Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергийна ефективност - спестявате ли енергия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    А на мен не ми пука дали ще се засегната "журналистите" ни.И смело си използвам думичката идиоти.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      Ха! Ами сега по анонса на btv новините казаха че забранявали от догодина продажбата на обикновенните крушки
      FIAT Bravo 1,9 JTD GT

      Коментар


        dobrotic написа:
        Ха! Ами сега по анонса на btv новините казаха че забранявали от догодина продажбата на обикновенните крушки
        Омфг и аз чух нещо такова и макар ,че съм "ЗА" това дело не виждам как ще накарат пенсионерите и хората по селцата да си сменят всички крушки , мислите ли че по магазините ще се пласират само енергоспестяващи крушки ?
        "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
        "What do you do to help save the world?"

        Коментар


          Ще започнат да ги внасят контрабандно. Хахахах представяте ли си?
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            Колеги, това са неизбежни неща на фона на изчерпването на енергийните източници - вижте че навсякъде се търсят енергоспестяващи методи и технологии. Сложих си 2 светодиода на задния номер, и спестявам още 10 вата

            Коментар


              Аз пък не мога да си сложа диоди че борд компира реве за изгорели крушки .А на хората който искат да си ползват класически крушки - никой не им пречи да си купят 100-200-500, едно мазе с крушки и да си имат доживот резерви.Тъкмо фабриките произвеждащи класически крушки ще имат яко продажби точно преди да ги забранят и ще имат пари да се преоборудват и да сменят поточните линии.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                А каква марка енергоспестяващи ще препоръчате. Ползвам някакви Philips, но бяха бонуси при пазаруване. Не съм виждал в продажба.

                Коментар


                  Лично аз съм доволен от Филипс.Светлината им е много близка до тази на стандартните крушки.
                  Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                  ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                  Коментар


                    Евтинджосите не стават за нищо-Глобус,вито и сие са болкук.И понеже Филипс и Осрам и прочее са непосилно(за мен0 скъпи) и ако наистина спрат продажбите на обикновенни крушки ще съм от тези с неизчерпаеми запаси в мазето.То и сега имам 30-тина така че и утре да ги забранят ше искарам едно 10 години.

                    Коментар


                      Наскоро си купих от Практикер Осрам 24W равняваща се на 120W нормална. На поносима цена - 20-тина лева за заявения живот 10години. Дали ще го направи - не знам ...Светлината е много близо като спектър на нормалните. Единственият проблем е че светва с максимална мощност за около 5-10 секунди и е малко по дълга като размер.Имаше и по къси но с по малка мощност ...

                      Коментар


                        Е да, това е, че и трябва време за да загрее, ама като свикнеш не ти прави впечатление. Като ксенонки са Аз вече повече от 2 години съм с 2 бр осрам и 2 бр филипс у дома. Работят си както първия ден, така и сега. Поне по час на ден работят, а едната осрамка работи поне по 3 часа, средно може би 3.5 - 4 часа на ден. за около 800 дни - поне 2500 часа вече е работила. 23 вата е. А в дианабад освен евтини автолампи, се продават и други лампи, все пак са дистрибутори на осрам

                        Коментар


                          Aма хептен ви мързи да четете.Баси и ферманите изписах за поръчване от английският ибей.Филипс 18в-100в с 8000 часа живот излиза около 4 лева с доставката. ( поне 10 поръчваш).Същият модел в Бг струва м/у 12-15 лв/бр.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            Честно казано съм доволен от Филипс, но само от крушките за кола! :D Имал съм проблеми с енергоспестяващи такива, които не изкара повече от две години при нормално светене, а не някакъв чанч! А за Филипс с нажежаема жичка също не мога да кажа особено ласкателни думи... Ако изчезнат пъроначално стоватовите крушки, наистина ще си купя 30-40 да си имам! :D
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              pr_00f написа:
                              Aма хептен ви мързи да четете.Баси и ферманите изписах за поръчване от английският ибей.Филипс 18в-100в с 8000 часа живот излиза около 4 лева с доставката. ( поне 10 поръчваш).Същият модел в Бг струва м/у 12-15 лв/бр.
                              Давайте да си поръчаме? Аз примерно веднага ще взема 3-4 броя от 20 до 24 вата, каквито поръчаме. Има ли желаещи да се кооперираме?

                              Коментар


                                Хихихи, днес пътувах за Ботевград и обратно. Напуши ме смях при минаването през Луковит. Видах рекламата на "Енергоспестяващи бойлери Дипломат" и се захмях. Спътниците ми ме попитаха "На какво се смееш?" :D...По темата... От доста време се замислям... Говорим си за наближаваща енергийна криза, налична финансова такава (поне в новините я има...). Ние, човечеството, не трабва да пестим само енергия. Трабва да пестим от ВСИЧКО, ето:1. Енергия - под формата на фисилни горива - палим колите за 200 метра, караме моторите за удоволствие и келешлък (и за колите важи), блъскате се сами в софийските задръствания в 5 местни си коли... ИМА ВЕЛОСИПЕДИ2. Енергия - под формата на ядрени горива - държим си зарядните за жесеемите в контакта, топлим си вода в стандартен електрически бойлер... ИМАМЕ СЛЪНЧЕВА БЕЗПЛАТНА ЕНЕРГИЯ3. Енергия - под формата на биологични горива - топлим се с дърва и въглища в къщи-ветрилници, варим си зимнината и ракията с дърва... ИЗОЛАЦИЯ И ГАЗ (тук за газта някой ще опонира) 4. Питейна вода - използваме питейна вода за отмиване на човешките отпадъци в тоалетните чинии, за едно измиване на зъби сутрин при неспиране на чешмата, която се намира буквално под носа ни, средностатистически прахосваме 8-9 литра чиста питейна вода... ИМА ДЪЖДОВНА ВОДА5. Храна - живеем в къщи двама, готвим за трима, половината храна даваме на контейнерните котки... Е, и котките са хора ВМЕСТО ЖИТО СЕЕМ ТЮТЮН6. Нерви - НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ДПС................

                                Коментар

                                Working...
                                X