Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за камерите и собствеността на колите...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за камерите и собствеността на колите...

    Да попитам нещо Ако карам кола на друг собственик, как ще ме глобят, ако ме хванат с камера или ми лепнат бележка за неправилно паркиране, и кому ще пратят честитката и ще вземат точки?Замислих се след като днес влязох в кръстовището на жълто и в средата му видях стратегически разположена патрулка без буркан, ама с надписи и вероятно с камера. Не че не можех да спра, но в най-добрия случай върху пешеходната пътека. Както и да е, не се притеснявам много, само се чудя, ако се стигне до глоби, как ще глобят мен, а не баща ми.ПП- ченгелите бяха спрели противно на всички правила за паркиране Върху тротоар широк колкото една кола. Пита се в задачата: "Отдека минуват пешуодците (както казват образованите катаджии) ?"
    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

    #2
    на собственика на колатавикат него за справкатаако реши той може да те топне :D
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Личното ми мнение, е че тези наказанията вследствие на снимки от тези камери са някаква измислица. Има ли изобщо човек, който да потвърди че е получил някога такава честитка? Поне за превишена скорост или нещо подобно. Мога да кажа, че познавам човек, за когото съм убеден, че поне два пъти седмично в последните две години се е движил с над 180 км/ч по Цариградско шосе и досега няма получена честитка. А иначе на въпроса, в Европа практиката е честитката да се праща на собственика на колата, и съответно той да има ангажимента да докаже, че някой друг е управлявал въпросния автмобил в дадения момент.

      Коментар


        #4
        Е ще глобят баща ти, ама на негово място ще те насоля после хубаво, ако си траеш и не казваш кой е виновен
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          кат каза за камерите и регистрационите номера,един приqтел ми разправа,че в англиq още 90г. имало некво прозрачно фолио лепиш го на табелите и заслепевало камерите,не се различавал номера,некой знае ли повече.Оправи си поста. Какви са тия Я-та.Модераторски екип на fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            кола

            глобяват собственика или ако е дадена с пълномощно шофьора иначе ако не каже кой е карал го глобяват за това че дава колата на не познат ама по принцип не трябва да те снимат без твое знание поне така е по контитуция а по закона е с разрешени сретства може и с камера ама на снимащата колата трябва да пише контрол с камера или подобно то това не се спазва от КАТ и поголовно пишат актове и взимат точки /от личен опит/ доста хора са минали през съд и актовете отпадат ама после ги хващат по друг параграв и се разтегля работата
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Познавам хора получили "честитки" и заснети в нарушение, както за превишена скорост, така и за неправилно преминаване през кръстовще, демек на оранжево-червен светофар! :D Самите повиквателни се изпращат на адреса на собственика на автомобила. Ако е на баща ти - лично на него, ако е фирма, на адреса на фирмата.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Re: кола

                kluchar написа:
                глобяват собственика или ако е дадена с пълномощно шофьора иначе ако не каже кой е карал го глобяват за това че дава колата на не познат ама по принцип не трябва да те снимат без твое знание поне така е по контитуция а по закона е с разрешени сретства може и с камера ама на снимащата колата трябва да пише контрол с камера или подобно то това не се спазва от КАТ и поголовно пишат актове и взимат точки /от личен опит/ доста хора са минали през съд и актовете отпадат ама после ги хващат по друг параграв и се разтегля работата
                Не те глобяват за това, че си дал колата на непознат, защото на никой не му пука на кого я даваш. Просто няма начин да налучкат кой кара, за това се предполага, че колата на Иван се кара от Иван, следователно Иван е нарушил закона с колата си. Ако Иван отиде в КАТ заедно с водача нарушител, акта се пише на нарушителя. Ако Иван има фирма, а колата е фирмена, следва Иван също да бъде санкциониран за това, че е дал колата на нарушителя, без да го проконтролира и инструктира.

                Коментар


                  #9
                  А също е интересно ако Иван е в Германия по това време.Или Иван го няма на посочения адрес.

                  Коментар


                    #10
                    А ако колата е на лизинг? Аз не съм чул някой да е сниман с такава кола и да си е получил честитката! Изглежда лизинговите компании ги хвърлят в коша.
                    F31 BMW 320d

                    Коментар


                      #11
                      Абе, верно ли Иван е в Германия :D
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        style34 написа:
                        Абе, верно ли Иван е в Германия :D
                        Абе... къде е Иван?
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Ех,спамери със спамерите!И все пак къде е Иван?

                          Коментар


                            #14
                            Хахахаха айде де, и ние това питаме :D ...ама никой не казва....
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #15
                              Хайде на топлия спам, моля :D аааа олях се, спирам вече!
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар

                              Working...
                              X