Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цигарите...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    phoenix написа:
    Въобще, ама хич не ми дреме дали е опасно или здравословно пушенето. Просто не понасям този дим и това е. Много мразя да седна някъде да си хапвам нещо в заведение и някой да почне да пуши .. наоколо, направо егати наглите типове дето са пушачите. Във влака в купе за непушачи влиза някой с цигара и смята, че всички сме длъжни да го търим....докато него изгоним на кафене, пия си кафето иму се наслаждавам на аромата и изведнъж, някой на съседната маса(въпреки, че е за непушачи) иска пепелник и... го получава и съответно всички стоим и му дишаме гнусния дим. Разликата между не пушачите и ези които пушат, е че пушачите пречат, докато не пушачите си стоят и се наслаждават на хубавото ядене, ароматното кафе, чистия въздух в планината, ......абе на каквото се сетите. Иначе нямам нищо против пушачите, да си пушат...стига да не пречат и да не ме карат да им дишам гнусния дим. Да си стоят в някаква пушалня и да си дишат там сами тази смрад, изобщо не ми дреме за дробовете им, и за ноктите, и за косата и за..... абе не ми дреме за тях, живота си е техен, ако искат и цянкалий да пият или да лапнат аспуха на някой издухан дизел, то си е тяхно решение, НО не искам да ме принуждават да им дишам мизерията.

    Коментар


      #17
      LiGuru написа:
      Е т’ва не е ли върпос на личен избор. Аз в заведение дето не се пуши няма да влезна, щото нямам работа там... та в тоя ред на мисли ти какво правиш в заведение в което се пуши. Ти сам не уважаваш личните се предпочитания, а очакваш аз да ги уважам ...защо?Същото важи и за компанията, ако тяхните навици са отвратни за теб, чии го дървиш там. Истината е че не пушачите дискриминират вас, а напротив. Защото аз приемам моя порок влизам в един бар да му се отдам, а там седи човек който не е съпричастен към него, еми да става и да си ходи. Все едно да си боксьор и да плачеш, че те млатят. Да не забравяме, че папируските се продават свободно, съответно и могат да се употребяват по този начин, като се спазват местата за това. Щом в кръчмата се пафка ще пафкам, ако не се пафка няма да влизам там и готово. Обратното се отнася и за теб, щом в кръчмата се пафка не влизаш, ако не се пафка заповядай.И мен ме дразни да видя мъж с дънки, лепен потник и маратонки в любимия си клуб, ама никои не съм тепал, че ми разваля естетическия кеф.
      Колега, никъде не съм казал, че влизам в задимен бар, където всички са се отдали на порока си да правят дим и да се тровят... ваша си работа. Става дума за случай, когато съм седнал в заведение с места за непушачи (ако може да се каже, че има такива, понеже това, че на масата ти няма пепелник, не прави стаята за непушачи) и ние сме компания която не пуши, сяда един каламбур на съседната маса за непушачи и му дават пепелник . Освен това когато аз или жена ми не пушим, едва ли изобщо по някакъв начин ти пречим на теб или на останалите наркомани. Това че някакъв гей в потник те дразни, като седне в любимия ти клуб, едва ли ти пречи да дишаш.Аве споко, те ще ги забранят тез цигари на публични места, и ще ви оставят да си пушите в някакви стаи(както им викат по големите фирми - раковото отделение )Еми това е.... Успех на всички!
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #18
        Вземат се доста мерки за ограничаване на тютюнопушенето - забранява се на обществени места, разделят се местата за пушачи и непушачи, вдигат се акцизите => поскъпват цигарите, забранява се продажбата им на т.нар. "невъзрастни" пушачи, ограничава се рекламата, но в крайна сметка всеки прави своя избор... Избора да харчиш по 100лв месечно, за да вдишваш никотин, катрани и СО2. За някои хора пушенето е не само задоволяване на никотиновия им глад - то е удоволствие, то е начин да покажат своето социално положение, пушейки луксозни цигари, то е начин на живот... Аз вече съм направил своя избор... Всички около мен са заклети пушачи, работя във фирма - световен лидер в тази област, ако пушех дори нямаше да си плащам цигарите и въпреки всичко това аз не пуша и нищо в една цигара не може да ме изкуши... Пия като казак, жена не връщам, ям по две прасета и 120кг кисело зеле на зима..., но НЕ ПУША... това е просто избор. Има и по - сладки пороци от пушенето
        M-Benz E 250 TD 150hp
        M-Benz 200d 75 hp
        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

        Коментар


          #19
          Е като дават скарай се на управителя на заведението.не е луд този които яде баницата,а този който му я дава.Какво са ти виновни пушачите че им слагат пепелник.Ако не му сложат няма да пуши.А съответно ако заведението разчита за оборота на непушачите...празно ще си остане :D

          Коментар


            #20
            msotiroff написа:
            Пия като казак, жена не връщам, ям по две прасета и 120кг кисело зеле на зима..., но НЕ ПУША... това е просто избор. Има и по - сладки пороци от пушенето
            Е па колега то и аз по тая плоскост тръгнах, ама нема ти казвам къде му е края... Още месец и все бях се залойл...

            Коментар


              #21
              Dedra 2.0 написа:
              Е като дават скарай се на управителя на заведението.не е луд този които яде баницата,а този който му я дава.Какво са ти виновни пушачите че им слагат пепелник.Ако не му сложат няма да пуши.А съответно ако заведението разчита за оборота на непушачите...празно ще си остане :D
              Те като забранят навсякъде пушенето, заведенията ще си стоят празни, и поне ще знам че където и да отида винаги ще има място да седна, а не както понякога - обикаляме по 10 заведения и никъде няма място...

              Коментар


                #22
                Пропуших в 11 клас, после ту пуших, ту ги оставях... но от 10 години не пипвам цигара,и както каза колегата ls1, изобщо не мога да понасям цигарен дим. Не е някаква моя прищявка, просто ми се затварят ноздрите и спирам да дишам (не по моя воля). В офиса, в който до скоро работих, бях единствения непушач, и особено зимата ми беше много трудно да издържам непрекъснатите пушеци. Е, махнах се от там, като постоянното окадяване беше една от причините.Изобщо не съм убеден, че заведенията ще си стоят празни, след като забранят пушенето.Просто сега много потенциални клиенти просто не влизат там, тъй като повечето заведения приличат на лисичарници.В Ямбол например има само едно единствено заведение, в което има обособени зали за пушачи и непушачи, странното е обаче, че и в двете зали се пуши. Седя си аз в залата за непушачи, идват някакви на съседната маса и с поръчката си поръчват и пепелник. Сервитзьорката им донесе, и след забележка от наша страна, тя извика колежката си да ни обслужва, "щото сме били много капризни". Уж има закон, но няма кой да контролира дали се спазва. Според закона, до края на 2008 година, всички заведения, които нямат обособени ЗАЛИ за пушачи и непушачи, стават целите за непушачи. Вярвате ли, че някой ще приложи закона.По статистически данни, пушачите в България са 44% - т.е. са малцинство (източник - http://news.ibox.bg/news/id_1238810239). Е, по всички правила на демокрацията, малцинството трябва да се съобразява с мнозинството, а не обратно.Който иска да пуши - нека си пуши където иска, но да не кара и останалите пасивно да пушат с него.Аз съм ЗА тоталната забрана на тютюнопушене на обществени места, в заведения, на работното място и навсякъде, където пушекът може да дразни околните.@LiGuru: "ти какво правиш в заведение в което се пуши" - еми колега, ако имаше поне ЕДНО заведение, в което не се пуши, бъди сигурен че ще влизам само там. Но, УВИ! Пое не и в нашия град. Е айде според теб 66% да не ходят на заведения, щото 44% трябва да има къде да ходят... Малко тъпичко, а?

                Коментар


                  #23
                  phoenix написа:
                  Въобще, ама хич не ми дреме дали е опасно или здравословно пушенето. Просто не понасям този дим и това е. Много мразя да седна някъде да си хапвам нещо в заведение и някой да почне да пуши .. наоколо, направо егати наглите типове дето са пушачите. Във влака в купе за непушачи влиза някой с цигара и смята, че всички сме длъжни да го търим....докато него изгоним на кафене, пия си кафето иму се наслаждавам на аромата и изведнъж, някой на съседната маса(въпреки, че е за непушачи) иска пепелник и... го получава и съответно всички стоим и му дишаме гнусния дим. Разликата между не пушачите и ези които пушат, е че пушачите пречат, докато не пушачите си стоят и се наслаждават на хубавото ядене, ароматното кафе, чистия въздух в планината, ......абе на каквото се сетите. Иначе нямам нищо против пушачите, да си пушат...стига да не пречат и да не ме карат да им дишам гнусния дим. Да си стоят в някаква пушалня и да си дишат там сами тази смрад, изобщо не ми дреме за дробовете им, и за ноктите, и за косата и за..... абе не ми дреме за тях, живота си е техен, ако искат и цянкалий да пият или да лапнат аспуха на някой издухан дизел, то си е тяхно решение, НО не искам да ме принуждават да им дишам мизерията.

                  Коментар


                    #24
                    Между другото доколкото знам забраните за пушене в заведенията са инициирани точно от дела заведени от сервитьорки, защото те нямат избор като клиента да станат и да си излязат, а трябва да търпят дима. Нека пушачите които се изказаха ’за’ пушенето където си щат да си сложат ръка на сърцето и да кажат дават ли да се пуши в тяхната кола. Сигурно ще има и такива разбира се, но аз веднага питам - а пушат ли в спалнята? Ако и там да - а пушат ли в детската? Ако и в детската пушите - даже не ми се коментира.Вижте, въпреки че съм непушач аз съм наясно че антицигари дейността е доста доходно начинание за разни фондации и т.н. , които безумно преувеличават и обобщават статистически данни. Но пък и вие мисля с не много усилия с един поглед ще отличите жена пушач от такава непушач. Няма как да казвате ’не ми пречи’ защото не знаете какво е без цигарата (ама не за месец два нали). Не мислете че ние бившите пушачи мрем за цигара и вием ’гроздето е кисело’ барем пушачите се откажат и ни стане по-добре. Особено на работното място това си е жив терор. Само като си представя от едно возене в такси с пушач шофьор как ми мирише якето и направо потръпвам при мисълта цял ден да кисна в дим, понеже оня отсреща се ’фокусирал’ така.

                    Коментар


                      #25
                      Спомних си за една наша бивша съседка в Сливен, която идваше да пуши в къщи, щото у тях мъжа й беше забранил да пуши.Е да, ама в къщи пък сме само непушачи, и след неколкократни такива посещения "на кафе с цигарка" съседката ни се разсърди, че сме я карали да пуши на балкона...Тва пушачите голяма напаст и голяма наглост, ей...

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа:
                        Спомних си за една наша бивша съседка в Сливен, която идваше да пуши в къщи, щото у тях мъжа й беше забранил да пуши.Е да, ама в къщи пък сме само непушачи, и след неколкократни такива посещения "на кафе с цигарка" съседката ни се разсърди, че сме я карали да пуши на балкона...Тва пушачите голяма напаст и голяма наглост, ей...

                        Коментар


                          #27
                          Пушачите били 44% ? Малцинство? Сигурно проучването е включвало и 10 годишни.Нямам познат който да не е пушач.В училището до което работя през междучасието е пълно с пушешщи деца пред входа му.Около 20 човека се събират - (години 14-1.Айде моля Ви се Пушачите сме мнозинство.Хора които не пушат обикновенно зарязват и кафето защото им напомня за цигарката (отказвал съм ги) така че не те пълнят кафенетата.Абе Вие искате да съсипете Българската икономика ли бе?Какво ще ядат горките турци в България като им секнете тютюна? Почват се протести и хоп Косово 2! Ей никва загриженост за бъдещето на България нямате!

                          Коментар


                            #28
                            Е аз пък нямам познат, дето да е пушач... Освен бившите колеги в бившия офис. Без майтап.Явно пушач при пушач отива

                            Коментар


                              #29
                              По димните сигнали се събираме :D

                              Коментар

                              Working...
                              X