Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ваксинирахте ли се ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Утре сутринта мисля да мина през болницата да ударят една инжекция. Миналата година се ваксинирах и цяла зима не съм подсмръкнал даже.Жената взела някаква швейцарска ваксина. По-скъпа, но на нея пише че е коктейл против очакваните за тоя сезон грипове (а не само за един вид). Конкретно за 2008-2009 зима е. Иначе чесъна е голяма работа, ама нещо ме наболява стомаха от него та...

    Коментар


      #17
      Преди време визмах респивакс,осцилококцинум,и още някво.То всъщност тея усилват имунитета,не са баш ваксини.Ефект-еми незнам,пак си подсмърчах.Та сега не взимам и пак ще си подсмърчам но просто няма да налея пари за таквиз неща.

      Коментар


        #18
        Чист и влажен въздух.Тишина.Домашна 44 градусова Ракия.Пръжоли в камината...и т.н.Това е рецептата!Поздрави
        Freude am Fahren

        Коментар


          #19
          как забравих......СЕКСА В ГОЛЕМИ ДОЗИ КЪЩО ДЕЙСТВА КАТО ВАКСИНА!!!
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #20
            ls1 написа:
            Утре сутринта мисля да мина през болницата да ударят една инжекция. Миналата година се ваксинирах и цяла зима не съм подсмръкнал даже.Жената взела някаква швейцарска ваксина. По-скъпа, но на нея пише че е коктейл против очакваните за тоя сезон грипове (а не само за един вид). Конкретно за 2008-2009 зима е. Иначе чесъна е голяма работа, ама нещо ме наболява стомаха от него та...
            Такаааа, ами да кажа какъв е резултата. Тази година не мина без проблеми. Във вторник сутринта ми поставиха Инфлексал - и след 3 часа ми се появиха симптоми на грип. Според докторката имунната ми система реагира по-остро на ваксината и проявява симптомите на справяне с болестта без самата болест да я има. Първо ’за два дни ще ти мине’, днеска ’за 2-3 дни’, а утре ще ме прегледа да видим какво е положението и дали няма да се наложи някой хап. Не че е грип като грип - с температура и всичко останало, но е неприятно. Половин час ме поболи гърлото леко, после половин час покашлюкам, после половин час поотпадна, после пък си мисля че съм се пооправил - и всичко се завърта наново.Миналата година изобщо нямаше такива истории, зачерви ми се за няколко дни около убождането и това беше, цяла зима и настинка не съм имал.За мен чесъна си остава най-доброто средство, ама ме боли стомаха от него .

            Коментар


              #21
              ls1 написа:
              Такаааа, ами да кажа какъв е резултата. Тази година не мина без проблеми. Във вторник сутринта ми поставиха Инфлексал - и след 3 часа ми се появиха симптоми на грип...
              Най-вероятно е съвпадение, ваксините не са направени да усмъртяват толкова бързо . За такъв кратък период след ваксинирането можеш да получиш единствено алергична реакция и то само, ако имаш алергия към яйца. Вярвай ми, аз съм половин доктор.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #22
                Е то в листовката пише че е възможно при 10% от хората да се появява по-остра реакция на имунната система, явно аз съм от тях. Иначе - голямо съвпадение, аз седмици наред не съм подсмръкнал даже. Смучкам си тука Тантум Вердето пък...ще изтърпим.

                Коментар


                  #23
                  Като стане въпрос за ваксиниране и се сещам за един виц.
                  Мутра отива на лекар: - Докторе, аз съм дошъл да ме кастрирате! - Как така да ви кастрирам? - Абе, дошъл съм да ме кастрираш! - Ама, как така? Вие сте млад човек. Не мога така да ви кастрирам. - Абе, слушай к’во! Всички се кастрират и аз ще се кастрирам!Докторът ще, не ще, направил му операцията. Мутрата излиза от кабинета и приятеля му го пита: - Какво стана? Ваксинираха ли те? - Лелеее, сбъркал думата...
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #24
                    [quote="ls1"]
                    ls1 написа:
                    За мен чесъна си остава най-доброто средство, ама ме боли стомаха от него .
                    Много вярно, но се чудя какво толкова имат околните против него? :D
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #25
                      Ваксините против грип са поредният търговски трик на фабриките за лекарства. Лично аз никога не съм се имунизирал, страдал съм яко или ми се е разминавало, но вече има панацея срещу грипа и просто ако много трудно се почне болестта - по-добре направо лекарството вместо ваксини дето може да не сработят...П.П. Тамифлу му викат.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        Какъвто съм кутсуз, ще ме удари точно единствения щам невключен във ваксината.
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #27
                          тъй като на нас ни дадоха от предприятието се имунизирах за първи път се ваксинирам дано да има смисъл!Ааааааа забравих да кажа кое е предприятието ни Териториялно Поделение "Български Пощи" Пловдив
                          Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

                          Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

                          Коментар


                            #28
                            gantcho написа:
                            Какъвто съм кутсуз, ще ме удари точно единствения щам невключен във ваксината.
                            Това е твърде малко вероятно. Включването на съответните щамове в съответната ваксина не е на случаен принцип. Вирусите, причиняващи епидемия в южното полукълбо през зимния сезон там, се включват във ваксината за зимния сезон на северното полукълбо. Ако не се появи нов пандемичен щам, защитата срещу ГРИП ( а не изобщо срещу вирусни инфекции) е повече от 90 % сигурна.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар

                            Working...
                            X