Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За жените и за шофирането...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Не са само жените зле, познавам и много колеги които имат шофирането за някаква игра, ’ А за какво да го чета тоя правилник, аз научих всичките въпроси и така .. ’ . Друг е въпроса, че повечето жени водачи, нямат никаква концентрация, но не ги и бърка, което е най-гадното ...
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #47
      crush написа:
      ele написа:
      crush написа:
      Тотално отричам жената като шофьор кой каквото ще да ми доказва, в обратното не може да ме убеди. Тъкмо сега се прибирам, трябваше да свърша малко работа и много бързах с колата... В трите ленти три жени карат една до друга! Присветквам на едната да се мръдне - бързам все пак... А тя - показва ми среден пръст... Никакво разбирателство значи и никаква колегиалност... А както се бях изнервил ако я бях хванал на светофара със съгурност щеше да има скандали. Това е висша форма наглост ! Добре, че ми избяга и ме хвана червеното... Много бързи били тия Пунто HGT...
      Висша форма на наглост и някой да ти святка с фаровете да се мръднеш, щото той бил бързал. Говориш за колегиалност, а в теб колегиалност - нула.
      Моли се да не ти се случва нещо много важно и да бързаш, защото аз ако съм пред теб няма да се мръдна... Ти си поредния ми пример за наглост, че и неоправдана!
      ooo случвало ми се е, включително когато майка ми беше полу-умряла в болницата. Предпочитам обаче да карам спокойно, не да се правя на полу-идиот. Защото колкото и да бързаш, това не е написано на колата ти и единственото, което може да си лепнеш е катастрофа, особено ако си някой олигофрен, който не може да си владее нервите... Може да поспорим дали твоята наглост е неоправдана или моята.... я кажи колега, колко бързо я свърши тая работа? А ако те бяха пуснали дали спестените 1-2 минути щяха да бъдат така критично важни?
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #48
        Vladim написа:
        A, колко селяци шофират докато нагъват мазна баничка? :D Между другото доста дами ходещи често на високи токчета, в колата си държат удобни за шофиране обувки.
        Винаги имам удобни обувки според сезона в колата
        Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

        Коментар


          #49
          crush написа:
          Моли се да не ти се случва нещо много важно и да бързаш, защото аз ако съм пред теб няма да се мръдна... Ти си поредния ми пример за наглост, че и неоправдана!
          Ето какво ми се случи тази вечер: напоследък си карам съвсем спокойно, в никакъв случай гледам да не минавам текущото ограничение за скорост. В никакъв случай обаче не се влача! Одеве тръгвам от слатина за студентски град, и завивам надясно от шипченски проход за към кръговото движение на 4 км. Там както знаете са 2 ленти, отляво затревена площ, отдясно - спортна база цска. Карам в лявата лента и няма НИКОЙ. Карам си аз на 4-та, с 1500 обороти, точно с 50 според скоростомера, и изведнъж отзад с голяма скорост се приближиха 2 фара, по-високо от нормалното. Залепиха ми се на стъклото, и тъкмо вече започвам да припсувам, отзад ми се присветва. Понеже много мразя някой така да ме напъва, си останах с тази скорост, в тази лента, и пуснах ляв мигач за 2 импулса. Фаровете минаха вдясно и ме изпревариха. Беше СУВ Алуди кю седем. Застана пред мен и наби спирачки, един вид да ми се скара невербално че не съм направил път на негово величество СУВ. А колега ти така като си бързал и три жени са ти пречели, дали ако те бяха спрели за превишена скорост, щеше да кажеш "мого бързам че си имам малко работа" , и куките да кажат "Ооооо, да, добре, извинявай че те спряхме, давай да не закъснееш" ? Категорично съм против да караш някой да променя скоростта си, или посоката на движение, чрез присветване или нещо друго, понеже ти бързаш! Като бързаш - намираш си начин, съобразявайки се с другите. (Не лично ти, колега crush)

          Коментар


            #50
            crush написа:
            ele написа:
            crush написа:
            Тотално отричам жената като шофьор кой каквото ще да ми доказва, в обратното не може да ме убеди. Тъкмо сега се прибирам, трябваше да свърша малко работа и много бързах с колата... В трите ленти три жени карат една до друга! Присветквам на едната да се мръдне - бързам все пак... А тя - показва ми среден пръст... Никакво разбирателство значи и никаква колегиалност... А както се бях изнервил ако я бях хванал на светофара със съгурност щеше да има скандали. Това е висша форма наглост ! Добре, че ми избяга и ме хвана червеното... Много бързи били тия Пунто HGT...
            Висша форма на наглост и някой да ти святка с фаровете да се мръднеш, щото той бил бързал. Говориш за колегиалност, а в теб колегиалност - нула.
            Моли се да не ти се случва нещо много важно и да бързаш, защото аз ако съм пред теб няма да се мръдна... Ти си поредния ми пример за наглост, че и неоправдана!
            колега прав си, но пък горепосочените жени водачи не са карали в най-дясната лента или 2те най-десни и ако бяха карали с 20 какво правим ? А колегата crush бих го посъветвал като бърза да тръгва по-рано :D
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #51
              Горепосочените жени могат да избират в коя лента да се движат, без значение, като се съобразяват с пътната маркировка, а при липса на такава - сами да определят лентите, според ширината на пътното платно, и необходимото странично разстояние необходимо за безопасно изпреварване или разминаване. Освен в крайната лява лента, ако не могат да развият максимално допустимата скорост за този пътен участък.Хора, избийте си от главата това, че в града трябва да се движиш задължително вдясно. Една, 2, 3, 5 ленти - движиш се в която искаш!

              Коментар


                #52
                ogi28b написа:
                Горепосочените жени могат да избират в коя лента да се движат, без значение, като се съобразяват с пътната маркировка, а при липса на такава - сами да определят лентите, според ширината на пътното платно, и необходимото странично разстояние необходимо за безопасно изпреварване или разминаване. Освен в крайната лява лента, ако не могат да развият максимално допустимата скорост за този пътен участък.Хора, избийте си от главата това, че в града трябва да се движиш задължително вдясно. Една, 2, 3, 5 ленти - движиш се в която искаш!
                Карах с около 50 една вечер към 10 часа в най-лявата лента и след 200 метра щях да направя на светофара ляв завои, при което един бакшиш почна да ми светка и да ми свири ,но аз си останах в съответната лента. На светофара се спряхме 1 до друг и съответно чичката взе да ми обяснява пред гаджето ми как щял да ми откъсне главата и ме псува ли псува ! Ако не беше светнало зелено, както съм пред камерите щях да го наредя . Та и аз съм на него принцип, защото тако го пише в правилника, но като видя че някой се набира отзад, няма откъде да мине и ме дразни и застрашава безопастността ми, съм склонен да го пусна да си чупи тикфата по улиците ..
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #53
                  B1keP_B0y написа:
                  Ако не беше светнало зелено, както съм пред камерите щях да го наредя . Та и аз съм на него принцип, защото тако го пише в правилника, но като видя че някой се набира отзад, няма откъде да мине и ме дразни и застрашава безопастността ми, съм склонен да го пусна да си чупи тикфата по улиците ..
                  А на бакшиша малко е щяло да му е! Те тия пък се мислят за голяма работа! Заедно с парашуткаджиите.

                  Коментар


                    #54
                    Да се изкажа и аз по темата:1. Скоро си купих нови обувчици, но за съжаление на следващия ден установих, че не мога да карам с тях и съответно на всяко следващо излизане от вкъщи с тях си вземах и една чанта, в която си нося други, удобни за шофиране обувки.2. И ПРЕСТАНЕТЕ уважаеми колеги да плюете жените шофьори. Не говоря конкретно за себе си, но има дами които могат да сложат по- голямата част от вас мъжете, които се пишете безгрешни в малкия си джоб. Естесвено и аз не отричам, че много жени не могат да карат. Доста често по пътищата и аз използвам възклицанието "уф то било жена". Съгласете се, че има има и мъже които не стават за шофьори (аз поне познавам доста). Разликата обаче при мъжете и жените е, че вие никога не си признавате "сбърках" или не мога да карам. А да не говорим колко от вас като пият по някоя и друга ракия хвърлат ключовете на жените си (иначе не ставали). Между другото по въпроса за лявата лента за движение- и аз карам там, но само когато дясната е заета с по бавно движещи се от мен.... и не се влача защото по принцип мразя да се влача, ако ми се разхожда излизам пеша.

                    Коментар


                      #55
                      ogi28b написа:
                      crush написа:
                      Моли се да не ти се случва нещо много важно и да бързаш, защото аз ако съм пред теб няма да се мръдна... Ти си поредния ми пример за наглост, че и неоправдана!
                      Ето какво ми се случи тази вечер: напоследък си карам съвсем спокойно, в никакъв случай гледам да не минавам текущото ограничение за скорост. В никакъв случай обаче не се влача! Одеве тръгвам от слатина за студентски град, и завивам надясно от шипченски проход за към кръговото движение на 4 км. Там както знаете са 2 ленти, отляво затревена площ, отдясно - спортна база цска. Карам в лявата лента и няма НИКОЙ. Карам си аз на 4-та, с 1500 обороти, точно с 50 според скоростомера, и изведнъж отзад с голяма скорост се приближиха 2 фара, по-високо от нормалното. Залепиха ми се на стъклото, и тъкмо вече започвам да припсувам, отзад ми се присветва. Понеже много мразя някой така да ме напъва, си останах с тази скорост, в тази лента, и пуснах ляв мигач за 2 импулса. Фаровете минаха вдясно и ме изпревариха. Беше СУВ Алуди кю седем. Застана пред мен и наби спирачки, един вид да ми се скара невербално че не съм направил път на негово величество СУВ. А колега ти така като си бързал и три жени са ти пречели, дали ако те бяха спрели за превишена скорост, щеше да кажеш "мого бързам че си имам малко работа" , и куките да кажат "Ооооо, да, добре, извинявай че те спряхме, давай да не закъснееш" ? Категорично съм против да караш някой да променя скоростта си, или посоката на движение, чрез присветване или нещо друго, понеже ти бързаш! Като бързаш - намираш си начин, съобразявайки се с другите. (Не лично ти, колега crush)
                      Аз пък на такива като теб най-много обичам да им се лепна птътно отзад и да им дишам плътно зад врата без да присветвам и без да ги заобикалям. Естествено крака ми е в готовнот да настъпи спирачката в случай ,че бавнодвижещия се опита да ми ковне спирачки. Дали щеше да ти е по-приятно СУВА да кара на 2м зад теб и да те изкьорави с високите си фарове?
                      Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                      Коментар


                        #56
                        Тази тема за правотата заприлича на София и провинцията... Бил съм си прав за себе си... Еле, няма да спорим или да се караме - случва се да трябва да бързаш и да изникне мигновено тази ситуация. И да 5 минути днеска ми бяха от значение. Добре, че си свърших работата... Колкото до протестирането стил "няма да се мръдна пък" направо си е детска история. Та някой катобърза пусни го...какво се правите на люлински шокелета...
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #57
                          westdogg написа:
                          Аз пък на такива като теб най-много обичам да им се лепна птътно отзад и да им дишам плътно зад врата без да присветвам и без да ги заобикалям. Естествено крака ми е в готовнот да настъпи спирачката в случай ,че бавнодвижещия се опита да ми ковне спирачки. Дали щеше да ти е по-приятно СУВА да кара на 2м зад теб и да те изкьорави с високите си фарове?
                          Това ще бъде голяма грешка, защото първото което ще направя е да ти пусна гъст черен дим (ефекта мръсна газ) и после газ, ама така че само аз да мина на светофара, а ти ако искаш минавай на червено. Има и друго - 166 -> Ало една кола с номер еди кой си, ме преследва няколко км, кара на дълги фарове точно зад мен, правя му път, но той кара зад мен и ме притиска и ми бибитка..... а ти само ще виждаш как говоря по телефона и ще си мислиш че се влача защото си приказвам по телефона

                          Коментар


                            #58
                            ogi28b написа:
                            westdogg написа:
                            Аз пък на такива като теб най-много обичам да им се лепна птътно отзад и да им дишам плътно зад врата без да присветвам и без да ги заобикалям. Естествено крака ми е в готовнот да настъпи спирачката в случай ,че бавнодвижещия се опита да ми ковне спирачки. Дали щеше да ти е по-приятно СУВА да кара на 2м зад теб и да те изкьорави с високите си фарове?
                            Това ще бъде голяма грешка, защото първото което ще направя е да ти пусна гъст черен дим (ефекта мръсна газ) и после газ, ама така че само аз да мина на светофара, а ти ако искаш минавай на червено. Има и друго - 166 -> Ало една кола с номер еди кой си, ме преследва няколко км, кара на дълги фарове точно зад мен, правя му път, но той кара зад мен и ме притиска и ми бибитка..... а ти само ще виждаш как говоря по телефона и ще си мислиш че се влача защото си приказвам по телефона
                            Ахахаа ето как сам си признаваш , че няма да продължиш да караш с 50км/ч, защото ефекта на мръсната газ е последван от ускорение от твоя страна( а целта ми като карам зад теб е да те накарам да се движиш по бързо. За минаването на светофара- когато гоня зелен светофар винаги заобикалям колите които ми пречат. Тогава не ми се занимава да си губя времето с бавно каращите и да им се лепя.А за 166- вече почна да се вкарващ в мн големи филми Аз няма от София до Хасково да карам зад теб
                            Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                            Коментар


                              #59
                              westdogg написа:
                              защото ефекта на мръсната газ е последван от ускорение от твоя страна
                              Тука нещо си в грешка. Ако някога се научиш да караш дизел, ще знаеш как се подава мръсна газ Хем ще ти пусна чернилката, хем ще се влача още по бавно. И накрая на светофара пак ще мина само аз, а ти ако искаш мини на червено.

                              Коментар


                                #60
                                ogi28b написа:
                                Горепосочените жени могат да избират в коя лента да се движат, без значение, като се съобразяват с пътната маркировка, а при липса на такава - сами да определят лентите, според ширината на пътното платно, и необходимото странично разстояние необходимо за безопасно изпреварване или разминаване. Освен в крайната лява лента, ако не могат да развият максимално допустимата скорост за този пътен участък.Хора, избийте си от главата това, че в града трябва да се движиш задължително вдясно. Една, 2, 3, 5 ленти - движиш се в която искаш!
                                Оги, не се заяждам но в правилника си пише кой, кога в коя лента треба да бъде.Спора ша го водим на по

                                Коментар

                                Working...
                                X