Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ваксинирахте ли се ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ваксинирахте ли се ?

    Иде зима, макар че засега по времето навън не личи. А с нея и гадния грип и другите по-леки, но също така неприятни вирусни инфекции. Взимате ли някакви мерки, за да се предпазите: противогрипни ваксини, имуномодулатори, хранителни добавки и др. Ракията и виното няма какво да ги коментираме, те са ясни .Миналата зима изкарах грипа много тежко, затова сега се имунизирах с инфлувак в края на септември, а може би ще пия и респивакс.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Каляването му е майката - много сме се изнежили и най-малката настинка лесно прераства в тежка простуда или пък подготвя почвата за прихващане на грип с усложнения. Затова спорт на открито и спане на студено :D
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Аз го раздавам без ваксини , пия по-витаминки и от време на време Упсарин и няблягам на рикията .
      "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
      "What do you do to help save the world?"

      Коментар


        #4
        Не, не съм го правил до сега и нямам намерение да го правя! :D Пия витаминки, Ехинацея, и разни поодбни и то за месец-два.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Не и нямам намерение.Каква е гаранцията, че ваксината е точно срещу този щам, или наистина точно той ще дойде.Доколкото знам, тя не е универсална.Струва ми се, че въпросът е повече реклама.За това : чесън, греяна с чер пипер, много плодове и зеленчуци- докато са на поносими цени, или кисело зеле но само от бидон, пиперосано и пак с греяна.Дано не ви се налага да преминавате към твърди мадикаменти-антибиотиците.чичо НеноП.П. Днес чух по "Хоризонт", че само 4 на 100 души в България се ваксинирали, а поредното изискване на Европа било 20-25%.И тук ни налагат "изисквания".
          Fiat Punto 1,1- 1996г.
          газ-бензин , "Lovato"

          Коментар


            #6
            Neno Er написа:
            Не и нямам намерение.Каква е гаранцията, че ваксината е точно срещу този щам, или наистина точно той ще дойде.
            Съвсем елементарно. СЗО (световната здравна организация) "пуска" развъжданите за конкретната година вируси, а след тях препоръчва и съответните ваксини :D . Майтап-майтап, но ... и това си е част от теорията за световната конспирация.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Re: Ваксинирахте ли се ?

              snake написа:
              Иде зима, макар че засега по времето навън не личи. А с нея и гадния грип и другите по-леки, но също така неприятни вирусни инфекции. Взимате ли някакви мерки, за да се предпазите: противогрипни ваксини, имуномодулатори, хранителни добавки и др. Ракията и виното няма какво да ги коментираме, те са ясни .Миналата зима изкарах грипа много тежко, затова сега се имунизирах с инфлувак в края на септември, а може би ще пия и респивакс.
              Няма лошо във ваксините, само да не попаднете на тези, които започнаха да ваксинират по домовете. Без майтап, нали тази гадост в Пазарджик именно беше станала? Двете студентчета-медици. Голяма наглост!
              FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
              FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

              Коментар


                #8
                Наитина случаят с медиците, инжектираната "отрова" и антидота за 200 000 лв. беше в Пазарджик. Бях забравил за тази случка или по-скоро почти никой в града не й отдава голямо внимание и просто не се говори за нея, не можа да стане сензация. Възприема се по-скоро за комична, все едно малки деца са я скалъпили.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Не съм се ваксинирал, защото нямам вяра, че ваксините, които излизат в момента, са актуални. Това бе потвърдено и от личната лекарка на дядо ми, който почти всеки ден си измисля болежки и ходи да го лекуват. Та, лекарката каза, че щамовете толкова бързо мутират и всяка година ваксините, които получаваме на пазара, са неактуални. Последната година, докато жена ми беше бременна, а и сега, покрай малката, съм възприел една много успешна тактика за профилактика. Понеже в офиса ни постоянно има някой, който киха и кашля, от внушение или не, сегиз-тогиз почвам да се чувствам некомфортно. Тогава се третирам с ударни дози фервекс и мога да кажа, че за тази година поне пет пъти съм предотвратил разболяване - просто на ръба на заболяването успявам да го възпра. Досега не вярвах, че това е възможно, но фервексът е просто вълшебен. Последно потвърждение - от последните няколко дни.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Аз по-рано на няколко пъти съм пробвал при леко неразположение, вещаещо настинка, ударни дози витамин C. Стигал съм до 2 г. на ден (20 таблетки), дозата е препоръчана от лекар, не съм си я измислил аз. Ефекта винаги е бил поразително добър, просто ми няма нищо на следващия ден. Но един път след подобна терапия получих без никакво предизвестие песъчинки в бъбреците, което вероятно беше калциран витамин C и оттогава не си правя такива експерименти.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      мразя инжекции - т.е. нсъ въксиниргъм!!!на дечурлигата сега даваме профилактично осцилукокцинум - май тъй съ пиши и пчелен прополис в спиртен разтвор... аз ако усетя, че ме гепва вирус или настинка - пия аспирин + билков чай с повечко коняк - смесено или разделно - зависи какъв е коняка!!! ако е от тоя дето сестра ми ми го носи /работи в "Черноморско злато" Поморие / - го пия отделно - дан развалям хубавото питие...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Е, под ударни дози нямам предвид няколко прахчета наведнъж. Ако например съм на работа следобед и почувствам неразположение, прибягвам до аптеката и веднага гълтам едно прахче. Вечерта, преди лягане - още едно и сутринта - още едно. За това време неразположението вече е стопирано. Мога да кажа, че почти не се е налагало повече от три прахчета да глътна. Ако се наложи, което стана май само веднъж, си карам хремата, както си го пише по книгите - една седмица, но тогава бях изпуснал срока за начало на интервенцията. А за витамин С съм пробвал по три таблетки след всяко ядене - по-голяма доза не съм опитвал.
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          #13
                          никакви ваксини, по принцип не си падам по химията. ям здраво чесън, мед и месценценце като усетя първите симтоми- 2 аспирина и 3 или 4 вит Ц. действа безотказвано и в 70-80% от случаите се измъкваш, според зависи кога го хванеш. между другото всичките тези осцоло...... фервекс и ала бала съдържат едно и също- прочетете отзад.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            donnna написа:
                            мразя инжекции - т.е. нсъ въксиниргъм!!!
                            При такава хубава картинка от ляво (на поста на приятеля доннна), никаква ваксина!!!!!чичо Нено
                            Fiat Punto 1,1- 1996г.
                            газ-бензин , "Lovato"

                            Коментар


                              #15
                              Чай с ром му е майката! Ако не помага - отказвам чая!

                              Коментар

                              Working...
                              X