Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кремиковци...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кремиковци...

    Абе колеги, какво е толкова националното значение на Кремиковци?! Цяла сутрин ги слушах, някакви оздравителни планове, някакви въглищарски еквилибристики, ден за ден работи... Като цяло ми писна за ги слушам, какво ми пълнят главата с безполезна информация? Какво ме интересува бизнес живота на някой си дето има много пари и ме занимават с проблемите му? За мен това е просто едно агонизиращо предприятие дето само дими и мириши, и отдавна е минало времето да се затвори... А те са го разтръбили по всички медии, все едно национална катастрофа ще настане ако спре... А глупавото е, че и на половина май не дигнаха толко шум при затварянето на АЕЦ блоковете.Та това са ми терзанията... Ако може някой наистина да обясни каъв е цели смисъл на драмата, защото инак ми се чини да е също толкова голяма драма, колкото и "Защо на Колето от централния пазар не му върви продажбата на лотарийни билети?" П.С.: То малко на спам ше отиде сялата работа, ама карай

    #2
    Смисълът на драмата е, че се точи яко от кремиковци и ако кранчето секне, някой хора ще останат без многоцифрените си премии. Освен това, ако кремиковци спре, хиляди гласоподаватели остават на улицата, което не е добре за предстоящите избори. На последно място е фактът, че много хора ще останат без работа, ама за това едва ли някой го е грижа.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Кремиковци е изгубена кауза. Най-големият металургичен завод на Балканите ако не се лъжа, в държава без суровина за него .... типичен соц .

      Коментар


        #4
        Националното значение на Кремиковци е, че е най-големият данъкоплатец в България. На него се падат 6% от общия износ на страната и съответно 2% от БВП.
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #5
          Туй Кремиковци трябва да го затворят, поизчистят от отрови и да се направи на най-големия пейнтбол парк в света. Река от пари ще потече. Сталкер на живо.

          Коментар


            #6
            ls1 написа:
            Туй Кремиковци трябва да го затворят, поизчистят от отрови и да се направи на най-големия пейнтбол парк в света. Река от пари ще потече. Сталкер на живо.
            Колега да ти дам ли номера на личният ми лекар ?Съгласен съм с "ele" на 100 % !
            "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
            "What do you do to help save the world?"

            Коментар


              #7
              ls1 написа:
              Туй Кремиковци трябва да го затворят, поизчистят от отрови и да се направи на най-големия пейнтбол парк в света. Река от пари ще потече. Сталкер на живо.
              Трябва да ти кажа, че и корабостроителницата може да стане за супер декор за пейнтбол игра! Кремоковци трови от десетилетия София и селцата наоколо. И според мен трябва да се затвори, каквито и последствия да има това за държавата и най-вече за хората, които ще загубят работата си! Лошо е, че там веднага ще се построят я молове, я офис сгради, я огромен жилищен комплекс макар, че не знам, кой би отишъл да живее на земя напоена с менделеевата таблица... Пак някой ще се нагуши от цялата история.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                не ми се иска да го затварят защото доста хора работят там,а и индустрията в тази държава трябва да се възражда,а не да се унищожававсеки прави кафене и магазин,а за индустрията никой не мисливместо да го затварят трябва да се вкарат доста парида се изградят пречистващи съоражения и да се осигури суровинаот там нещатата ще тръгнат
                FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Каквито и пречиствателни чудесии да му сложиш резултата няма да е много голям. Ако ще 20% от данъците да ги плаща Кремиковци - здравето цена няма. По-добре да оставим мръсните производства на пампайците, а тук да направим един чист зелен рай.И наистина - през последните 20 години всичко което съм чул за тоя комбинат е свързано с държавата да го спасява, или колко е оцапал наоколо. Айде нема нужда.За корабостроителницата - да не мислите че я обожаваме тука. В скоро време товарното пристанище ще се изнесе по-навътре в езерото и на негово място ще има яхтена марина. Няма да се учудя ако и завода изместят.

                  Коментар


                    #10
                    ls1 написа:
                    Каквито и пречиствателни чудесии да му сложиш резултата няма да е много голям. Ако ще 20% от данъците да ги плаща Кремиковци - здравето цена няма. По-добре да оставим мръсните производства на пампайците, а тук да направим един чист зелен рай.И наистина - през последните 20 години всичко което съм чул за тоя комбинат е свързано с държавата да го спасява, или колко е оцапал наоколо. Айде нема нужда.За корабостроителницата - да не мислите че я обожаваме тука. В скоро време товарното пристанище ще се изнесе по-навътре в езерото и на негово място ще има яхтена марина. Няма да се учудя ако и завода изместят.
                    незнам колко си навътре с "преичствателните чудесии" , но аз доста се занимавам с тях и смея да каже че с няколко милиона евро проблема ще бъде решен трайно как ще изградим зелен рай?това за мен е мисия невъзможно докато продължаваме да си изхвърля боклука на всякъде,но не и на местата предназначени за това.неможем да живеем в рай колкото и да ми се иска докато продължаваме да сме такива мордари
                    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Абе измести се темата малко от основната ми мисъл... То е ясно, че може да се оправят нещата там с пари и да потръгне всичко, ако започне да се работи, а не само да се гледа как да се измуче от него нещо. Ясно е също така, че ако зависи съществуването му ор гласа на народа, щеше отдавна да е затворен. Защо тогава обаче ни занимават с проблемите му? сутринта половин час сигурно си говориха за това колко било тежко положението и се изкараха кой от кой по-големи спасители самаряни, че намерили шепа въглища за да работят още 2 дена... Вместо да се чуди държавата как са дпаси положението с майките и децата, военото положение по пътищата и стандарта на живот да се подобри, те си говорят врели-некипели и занимават нацията с нечий бизнес... Еми аз ако утре отворя фирма и почна да се вайкам колко лошо ми е положението, как нямам пари да платя на хората, как държавата не ще да ми даде пари-помощи... НАли всеки ще ревне "Ко са лигавиш ся, разпродавай офиса, плащай с парите на хората и си търси нова работа..."

                      Коментар


                        #12
                        bubachko написа:
                        Абе измести се темата малко от основната ми мисъл... То е ясно, че може да се оправят нещата там с пари и да потръгне всичко, ако започне да се работи, а не само да се гледа как да се измуче от него нещо. Ясно е също така, че ако зависи съществуването му ор гласа на народа, щеше отдавна да е затворен. Защо тогава обаче ни занимават с проблемите му? сутринта половин час сигурно си говориха за това колко било тежко положението и се изкараха кой от кой по-големи спасители самаряни, че намерили шепа въглища за да работят още 2 дена... Вместо да се чуди държавата как са дпаси положението с майките и децата, военото положение по пътищата и стандарта на живот да се подобри, те си говорят врели-некипели и занимават нацията с нечий бизнес... Еми аз ако утре отворя фирма и почна да се вайкам колко лошо ми е положението, как нямам пари да платя на хората, как държавата не ще да ми даде пари-помощи... НАли всеки ще ревне "Ко са лигавиш ся, разпродавай офиса, плащай с парите на хората и си търси нова работа..."
                        Количествените натрупвания водят до качествени изменения. К. Маркс.Та и с бизнеса е така - дребния бизнес си е проблем на дребния бизнесмен така да се каже...Но предприятие от тези мащаби - не е проблем само на притежателите му! Справка - Лемън брадърс и т.н. и т.н и т.н. ... Кремиковци е свързано с куп други обслужващи го дейности, социални и т.н. ангажименти.Не е толкова лесно колкото изглежда - фалира - закриваме го. Да ама Не.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Лошо да спират най големия комбинат в БГ и то само заради това че го източваха.Дано се намери някой да го вземе да продължи да работи
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            Стига са ни тровили!Да му теглят ключа-каквото могат да разпродадат и с тези средства да компенсират работниците.То бива бива да търпиме соц. простотиите ама аман вече.България не е за индустрия-50 години експерименти мисля че го доказаха-най голямото еди какво си предприятие най.. еди що си.В условия на пазарна икономика всички се затриха.Нито имаме природни богатства,нито имаме вътрешен пазар за такава продукция.С туризъм,производство на храни,високи технологии...ехееее до къде по-напред можем да стигнем.А пък и металургичен комбинат в котловина,навсякъде сме оградени от планини...

                            Коментар

                            Working...
                            X