Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За жените и за шофирането...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    немога да разбера какво толкова не разбирате на закона? Ясно е дефинирано как се извършва изпреварването - от ляво. Ако няма място отляво, ще се влачиш докато се освободи мястото. По тази логика - слагаш едни пружини и подскачаш, и изпреварваш отгоре... пак е изпреварване нали? Що не го правите???? А трамваите са друга ракия... тях не ги намесвайте.Мисля, че трябва да изкарате един изпит, за да прочетете закона изцяло, не отделни параграфчета, и да ви стане ясно какво точно пише в него. например четох едни обсъждания на пешеходна пътека... където пешеходците не били с предимство... дрън дрън... всяко продължение на тротоара или банкета върху платното за движение, обозначено или не с пътна маркировка е пешеходна пътека... а на пешеходна пътека пешеходецът е с предимство....Айде идете да прочетете закона
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #77
      Колежке, освен тротоарите, мъжете също имат едни "продължения". Нееднократно ти беше препоръчано да изпробваш някое, та белким се поуспокоиш малко. Помисли по въпроса.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #78
        За пешеходните пътеки - незнам такава на която пешеходеца да няма предимство. Спираш, чакаш. Точка. Не ме интересува колко бързаш, с колко си се движил, че ако дадеш газ ще се шмугнеш, че пешеходеца е баба която ще пресича бавно. Това е едно от най-належащите неща за промяна в манталитета на българския шофьор. Спомняте ли си едно време като първолаци как ходехме сами на училище? А сега ако не спреш пред вратата на даскалото да го оставиш трепериш някой тъпак да не го отнесе.С бързането спестявате за цял ден половин час (не повече!) - а потрошавате нерви като за три.

        Коментар


          #79
          ele написа:
          немога да разбера какво толкова не разбирате на закона? Ясно е дефинирано как се извършва изпреварването - от ляво. Ако няма място отляво, ще се влачиш докато се освободи мястото. Мисля, че трябва да изкарате един изпит, за да прочетете закона изцяло, не отделни параграфчета, и да ви стане ясно какво точно пише в него. Айде идете да прочетете закона
          И ние досега пишещите за какво се напъвахме да разясняваме за многолентовото движение Знаех си аз, че ония на запад са си ниандерталци без книжки, нечели закона и си изпреварват откъде им кефне Проблема тук в БГ е, че това да си гледаш в огледалото и от дясно е доста непосилна, а и безсмислена задача за повечето хора.То затова тук движението е пълен стрес, никаква гъвкавост и каране като с капаци на очите.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #80
            ele написа:
            немога да разбера какво толкова не разбирате на закона? Ясно е дефинирано как се извършва изпреварването - от ляво. Ако няма място отляво, ще се влачиш докато се освободи мястото. По тази логика - слагаш едни пружини и подскачаш, и изпреварваш отгоре... пак е изпреварване нали? Що не го правите???? А трамваите са друга ракия... тях не ги намесвайте.Мисля, че трябва да изкарате един изпит, за да прочетете закона изцяло, не отделни параграфчета, и да ви стане ясно какво точно пише в него. например четох едни обсъждания на пешеходна пътека... където пешеходците не били с предимство... дрън дрън... всяко продължение на тротоара или банкета върху платното за движение, обозначено или не с пътна маркировка е пешеходна пътека... а на пешеходна пътека пешеходецът е с предимство....Айде идете да прочетете закона
            Офффффф, добре бе, девойко, ти един път ще напишеш ли не що не в стил "много сте прости, аз съм най-умната и можеща"??????????? Тъпа ли си или на тъпа се правиш??? Не разбираш ли че дразниш 90% от хората тук, а другите 10% не ги дразниш, щото не са влизали във форума от 5 месеца примерно??? P.S. Към модераторите: Не съм обидил колежката, просто питам
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #81
              Човек, като ви чете писанията, му става пределно ясно защо в нормалните държави карането на кола е удоволствие, а в България не е. Но в другите държави, ако има ограничение 50 посредата в нищото, то се спазва, а законите не се тълкуват според на кой както му отърва.Пределно ясно е, че не можете да оборите това, което казвам, затова ми предлагате мъжките удължения и започвате да ме обиждате, което само по себе си говори много. А и аз не ви дразня- вие се дразните, щото не търпите критика, нито някой да е на различно мнение и да има свои виждания за нещата, особено ако това е жена. Да проста съм, щом искате да е така, както казах - ако искам да знам какво мислят хората за мен, има кой да попитам. До тогава - дръжте един кат дрехи в гардероба, за всеки случай.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #82
                Бла, бла, бла Ние си те обичаме все пак, нали манджата с мерудия е по-хубава... :D
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #83
                  style34 написа:
                  Бла, бла, бла Ние си те обичаме все пак, нали манджата с мерудия е по-хубава... :D
                  Тъй ли? И от къв зор взе друга песен да пееш???
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #84
                    style34 написа:
                    Бла, бла, бла Ние си те обичаме все пак, нали манджата с мерудия е по-хубава... :D
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #85
                      ele написа:
                      style34 написа:
                      Бла, бла, бла Ние си те обичаме все пак, нали манджата с мерудия е по-хубава... :D
                      Тъй ли? И от къв зор взе друга песен да пееш???
                      ..........................................Може добър дует да спретнем...Прекаляваш със закачкитеМодераторски екип на fiat-bg.org
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #86
                        Колега peho така както си предстваил ситуацията, мисля че не отговаря на цитирания текст от закона за изпреварване. В случая мисля че се заобикаля. Иначе изпреварването на кръстовище е забранено ред.: май беше само на равнозначи пътища ? От известно време насам сте се захванали с колежката ele, и в някои теми откровено се заяждате с нея, дори когато е права. Защо така се получава?

                        Коментар


                          #87
                          ogi28b написа:
                          От известно време насам сте се захванали с колежката ele, и в някои теми откровено се заяждате с нея, дори когато е права. Защо така се получава?
                          Прочети и компетентното мнение за Бербатов и ще разбереш То не винаги е достатъчно само да си прав. Трябва и малко такт.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #88
                            Lane Staley написа:
                            Прочети и компетентното мнение за Бербатов и ще разбереш То не винаги е достатъчно само да си прав. Трябва и малко такт.
                            това не е темата за Бербатов, стига си спамил...Иначе имаме следната ситуация. 3 ленти. В най-дясната карат тези с под 30 км/ч. Аз карам в средната с 60, в лявата карат с 80. Настигам кола, която се движи с 50. Не мога да я изпреваря от ляво и тръгвам отдясно, щото не виждам да има нещо в дясната лента. Да го изпреваря, обаче, трябва да развия поне 60. Тръгвам, обаче пред мен, един кретащ с 20... ко прайм? Набиваме спирачки и ако не спрем на кой ще пишат акта? На бавнодвижещия се, щото се движи правилно в дясната лента? На движещият се с 50, щото, пак правилно, се движи с 50 в средната лента, или на мен, щото изпреварвам (според вас) правилно отдясно????
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #89
                              ele,карам си аз в най-лява лента със 70 (толкова било ограничението на този път) в средната карат по-бавно,а в дясната се движат автобуси на градският транспорт.Пред мен обаче виждам че движението забавя скорост,а дясната лента до мен е свободна,според теб какво правим всички,намаляме и започваме да си кретаме в лявата лента и да правим задръстване,понеже не можем да изпреварим тези в лявата лента като преминем в свободната дясна,защото според тебе това е забранено от закона.

                              Коментар


                                #90
                                peho написа:
                                ele,карам си аз в най-лява лента със 70 (толкова било ограничението на този път) в средната карат по-бавно,а в дясната се движат автобуси на градският транспорт.Пред мен обаче виждам че движението забавя скорост,а дясната лента до мен е свободна,според теб какво правим всички,намаляме и започваме да си кретаме в лявата лента и да правим задръстване,понеже не можем да изпреварим тези в лявата лента като преминем в свободната дясна,защото според тебе това е забранено от закона.
                                да, не можем. Това е разликата между цивилизованите държави и България - там няма да го направят, а тук почти всички се правят на тарикати. Между другото, в лентата, предназначена за градския транспорт, е забранено навлизането на други превозни средства, вкл. таксита. Това го казва законът, ама ти нали си тарикат, който не го лови законът (все пак той е написан за другите нали?) ще изпревариш отдясно. Само за твоя справка, В Едмънтън, Канада, за превишена скорост от 15 км/час е издадена глоба от малко над 11000 канадски долара. А в България е съвсем нормално да плющиш със 65 при ограничение 50....
                                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                                Коментар

                                Working...
                                X