Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цигарите...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Цигарите...

    Случайно попаднах на темата за електронната цигара и писах там какви мисли споделям със себе си, наскоро. Колега каза неговите виждания в същата насока която бях устремил моите думи. В поста му прочетох неща които си мислих преди няколко дни, и понеже той няма как да го знае ми се стори интересно. Смятам, че всеки има мироглед. Мироглед който е следствие от изводите които е направил, съдейки по себе си. Някой може да не отдава толкова голямо значение на това, че цигарите са част от съществуването му а друг да се вкарва в размисли а пушенето да не се доближава много до нещата които го правят щастлив, удовлетворен. Примерно! Много бих се радвал ако някой има какво да каже в мащаб или детайли за всичките цигари които се пушат непрекъснато, денонощно. За растящия брой хора които намират нещо яко, нещо което харесват, нещо свое или просто нещо в кутия с 20 цигари. Незнам.. аз самият исках да напиша няколко изречения в темата на Торнадо а всъщност казах повече неща. Малко след това прочетох мнението на колегата и идеята за тема ми се стори интересна. Тема в която всеки да поклюца по клавиатурата за това как си обяснява нещата. Да зададе въпрос, да потърси отговор или да разкаже за намерен такъв.Баща ми като бях малък ми казваше.. Ники, никога не пуши цигари ! Дори и не пробвай.Аз си мислех, че има в предвид това че трудно се отказват. Според мен края на зависимоста от никотина, попринцип е нещо с което всеки може да се справи. Това е моето мнение.Напоследък с огромно недоволство измислих следното нещо. Че има огромна разлика междучовек който е отказал цигарите.... и този който никога не е пушил. Интересно ми е какво мислите вие..дали според вас човека които не е опитвал цигара е по продуктивен от активния пушач?дали пушача който в момента не пуши любимите си цигари е по-малко способен да постъпи адекватно /говора примерно/от този който току що разпечатва кутия парламент, измъква една цигара, и след като и се наслади напълно, разполага с още 19

    #2
    Re: Цигарите

    Disturbed написа:
    Интересно ми е какво мислите вие..дали според вас човека които не е опитвал цигара е по продуктивен от активния пушач?дали пушача който в момента не пуши любимите си цигари е по-малко способен да постъпи адекватно /говора примерно/от този който току що разпечатва кутия парламент, измъква една цигара, и след като и се наслади напълно, разполага с още 19
    Изобщо не ми пука дали е по-продуктивен или не. Интересува ме като изляза от заведение да не смърдя на "лайна". Като отида на заведение да мога да стоя повече от час вътре без да почне да ми люти на очите. И все в тоя ред....Определено ще е крачка напред като ги забранят тотално.А за който не може да ги откаже - ето му метод:http://store2.data.bg/trace/Pics/Sni...age%202.JPGp.s. всъщност не ми пречат кой знае колко, ама нали дискусия трябва да става
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      Ето и аз ще споделя туй онуй... . Ми цигарите са ми пред очите цял живот. От както се помня моите рдители пафкат. Аз не съм имал проблем да опитам и пробвах, но дали от "закалката" или пък щото ... де да знам що, не прихванах тая благина. Даже в казармата не успях да ги науча, но пък точно по мое време имаше голяма криза за цигари...не знам защо! Обаче има един парадокс, когато съм на купон с весела компания /ква друга.../ след втората водка припалвам...не се гордея, ама някак си ми идва ищакът за простотии.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        Ех как всички решиха да водят здравословен живот,как взе да им люти от цигарите....как дразните само.... като не Ви се диша цигарен дим не ходете по заведения,а в балкана да се забавлявате.Сега Ви пречат цигарите,след някоя година няма да искате да Ви мирише на джибри или да виждате пияни хора и за това ще се размрънкате да се забрани....

        Коментар


          #5
          Dedra 2.0 написа:
          Ех как всички решиха да водят здравословен живот,как взе да им люти от цигарите....как дразните само.... като не Ви се диша цигарен дим не ходете по заведения,а в балкана да се забавлявате.Сега Ви пречат цигарите,след някоя година няма да искате да Ви мирише на джибри или да виждате пияни хора и за това ще се размрънкате да се забрани....
          Нали така. Ще забраним цигарите, после алкохола, после секса (то и без това все повече хьомнета, та няма и да има кой ). Ще забраним всички пороци, които носят някакво удоволствие. И ще си живеем дълго, щастливо и здравословно до 150 години. Точно като американците - на кредит, в безумно скъпи кутии от гипсокартон, ще нагъваме безвкусни треволяци (мазнините също са вредни и ще се забранят ) и ще гълтаме виагра за да го вдигнем веднъж на тримесечие. И всичко трябва да бъде красиво, подредено и еднообразно. Съседите ще имат право да ни карат да си косим градинките в двора редовно, щото смъкваме цените на имотите в квартала. И всички хубави неща, които настъпват неумолимо от запад - ние ще прегърнем всички тези ценности.И най-накрая ще умрем щастливи и в добро здраве, щото non-smokers die in good health. Въобще, с нетърпение очаквам бъдещето.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #6
            Dedra 2.0 написа:
            Ех как всички решиха да водят здравословен живот,как взе да им люти от цигарите....как дразните само.... като не Ви се диша цигарен дим не ходете по заведения,а в балкана да се забавлявате.Сега Ви пречат цигарите,след някоя година няма да искате да Ви мирише на джибри или да виждате пияни хора и за това ще се размрънкате да се забрани....
            Мразя здравословния начин на живот!!!Пия и ще пия, ако ще до насиране, пуша и ще пуша, докато белия ми дроб стане черен и тогава ще пия двойно с двата черни дроба, чукам и ще чукам докато съвсем не погрознея и почнат да не кълвът - тогава ще почна да маструбирам, ям свинско и ще продължавам да ям свинско докато не се задръстя с холестероли не почне да ми излиза от ушите вместо ушна кал! Това е положението...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Аз пък си пуша здраво. И хич и не помислям да ги спирам. Не съм и пробвал. Повече от кутия на ден много рядко, но поне 15-16 парчета удрям....

              Коментар


                #8
                аз никога не съм пушил и не съм пробвал цигара , прсото невиждам вариант да дам 2 3лв за цигари вместо да ги изям но пък от цялата ми компания включитено и приятелката ми пушат яко ама не ми пречи,радвам се поне че се съобразяват с мен и като седнем някаде гледат така да се разположат че дима да не ходи към мен много
                Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                Коментар


                  #9
                  аз си пафкам цигарки но не особено много.1 кутия между 2 и 4 дена,зависи много.случвало ми се е и за 1 ден да я изпуша ама ако отида на диско вечерта.там като си пийвам и мн варят тия лаина, незнам що е така....като си стоя вкащи пък не пуша.така че при мен е мн относително и различно.а колегата каде вика че се умирисва на цигари , брат и аз съм така , мн мразя макар, че пуша и се предполага че сам свикнал с миризмата ...
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    Един човечец на 80 год. се закашлял за първи път в живота си и отишъл на лекар.Прегледал го доктора и му задал редовните въпроси:-Пушите ли?-Амчи пушиме-отговорил пациентът.-А пиете ли?-Да.-А със жените как сте?-Не се оплаквам.На село има две вдовици,че ги посещавам чат-пат.Доктора го огледал и казал:-Чичо ако не спреш цигарите,алкохола и секса до една година ще умреш.Чичото се стреснал и като се прибрал на село се заключил вкъщи и две седмици не излязъл от там.....Когато съседите разбили вратата го намерили в леглото блаженопочивш.Резултата от изследванията и аутопсията били:Починал от СКУКА. С най-добри чувства към колегите,които не пушат,но знайте че няма нищо по неприятно от бивша курва и бувш пушач.
                    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                    Коментар


                      #11
                      У нас и майка, и татко пушат много, ама много (по 2 кутии на ден на човек). Аз на някое парти позапалвам 1-2. Но никога не са ми пречили. Може би защото съм свикнала с тях. Но това човек, който до вчера е пушил като продънена печка, да седне в кафе и да ми каже, че му люти........ще ме извинява, ама си е чиста лиготия.

                      Коментар


                        #12
                        Не е лиготия, но за съжаление няма как да се обясни. Докато пушех никога и за миг не съм си давал сметка че всъщност дима е дразнещ. И аз тъй мислех - бе какво ми се закашляте насреща голям праз. Обаче като спреш цигарите и мине годинка и почваш да си даваш сметка какъв мор е това за околния непушач. Наистина ти люти на очите в заведение и наистина си казваш абе тез хора как дишат тука бре?!Пак казвам, за съжаление няма как да се обясни, но е факт че това дето комшията само си е запалил цигарата в асансьора докато слезе три етажа надолу е в състояние да ми докара главоболие до обяд. Да не отварям дума за сутрешното дружно напъване в кенефа с цигара в уста как усмърдява целия вход.А като бивш пушач ще ви дам един изненадващ съвет - ако ви се пуши - пушете. По-добре да си пушиш, отколкото да спреш защото жената тъй казала, защото цената висока и т.н. Понеже това не са доводи и скоро се пали пак цигара и на следващия път вече в главата е мисълта ’аз нали пробвах - нищо не стана, и тоя път няма да стане’. Цигари се спират когато в един момент просто ти писне или ти стане гадно от постоянното палене. Е тогава вече се спират по-лесно, не защото някой то е казал, ами защото си поискал. Е, разбира се има и медицински причини ама там вече всеки си знае.

                        Коментар


                          #13
                          Въобще, ама хич не ми дреме дали е опасно или здравословно пушенето. Просто не понасям този дим и това е. Много мразя да седна някъде да си хапвам нещо в заведение и някой да почне да пуши .. наоколо, направо егати наглите типове дето са пушачите. Във влака в купе за непушачи влиза някой с цигара и смята, че всички сме длъжни да го търим....докато него изгоним на кафене, пия си кафето иму се наслаждавам на аромата и изведнъж, някой на съседната маса(въпреки, че е за непушачи) иска пепелник и... го получава и съответно всички стоим и му дишаме гнусния дим. Разликата между не пушачите и ези които пушат, е че пушачите пречат, докато не пушачите си стоят и се наслаждават на хубавото ядене, ароматното кафе, чистия въздух в планината, ......абе на каквото се сетите. Иначе нямам нищо против пушачите, да си пушат...стига да не пречат и да не ме карат да им дишам гнусния дим. Да си стоят в някаква пушалня и да си дишат там сами тази смрад, изобщо не ми дреме за дробовете им, и за ноктите, и за косата и за..... абе не ми дреме за тях, живота си е техен, ако искат и цянкалий да пият или да лапнат аспуха на някой издухан дизел, то си е тяхно решение, НО не искам да ме принуждават да им дишам мизерията.
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            Е т’ва не е ли върпос на личен избор. Аз в заведение дето не се пуши няма да влезна, щото нямам работа там... та в тоя ред на мисли ти какво правиш в заведение в което се пуши. Ти сам не уважаваш личните се предпочитания, а очакваш аз да ги уважам ...защо?Същото важи и за компанията, ако тяхните навици са отвратни за теб, чии го дървиш там. Истината е че не пушачите дискриминират вас, а напротив. Защото аз приемам моя порок влизам в един бар да му се отдам, а там седи човек който не е съпричастен към него, еми да става и да си ходи. Все едно да си боксьор и да плачеш, че те млатят. Да не забравяме, че папируските се продават свободно, съответно и могат да се употребяват по този начин, като се спазват местата за това. Щом в кръчмата се пафка ще пафкам, ако не се пафка няма да влизам там и готово. Обратното се отнася и за теб, щом в кръчмата се пафка не влизаш, ако не се пафка заповядай.И мен ме дразни да видя мъж с дънки, лепен потник и маратонки в любимия си клуб, ама никои не съм тепал, че ми разваля естетическия кеф.

                            Коментар


                              #15
                              Трима FIAT колеги: -Моят дядо почина от черен дроб , обичаше да подпийва вечер .. -Моят дядо почина от бял дроб , обичаше да подпушва в хола .. -Моят дядо почина, ни пуши ни па пи ..
                              "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
                              "What do you do to help save the world?"

                              Коментар

                              Working...
                              X