Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся книга "Името на розата"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sugarboy написа:
    Е, аз не исках да те обидя, че не четеш - просто предположих, че щом още липсва от колекцията, не си я прочела и по-скоро имах предвид, като я намерите, да я прочетеш възможно най-бързо. :D
    Аз съм малко докачлива на тема четене (а и май не само),ако съм ти се сторила малко рязка-сори.Сссспециално заради теб ще я прочета още веднъж,защото беше лето 18..и незнам си кое,когато я четох и почти нищо не помня.
    "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
    Ванга

    Коментар


      #17
      Lane Staley написа:
      Колежке, аз имах колеги в университета - специалност Приложна лингвистика, дето не правеха разлика между "змей" и "змия". Това не е от четене. Не е важно какво си завършил, аколко ти се чете.Баба ми, на 70 и кусур, с 3то или 5то отделение чете та се къса. Вярно, чете книги от рода на Знахар, Морал, както и представители на френския романтизъм ( без майтап - Йожен Сю, Мало и подобни ) - тях заради заплетените сюжетни линии малко приличащи на латиносериали, ама да не се отплесвам сега със сравнителен анализ.Мисълта ми е, че това какво си завършила е най-малкия показател колко четеш. "Името ... " е много добра книга, но колекцията леко издиша според мен.Няма колекция на романи от 20ти век без Параграф 22 и "Приключениета на добрия войник Швейк" - всеки мъж ще ти им го каже на тези.Пък в моите топ 20 на ХХ век влизат има-няма 5 от тези.Майсторът и Маргарита е много добра, но прекалено надценена книга според мен. Май много се разписах.Ако искате може да отворим тема за книги
      Донякъде си прав,защото страстта ми към четенето датира много преди изобщо да предполагам,че ще уча тази специалност,тоест от ранните ми детски години.Евалла на баба ти (звучи почти като "ашколсун на майка ти"),и за миг не съм си помислила,че се майтапиш.Сърдечно благодаря,че се въздържа от сравнителния анализ.Колкото до българската филология-мисълта ми беше,че почнеш ли го това,няма как да изкласиш,без да четеш.Искаш,не искаш-налагат ти го.За мое щастие не ми се налагаше да чета насила,с изключение на прекалено надценените романи "Идиот" и "Братя Карамазови".Има още доста от тази категория "надценени",ама нейсе.А пък колекцията са я правили по свое усмотрение и е въпрос на вкус,аз лично съм доволна,че има някое и друго българско книжле,еле "Време разделно".Май и аз много се разписах...
      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
      Ванга

      Коментар


        #18
        Lane Staley написа:
        Майсторът и Маргарита е много добра, но прекалено надценена книга според мен.
        Човече моля те недей представя подобни заглавия, защото и самото и извикване ме кара да се гърчя в адски мъки. Булгаков трябва със закон да го забранят, ако мразиш някой му я подари за ражден ден или го прати на театър ....Мъкаааа

        Коментар


          #19
          Е-е, моля ви! Това е велика книга. Особено след момента, когато "Анушка вече е разляла олиото...", това проличава с пълна сила. Жена ми също е на мнение, че е много скучна, но аз съм я чел няколко пъти и винаги - с голямо удоволствие.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #20
            sugarboy написа:
            Е-е, моля ви! Това е велика книга. Особено след момента, когато "Анушка вече е разляла олиото...", това проличава с пълна сила. Жена ми също е на мнение, че е много скучна, но аз съм я чел няколко пъти и винаги - с голямо удоволствие.
            О, аз не мисля, че е скучна. Има много добри неща в нея. Но я изкарват едва ли не най-великата книга на 20 век, а поне на мен не ми се струва така.Някой чел ли е Пастири на нощта на Амаду?
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #21
              кво ше ми говорите Вие на мене за книги и литература... няма по-велико нещо от "На зла кучка зъл прът", "Дерзайте пичове", "Торта рунтавелка" и прочее творения на великия Сан Антонио / Беатрис Дал / - лека му пръст...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар

              Working...
              X