Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Триене на директория. КАК?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emzo написа:
    http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/add-take-ownership-to-explorer-right-click-menu-in-vista/Windows папката ? Да идвам ли за бира :D
    не аз съм си писал - за XP
    simeon3000 написа:
    "System Volume Information"
    da. ква бира пиеш

    Коментар


      #17
      u_bo написа:
      emzo написа:
      http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/add-take-ownership-to-explorer-right-click-menu-in-vista/Windows папката ? Да идвам ли за бира :D
      не аз съм си писал - за XP
      simeon3000 написа:
      "System Volume Information"
      da. ква бира пиеш
      Интересно обаче. Когато диска е NTFS тази папка вено не мож я пипна каквото и да искаш да я правиш. Когато е на FAT обаче няма ядове да я претъркаш ако нямаш пуснати Систем Ресторе-то... Някаква недомислица ми се явява, като в единия случай се трие безпроблемно, а в другия - дори и админа няма право да пипа... омотана работа. Че то много лесно някой назнайващ да напише някоя зловредност и да я закотви там и после няма махане от който и каквото да било, ако е просто приличен усър... М$ бози пак някакви...А инак Виста не че ми е притрябвала толкова, просто ми остана малко повече време и реших да я пробвам що за животно е това Сасега впечатленията са - не много по-тежка от ХР, шаренка, красива, всичко е разместено и с различна организация... Едно време, когато излезе ХР, в едно от геймърските списания беше публикувана статия за него, която започваше така:"Може би се чудите, какво търси една операционна система в списание за игри..." Причината била, че когато рязко се сменил интерфейса от 3.х на 95, някакъв американски мислител-величие се изказал, че "Уиндоус95 е най-големия куест създаван някога от човек"... Та така стана и с 9х<->ХР, а сега и с Виста. Просто ми е забавно да цъкам по разни шаренийки и да се дивя . Къде по-интересно е да чикаш разни иконки и бутонки от сухото писане в конзола на някой UNIX

      Коментар


        #18
        @u_bo - под FAT32 се трий, стой та гледай.@bubachko - заради NTFS permissions се получава така
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          bubachko написа:
          Интересно обаче. Когато диска е NTFS тази папка вено не мож я пипна каквото и да искаш да я правиш. Когато е на FAT обаче няма ядове да я претъркаш ако нямаш пуснати Систем Ресторе-то....
          да бе ама във ФАТ-чо няма права а само ако е пуснат процеса ’систем ристорр’ = я е заключил --> няма недомислица , просто ФАТ - е наследство и не му е мястото в NT 5 ако ме разбираш

          Коментар


            #20
            u_bo написа:
            bubachko написа:
            Интересно обаче. Когато диска е NTFS тази папка вено не мож я пипна каквото и да искаш да я правиш. Когато е на FAT обаче няма ядове да я претъркаш ако нямаш пуснати Систем Ресторе-то....
            да бе ама във ФАТ-чо няма права а само ако е пуснат процеса ’систем ристорр’ = я е заключил --> няма недомислица , просто ФАТ - е наследство и не му е мястото в NT 5 ако ме разбираш
            Бе то това за ФАТ че е морално минало е ясно. Недомислицата ми е, защо нещо като систем рестора може да се трие толкова лесно под ФАТ, а е недостъпно за пипане поф НТФС? Явно е нещо мнооого важно за системата даже и с изключен сервиз... А ако е толкова важно и са му направени такива рестрикции, защо са го оставили толкова лесно да се трие под фат?! Там ми иде недомислицата, след като една и съща дистрибуция се инсталира и на двете файлови системи, много ограничения без видим смисъл. Работата ми е малко а-ла "Кое е първо, кокошлето или яйцето?" или вечния проблем на зебрите: Дали са черни на бели ивици или бели на черни ивици... Въртележка някаква

            Коментар


              #21
              Нали това ти казвам колега, дори при спрян service папката е със специфични пермишъни (права).
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22

                Коментар

                Working...
                X