Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За жените и за шофирането...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Lane Staley, много си прав. Еle, недей така, аз, а може би и никой от тук не е искал да те унижава и обижда, но просто....колегата Lane Staley го е написал останалото.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      style34 написа:
      donnna написа:
      идва новата 2009 г. - може календарчета да отпечатаме с паметника!!!!
      Задължително е това, а и също трябва да внесем предложение, на синия талон да е образа на Нея. Какво мислите?
      Колега, ако не знаеш има и оранжев талон, който се дава за щофьори без нарушения. Пак се изказа малко неподготвен. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
      Ванга

      Коментар


        phoenix написа:
        Аре стига се халосвахте вие пък.Не свикнахте ли с изказа на колежката. Нито тя ще се промени нито вие. Има и такива като нея. Пийте иднъ бира или каквото искате и като не ви отърва как мисли я пускайте покрай ушите си. То всяка темастава обречена, когато тя каже нещо, дори и да е права.
        В случая еlе е права от всякъде.Подкрепям я na 1000% с риск да стана черна овца. Защо когато една жена ви каже истината в очите вие подскачате като ужилени. Не казвам, че съм най-примерния шофьор в България, даже имам сигурно повече нарушения от доста от вас. Но когато на някои от колегите им се каже кое е правилно и кое не, го приемат като лична обида.
        "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
        Ванга

        Коментар


          Irka_fihi написа:
          style34 написа:
          donnna написа:
          идва новата 2009 г. - може календарчета да отпечатаме с паметника!!!!
          Задължително е това, а и също трябва да внесем предложение, на синия талон да е образа на Нея. Какво мислите?
          Колега, ако не знаеш има и оранжев талон, който се дава за щофьори без нарушения. Пак се изказа малко неподготвен. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
          Напротив, точно на синия трябва да е - да ни е за пример на нас, нарушителите. И да мечтаем за оранжев...Приемам за лична обида някой да ме мисли за толкова тъп, че да повярвам, че никога не е нарушавал ЗЗДП. Приемам съвети, но менторския и тон не ми е по вкуса.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            Много се извинявам! Без да искам писах от името на жена ми. И двата поста по горе са писани от мен - fihi.Бях решил да не пиша повече в тази тема, но уви не издържах.

            Коментар


              Lane Staley написа:
              Irka_fihi написа:
              style34 написа:
              donnna написа:
              идва новата 2009 г. - може календарчета да отпечатаме с паметника!!!!
              Задължително е това, а и също трябва да внесем предложение, на синия талон да е образа на Нея. Какво мислите?
              Колега, ако не знаеш има и оранжев талон, който се дава за щофьори без нарушения. Пак се изказа малко неподготвен. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
              Напротив, точно на синия трябва да е - да ни е за пример на нас, нарушителите. И да мечтаем за оранжев...Приемам за лична обида някой да ме мисли за толкова тъп, че да повярвам, че никога не е нарушавал ЗЗДП. Приемам съвети, но менторския и тон не ми е по вкуса.
              Колега тук не става въпрос за това, че не е нарушавала закона, а за това че ви представя нещата от гледна точка на това как трябва да бъдат по закон. Аз съшо не вярвам, че има човек който не е нарушил ЗЗДП.

              Коментар


                Irka_fihi написа:
                style34 написа:
                donnna написа:
                идва новата 2009 г. - може календарчета да отпечатаме с паметника!!!!
                Задължително е това, а и също трябва да внесем предложение, на синия талон да е образа на Нея. Какво мислите?
                Колега, ако не знаеш има и оранжев талон, който се дава за щофьори без нарушения. Пак се изказа малко неподготвен. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
                И като има какво? Щом имаш такъв, значи нямаш нарушения, а нейния облик трябва да е пример за лошите шофьори, с нарушения, т.е., които са със син талон. И кой се е изказал неподготвен в случая? Нищо, try again later
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  Кога стана 9 страници тая тема?
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    Снощи в 21:06 часа

                    Коментар


                      dikanio написа:
                      Кога стана 9 страници тая тема?
                      ... и 19 ще станат,ти само стой и гледай! 3 месеца се каня да седна да пиша във форума,ама мъжът ми знае как да ме зариби...
                      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                      Ванга

                      Коментар


                        Такаааааааа,колеги,явно съм провела правилно инструктажа,щот мъжът ми е пояснил за какво иде реч,ама и аз да си кажа-ако понякога ви се струва,че мненията ми са доста противоречиви,това е не защото страдам от раздвоение на личността,а защото мъжът ми забравя да смени моя акаунт с неговия,като влезе във форума.То за по-наблюдателните сигурно вече е станало ясно,че някак си е нелогично жена да пише за себе си в мъжки род,освен ако няма особени намерения...
                        "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                        Ванга

                        Коментар


                          я ми кажи колежке Irka_fihi - ти с кви обувки караш автомобила...да не избие пак темата на оф топик
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            Lane Staley написа:
                            Ele не излизай с позата на неразбран пророк. Разбери, това че цитираш точно закона, не означава, че винаги си права. В правото има едно нещо наречено "духът на закона" и то понякога е различно от "буквата на закона". Ти си се вкопчила в буквата и подобно на малко дете тропаш и ревеш, че си права. Аз не спазвам сляпо закона, понякога го нарушавам, но винаги съм готов да си понеса наказанието. Ти обаче се изкарваш по-католик и от Папата. Май съм ти казвал - Прекален светец и богу не е драг. Изкарваш се велик шофьор, защитаваш закона, но роптаеш срещу включените фарове? Сблъсквал съм се със смъртта, мой приятел загина в катастрофа в Дания преди 3 месеца. Не ми се спори с теб, няма да седна да рева, ако не се налага да чета назидателните ти, високопарни и изпълнени със самодоволство коментари, но ти си част от колорита на форума и е добре да пишеш. Но и да мислиш преди това.
                            Точно така е. Ама ТОООЧНО. Духът на закона и неговата най-върховна цел да въздава справедливост или да въдворява ред са по-важни от конкретните му прескриптивни или забранителни и др. текстове, които се опитват да вкарат малко конкретика, но никога не могат да обхванат всички случаи в действителността. Точно заради това Европейската практика на кодифициране (записване в закони) на действащите правни норми, поне според мен, е доста по-неефективна от англосаксонското обичайно право, където, ако някой закон не е написан добре, винаги можеш да търсиш equity.И е наистина неуместно да се тръшкаме за една или друга точка от закона, при положение, че законодателите са се стремели да направят движението безопасно, НО и по-рационално.Отделен въпрос, че КАТаджиите винаги ще те "закопчеят" по точката и буквата на закона за да изкарат някой лев и просто няма да видят, че макар и във формално нарушение, не си създал някаква нередност на пътя. А и е прекалено оптимистично да очакваме от тях да вникнат в "духа на закона".В този ред от мисли, колежката ele, която очевидно има претенции за по-висок интелект, би следвало да спре да цитира точки и букви (да спре с буквоядството си), а да разбере, че по-важните закони са в главите ни, че като шофьори всички се налага да действаме по преценка, която е по-важна от ограничението 40 км посред прав и широк път, например.
                            She was only a whisky maker but he loved her still.

                            Коментар


                              donnna написа:
                              Irka_fihi написа:
                              ОФФФФФФФФФ,оффффффф,оффффффф!Чудя се откъде да започна,че не съм шофьор (още не съм си взела градското),но това не ми пречи да имам поглед върху нещата и съответно-мнение.Да сложиш всички жени под общ знаменател че са лоши шофьори,е все едно да кажеш,че всички мъже са идиоти!Виждала съм ги секви.И за оная гювендия,дето я даваха по новините,две мнения няма (с кеф да й отвъртиш един),но че има жени шофьори,които слагат в малкия си джоб много мъже такива,простоооо...айде нема нужда.Моем да си говорим до сабаале,ама има ли смисъл?!?
                              туй дето си го написалане е верно , щот имате голям инстинкт за самосъхранение и той ви пречи кокото до това, че сички мъжове сме идиоти - някой да ти го е оспорил???
                              Бъди ако обичаш малко по-обстоятелствен и ми разясни връзката между инстинкта за самосъхранение и лошото шофиране...нещо не ти хванах тънката мисъл.Надушвам няква гавра тука,ама айде да не бъда мнителна без повод или...
                              "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                              Ванга

                              Коментар


                                donnna написа:
                                Irka_fihi написа:
                                ОФФФФФФФФФ,оффффффф,оффффффф!Чудя се откъде да започна,че не съм шофьор (още не съм си взела градското),но това не ми пречи да имам поглед върху нещата и съответно-мнение.Да сложиш всички жени под общ знаменател че са лоши шофьори,е все едно да кажеш,че всички мъже са идиоти!Виждала съм ги секви.И за оная гювендия,дето я даваха по новините,две мнения няма (с кеф да й отвъртиш един),но че има жени шофьори,които слагат в малкия си джоб много мъже такива,простоооо...айде нема нужда.Моем да си говорим до сабаале,ама има ли смисъл?!?
                                туй дето си го написалане е верно , щот имате голям инстинкт за самосъхранение и той ви пречи кокото до това, че сички мъжове сме идиоти - някой да ти го е оспорил???
                                А пък за мъжовете-аз не твърдя нищо подобно,като се има предвид този,който е до мен,най-малкото.Не стига,че е безобразно свестен,ами и е отвратително толерантен шофьор-(това е лирично отклонение,просто искам да се похваля).Толкова толерантен,че чак ме дразни,особено когато бързаме за репетиции и почва да дава път на куцо,кьораво и сакато...малееееееей!!!
                                "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                                Ванга

                                Коментар

                                Working...
                                X