Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергийна ефективност - спестявате ли енергия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Humppa написа:
    СЕЕМ ТЮТЮН
    Тютюна не се сее, сади се.

    Коментар


      Да не издребняваме...Вместо тютюн може да се сее повече малц и ечемик П.П. По въпрса за тютюна - от 4 месеца СЕ МРАЗЯ - след седем години и половина пак пропуших Едит и П.П.2. Много отдавна съм чел, че само във братската Великобританска държава на година се отделят от палене на кибрит повече от 4 млн тона въглеродни и серни окиси...

      Коментар


        Humppa написа:
        .........................По темата... От доста време се замислям... Говорим си за наближаваща енергийна криза, налична финансова такава (поне в новините я има...).................
        И аз много се замислям колега и нямам отговор за тази световна финансова и икономическа криза.Има ли икономисти във форума да дадът поне малко разяснения по нея.Вчера получих информация директно от "окото" на световната криза т.е. USA.В момента литър бензин е 1,62$ за галон или 45 цента за литър.До преди 2 месеца беше стигнал тавана от 3,50$ за галон или 97 цента за литър.Това е почти 60% намаление.И тенденцията е да върви надоло.Цените по магазините както на хранит.стоки,така и на стоки за обща употреба падат.Долара на международните валутни пазари пълзи нагоре.Ей,колеги много странна финансово икономическа криза.Нуждае се от сериозен анализ.Иска ми се и BG да е в същата криза. У нас колко е цената на горивата не е необходимо да ви го казвам.Какво става по цените-също.Няма да се изненадам ако почнат да вдигат цените на горивата поради нарастването цената на долара. Много ми се иска да чуя мнение на компетентни хора по икономика.

        Коментар


          И на мен ще ми е интересно някой да го обясни, но като на малоумник, че и аз нещо не мога а вдяна.Горивата падат, но не искам да си помисля какво ще стане, като пак започнат да се качват, а това неминуемо ще стане. Сигурно това ще е поредната причина за поголовното и повсеместно увеличаване на цените...
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            Кризата е добър повод з собствениците на фабрики и производства да се отърват от неудобни работници и да накарат послушните работници да бачкат още повече, за да си изкарват хляба

            Коментар


              Humppa написа:
              Кризата е добър повод з собствениците на фабрики и производства да се отърват от неудобни работници и да накарат послушните работници да бачкат още повече, за да си изкарват хляба
              Абослютно съгласен! А пък и без да съм специалист ми се струва, че ситуацията е много преувеличена!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                Humppa написа:
                1. Енергия - под формата на фисилни горива - палим колите за 200 метра, караме моторите за удоволствие и келешлък (и за колите важи), блъскате се сами в софийските задръствания в 5 местни си коли... ИМА ВЕЛОСИПЕДИ2. Енергия - под формата на ядрени горива - държим си зарядните за жесеемите в контакта, топлим си вода в стандартен електрически бойлер... ИМАМЕ СЛЪНЧЕВА БЕЗПЛАТНА ЕНЕРГИЯ3. Енергия - под формата на биологични горива - топлим се с дърва и въглища в къщи-ветрилници, варим си зимнината и ракията с дърва... ИЗОЛАЦИЯ И ГАЗ (тук за газта някой ще опонира) 4. Питейна вода - използваме питейна вода за отмиване на човешките отпадъци в тоалетните чинии, за едно измиване на зъби сутрин при неспиране на чешмата, която се намира буквално под носа ни, средностатистически прахосваме 8-9 литра чиста питейна вода... ИМА ДЪЖДОВНА ВОДА5. Храна - живеем в къщи двама, готвим за трима, половината храна даваме на контейнерните котки... Е, и котките са хора ВМЕСТО ЖИТО СЕЕМ ТЮТЮН6. Нерви - НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ДПС................
                Много аристократично живееш.Моето лично убеждение е,че мнозинството хора в България не разхищават така.Поне относно храната...Колкото до 5 местните коли и велосипедите това е несериозно.На ден минавам по около 30 километра.Ако карам колело,особенно пък зимата ,след някой друг месец ще съм готов за тур дьо франс.

                Коментар


                  SHB написа:
                  Колкото до 5 местните коли и велосипедите това е несериозно.На ден минавам по около 30 километра.Ако карам колело,особенно пък зимата ,след някой друг месец ще съм готов за тур дьо франс.
                  А колко несерионо е задръстването в Мордор и другите големи градове на БГ?

                  Коментар


                    Humppa написа:
                    А колко несерионо е задръстването в Мордор и другите големи градове на БГ?
                    Това е в резултат на урбанизацията! А, какво е Мордор... идея си нямам! Никой не може да ме накара да си купя двуместна колица, която някой, като я ритне ще стане едноместна, нито пък да въртя педали в продължение на десетки километри, особено пък зимата. И то не защото ще съм готов за Тур дьо Франс, а защото икономията няма да ми се получи някак, като ще трябва да давам пари за лекарства. Честно казано не виждам, защо Европа се изхвърля с такива предпожения и закони при положение, че най-голямият разсипник Америка, не се впряга особено! Случайно онзи ден попаднах на едно интервю на Майкъл Мур по CNN. Там човекът сподели мнение, че не е добре държавата Америка да инжектира пари в автомобилостроенето, защото така субсидира машини за унищожение на природните ресурси. А по-добре е да дават пари за нови проекти свързани със създаването на автомобили задвижвани с алтернативни източници на енергия.В крайна сметка наистина не мога да си представя изчезването на стандартните крушки от магазините, но ако това се случи, бабите и дядовците по селата с, какво ще си светят? Всъщност и сега доста хора седят на тъмно за да пестят енергия...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      Vladim написа:
                      ... Всъщност и сега доста хора седят на тъмно за да пестят енергия...
                      Други пък седят на тъмно, защото през 21-ви век още няма ток до техните затънтени местенца. Скоро гледах репортаж, в който показваха как пускат тока в едно такова селце за първи път и хората му се радваха, сякаш откриваха парната машина преди два века.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        Я да изровя тая тема наново. Peho ме питаше защо 6лока ни е толкова топъл зимата - ето защо:2 реда тухли + мазилка по около 4см от всяка страна. Догодина като сложим и изолация не ми се мисли.
                        Прикачени файлове
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          С новата наредба за Енергийна ефективност се зачеркват 5 см EPS като изолация. Наблягайте на 8-10 см

                          Коментар


                            Споделям мнението на колегата trace. Тази тема съм я пропуснал преди години, но аз съм болен на тема изолации и пестене на енергия. Преди 4 години, когато ми строяха новото жилище бях сред строителите :D и съблюдавах качеството на строежа, материалите и тем подобни. Документирал съм за себе си всичко: В хола си имам около 16 м2 стъкла и винаги съм се боял как аджеба ще се отопля и на каква цена??? Опасения вече нямам, защото за 4 години се убедих, че основния и най-важен момент в икономията на ел. енергия и енергия въобще е добрата изолация: Външните ми стени са тухли четворка или единички зидани така, че зида да е широк около 20 см. Вътрешната част е "измазана" с машинна шпакловка без варо-циментова замазка ( нова тогава технология, която изглажда и изправя стените страхотно и има много добър изолиращ ефект ). Самата шпакловка изправя стените и при мен дебелината и варираше от 10 мм до 18 мм. на места. Външната част на стените контактуващи с атмосферните условия бяха с 5 см. стиропор за саниране и външна силиконова мазилка. Или грубо казано външните ми зидове дойдоха около 30 см. ( изядоха ми квадратура от плочата гадовете :D )Ето и малко снимки:
                            Прикачени файлове
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              А ето от, кои стъкла се плашех ( на втората снимка горния пост ). От позиция на времето вече мога да кажа, че жилището ми е в пъти по- топло от панелното в, което живеех. Не съм плащал над 120 лева ток в най-големите зими ( тази зима ). С бойлер съм, без парно. Отоплявам се с климатици и конвекторен лъчист отоплител.Лятото не включвам климатик ( преди седмица включих заради морящата ни в жегите влага). На тази снимка се вижда машинната шпакловка. Положена е минути преди да щракна. Стените повече не са пипани освен боята, която им нанесох впоследствие...Все пак бях там, когато полагаха ( машинната шапакловка ) и реших да се аргументирам финансово пред момчетата и те не се изложиха. :D ПС: Замаската на пода я положиха след това, а аз си "постелих" под нея изолация, препоръчана ми от приятел занимаващ се със строителство.На снимката в този пост се вижда машинната шпакловка ( в разрез :D )положена в мокрото помещение.
                              Прикачени файлове
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                евективност

                                Гледах вчера сметката за ТОК вътре сега по нова начин има описани разни допърлнителни зелена енергия право на достъп достап пренос така 10 реда и все по стотинки и киловати неможах да разбра кое какво е ама май така дигат цената на тока Това със соларните панели ако е само за себеси по става ако е и да е даваш на енергото е ходене по мъките поне гледах репортажи то е разрешения документи и 3000 лв докато се узакони а цалято инвестиция на човека беще за 9000евро . И аз съм в процес да сложа 2 слънчеви колектора за вода като начало поне през лятото доста се ползва да видим какво ще излезе.
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X