Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся книга "Името на розата"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся книга "Името на розата"

    Здравейте колеги,Преди известно време подарих на жена ми поредица от книги издавана с в.Труд. Поредицата е "Златна колекция на ХХ век". Проблемът е, че първата книга от поредицата "Името на розата" я нямат налична защото е била безплатна.Молбата ми е следната: ако някой я има и би искал да ми я даде (срещу заплащане естествено) ще му бъда много благодарен. Също така мога да купя книгата и да я заменя за такава от поредицата.Предварително благодаря!

    #2
    колега аз я имам ама незнам как ще стане със даването много си далече.

    Коментар


      #3
      Само кажи колко парички искаш.Имам един колега който всяка събота и неделя пътува до Бургас, така че може да измислим нещо. Може и по куриер за моя сметка.

      Коментар


        #4
        http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=10635
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          За пари няма да говорим,само да я намеря понеже скоро се местих във къщата на жена ми а книгата е във моята къща само трябва да отида да я намеря и ще се разберем как да ти я пратя.Пари не ми трябват ще почерпиш по една бира лятото като дойдеш на море и сме квит

          Коментар


            #6
            Колега златен си!Ще ти пратя лично.

            Коментар


              #7
              Идеално, че намерихте вариант, но ти препоръчвам, жена ти не само да я получи подарък, но и да я прочете - страхотна книга!
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                филма също е много интересен

                Коментар


                  #9
                  Прав си за филма - преди 20 години, като го гледах, останах много впечатлен. Прочетох книгата и много ми хареса - чете се на един дъх, въпреки че е големичка. След това гледах отново филма и доста издишаше вече, погледнат от дистанцията на времето. Но така е със старите филми - като ги гледаш отново след много години, изглеждат постни.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Да и при мен беше така но за времето филма си беше класика.

                    Коментар


                      #11
                      Абсолютно, още повече и Шон Конъри ми е любим актьор, а и бях любопитен за ролята на Ф. Мъри Ейбрахам, след Салиери в Амадеус Може би единствено Амадеус ми хареса също толкова, колкото и първия път, когато го гледах.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        sugarboy написа:
                        Идеално, че намерихте вариант, но ти препоръчвам, жена ти не само да я получи подарък, но и да я прочете - страхотна книга!
                        Човече подаръка вече е направен. Сега вече и последното парченце от пъзела е налице. А що се отнася за прочитането - нема страшно тя вече я е чела.

                        Коментар


                          #13
                          sugarboy написа:
                          Идеално, че намерихте вариант, но ти препоръчвам, жена ти не само да я получи подарък, но и да я прочете - страхотна книга!
                          Ако на някои хора им прави удоволствие да си колекционират книги,без да ги четат-то аз не съм от тях.Може би не е случайно и това,че съм завършила Българска филология (а това е специалност,която не можеш да завършиш,ако не четеш мноооого.)Също така мисля,че всяка една книга е по-добра от филма,който правят по нея-примери-дал Господ:"Интервю с вампир" ,"Властелинът на пръстените" ,"Гордост и предразсъдъци","Лолита" и още и още...
                          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                          Ванга

                          Коментар


                            #14
                            Е, аз не исках да те обидя, че не четеш - просто предположих, че щом още липсва от колекцията, не си я прочела и по-скоро имах предвид, като я намерите, да я прочетеш възможно най-бързо. :D
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Колежке, аз имах колеги в университета - специалност Приложна лингвистика, дето не правеха разлика между "змей" и "змия". Това не е от четене. Не е важно какво си завършил, аколко ти се чете.Баба ми, на 70 и кусур, с 3то или 5то отделение чете та се къса. Вярно, чете книги от рода на Знахар, Морал, както и представители на френския романтизъм ( без майтап - Йожен Сю, Мало и подобни ) - тях заради заплетените сюжетни линии малко приличащи на латиносериали, ама да не се отплесвам сега със сравнителен анализ.Мисълта ми е, че това какво си завършила е най-малкия показател колко четеш. "Името ... " е много добра книга, но колекцията леко издиша според мен.Няма колекция на романи от 20ти век без Параграф 22 и "Приключениета на добрия войник Швейк" - всеки мъж ще ти им го каже на тези.Пък в моите топ 20 на ХХ век влизат има-няма 5 от тези.Майсторът и Маргарита е много добра, но прекалено надценена книга според мен. Май много се разписах.Ако искате може да отворим тема за книги
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар

                              Working...
                              X