiselослагането на колчета е супер за пешеходците и необходимо!!! и трябва да се прави.но преди да се слагат трябва да има алтернатива - еднопосочни улици, подземни паркинги (не за по 2лв на час) и т.н.пример унсс: забраниха паркирането около целия университет и снимат и глобяват. добре, забранявате паркирането, а тия 400-500коли на ден каде да отидат???? до него се строят 2-3 кооперации. що не направят един голям паркинг за вс и псоле който спре на булеварда да му режат главата! безумиеаз също съм ЗА но с особено мнение
      Brava 103HP
      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

      Коментар


        #5
        По принцип съм против всички принудителни мерки, които не предлагат алтернатива.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #6
          Аз съм против тези колчета. В София няма къде да пръднеш , камо ли да паркираш. Когато осигурят места за паркиране за всички коли , тогава ще спра да се качвам по тротоарите.
          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

          Коментар


            #7
            Аз съм напълно за! Едно, че няма как да се ходи по тротоара, второ, че само така ще се реши проблема с паркирането от ляво!

            Коментар


              #8
              miro2177 написа:
              Аз подкепям колегата kiselослагането на колчета е супер за пешеходците и необходимо!!! и трябва да се прави.но преди да се слагат трябва да има алтернатива - еднопосочни улици, подземни паркинги (не за по 2лв на час) и т.н.пример унсс: забраниха паркирането около целия университет и снимат и глобяват. добре, забранявате паркирането, а тия 400-500коли на ден каде да отидат???? до него се строят 2-3 кооперации. що не направят един голям паркинг за вс и псоле който спре на булеварда да му режат главата! безумиеаз също съм ЗА но с особено мнение
              И аз мисля че трябва да има алтернатива, да се строят паркинги и после да блокират всички тротоари. Друго - ако например ходите до УНСС с градския транспорт и ползвате намалението за студенти, не е ли по-добре, отколкото да отидете с колата си? Това също е една от алтернативите, освен паркингите.

              Коментар


                #9
                Хм алтернативи ли - а каква е алтернативата на майка с бебе в количка, а тротоара е зает?hm alternativi li - a kakva e alternativata na maika s bebe v kolichka, a trotoara e zaet?Колега, забравил си да включиш кирилицата. Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #10
                  charlie написа:
                  hm alternativi li - a kakva e alternativata na maika s bebe v kolichka, a trotoara e zaet?
                  Добре казано. Принципно - категорично ЗА колчетата. Нищо, че в повечето случаи съм прецакан от тях и много рядко - облагодетелстван.Редакция: "прецакан" май не е точната дума, по-скоро "ограничен"
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #11
                    westdogg написа:
                    Аз съм против тези колчета. В София няма къде да пръднеш , камо ли да паркираш. Когато осигурят места за паркиране за всички коли , тогава ще спра да се качвам по тротоарите.
                    Я си представи на някоя майка с детска количка колко и е "забавно" да се прави на Шумахер и да притичва между колите. Твърдо за!!! Всеки знае, че паркирането в центъра е трудно. Някой спрял ли се е?! НЕ - всеки с кола. А пешеходците да го д*хат. Така не става. Глоби. За паркингите съм за. Такива има вече доста в центъра, просто българинът не е свикнал да плаща за този вид услуга
                    Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                    Коментар


                      #12
                      ogi28b написа:
                      miro2177 написа:
                      Аз подкепям колегата kiselослагането на колчета е супер за пешеходците и необходимо!!! и трябва да се прави.но преди да се слагат трябва да има алтернатива - еднопосочни улици, подземни паркинги (не за по 2лв на час) и т.н.пример унсс: забраниха паркирането около целия университет и снимат и глобяват. добре, забранявате паркирането, а тия 400-500коли на ден каде да отидат???? до него се строят 2-3 кооперации. що не направят един голям паркинг за вс и псоле който спре на булеварда да му режат главата! безумиеаз също съм ЗА но с особено мнение
                      И аз мисля че трябва да има алтернатива, да се строят паркинги и после да блокират всички тротоари. Друго - ако например ходите до УНСС с градския транспорт и ползвате намалението за студенти, не е ли по-добре, отколкото да отидете с колата си? Това също е една от алтернативите, освен паркингите.
                      По принцип да и градския транспорт е алтернатива, абсолютно. примерно сега работя в интерпред и с метрото то люлин ще ми е супер удобно. 5мин пеша от вкъщи и после за 20мин съм в работата. ще оставя колата пред блока с най голямо удоволствие от люлин до унсс няма удобен транспорт, сменят се 3 неща и е ужас и за това дори и левче да ми е целия път бих си ходил с колата. но това е мн частен случай така че градския транспорт ако го стегнат си е офертатака че пак заключението е удобен градски транспорт
                      Brava 103HP
                      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                      Коментар


                        #13
                        baracuda написа:
                        westdogg написа:
                        Аз съм против тези колчета. В София няма къде да пръднеш , камо ли да паркираш. Когато осигурят места за паркиране за всички коли , тогава ще спра да се качвам по тротоарите.
                        Я си представи на някоя майка с детска количка колко и е "забавно" да се прави на Шумахер и да притичва между колите. Твърдо за!!! Всеки знае, че паркирането в центъра е трудно. Някой спрял ли се е?! НЕ - всеки с кола. А пешеходците да го д*хат. Така не става. Глоби. За паркингите съм за. Такива има вече доста в центъра, просто българинът не е свикнал да плаща за този вид услуга
                        Е ще ме извиняваш, ама немога да си позволя да давам по 200лв. на месец, за да има къде да паркирам..нали се сещаш, ако бяха до 80-90лв. на месец паркингите с най-голямо удоволствие ще ги давам! Имаш си място запазено, винаги има къде да паркираш и т.н., ама 200лв. са безбожно много пари.. аз като сложа и бензина и то какво ще остане за мен от заплатата ..!?
                        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                        ...E90..incoming..!!

                        Коментар


                          #14
                          loop написа:
                          baracuda написа:
                          westdogg написа:
                          Аз съм против тези колчета. В София няма къде да пръднеш , камо ли да паркираш. Когато осигурят места за паркиране за всички коли , тогава ще спра да се качвам по тротоарите.
                          Я си представи на някоя майка с детска количка колко и е "забавно" да се прави на Шумахер и да притичва между колите. Твърдо за!!! Всеки знае, че паркирането в центъра е трудно. Някой спрял ли се е?! НЕ - всеки с кола. А пешеходците да го д*хат. Така не става. Глоби. За паркингите съм за. Такива има вече доста в центъра, просто българинът не е свикнал да плаща за този вид услуга
                          Е ще ме извиняваш, ама немога да си позволя да давам по 200лв. на месец, за да има къде да паркирам..нали се сещаш, ако бяха до 80-90лв. на месец паркингите с най-голямо удоволствие ще ги давам! Имаш си място запазено, винаги има къде да паркираш и т.н., ама 200лв. са безбожно много пари.. аз като сложа и бензина и то какво ще остане за мен от заплатата ..!?
                          Затова има паркинги с абонамент. Никой няма право заради собствено благо да отнема такова на други. Безбожно е като ходиш по тротоара(ако има място) да се чудиш на коя плочка да стъпиш за да не те намокри локвата отдолу(след дъжд). Трябва да се погледне от двете страни. Не винаги сме били с коли за да не знаем как се ходи пеш Не си мислете, че като се построят повече паркинги ще станат по 50ст.
                          Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                          Коментар


                            #15
                            За - но с условието майките с колички да си седят на тротоара. Малко страничен пример. Във Варна направиха велоалея предизборно преди година. Както се досещате по нея велосипедисти няма, понеже майките с колички решиха че им е по-кеф по велоалеята, а не по тротоара. Аз лично съм виждал как майка с количка цветисто псува велосипедист по тая алея понеже бил минал близо и я стреснал. Да не говоря за безумния им навик първо да поставят количката на платното па после да се оглеждат минава ли кола.Така че не може да се изисква само от шофьорите.Аз съм за да има колчета и колите СТРИКТНО да коват на пешеходни пътеки - но съм и за пешеходеца извън пешеходна пътека на пътя да му се прави акт.

                            Коментар

                            Working...
                            X