Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Триене на директория. КАК?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Триене на директория. КАК?!

    Знам, че въпроса изглежда малоумно глупав, но на мен направо ми отрови живота и нервичките от вчерра, баси упоритото изчадие...Та конкретното приключение е следното: Оня ден си инсталирах пак Виста-та. При инсталацията обаче, незнам защо като активен диск се е записал не C:, a D:. При което съответно там си е загнездил сичките системни работи, които са му нужни за да бутне. При откриване на тази грешка си оправих бозите, преинсталирах всичко и затрих всичко, което е било системно и е останало на D:. Освен една папка Boot, която не ми дава по никакъв начин да затъркам. Казва ми, че нямам права (не че се използва някъде, а аз съм с Администратор логнат ) и не дава... И се почна с пробите: зареждане от различни системни ЦД-та, лайв системи и проби за триене - греда. Направих юзър TrustedInstaller (това е притежателя на папката) - и на него не даде. Шернах цялото D: с фул права за всеки и се пробвах да го маунтна на БСД-то и от там да трия/сменям притежателя като съм руут (вече изпитана тактика) - даже не се маунтна! Не дава никакви грешки, а маунтпоинта е празен! А в същото време имам 5 други папки, които са си монтирани успешно... И така... Просто бяс ме хваща като я видя тази папка Има ли някакво софтче, на което да не му дреме кои е притежател, кои какви права има и какво ли още не и да трие наред каквото му кажеш...

    #2
    Една малко тъпа идея, ама ... пробвай да я cut-неш в C:
    Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

    Коментар


      #3
      unlocker е пълен непукист кое на кого е и за какво е
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Йебал съм и пичкое материна на Вистата... Аз си джиткам още с ХР. Не видях смисъл от виста

          Коментар


            #6
            http://www.gibinsoft.net/gipoutils/Теглиш си File Utilities, 1МБ някъде е. Гледам, че не пише да става за Виста, ама може да пробваш.Аз съм с ХР и няма случай да не ми е изтрила файл или директория.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              trace написа:
              http://www.gibinsoft.net/gipoutils/Теглиш си File Utilities, 1МБ някъде е. Гледам, че не пише да става за Виста, ама може да пробваш.Аз съм с ХР и няма случай да не ми е изтрила файл или директория.
              Ей, trace, направо ми иде да те цункам по муцунката, спаси ме от сигурно полудяване... Е са преди секунда изрових старата колекция от лайв ЦД-та с линукси и подкарах едно по едно и ядец, триеш, празниш кошчето и рестартираш в Виндовс... И пак я има !С смъкнах твойта програмка и си свърши работата безотказно! Трие и не пита . Та отървах се от досаднаата папка. А инак имам аз един въпрос, който май ще си остане отворен... Как може да има нещо на компа, върху което администратора да няма права...

              Коментар


                #8
                Пробвай има и една конзолна програмка под уинбозе - DirectoryFixer.exe дръпни я от гугъл.Аз имах една директория която тъпото DC++ по не знам си какъв начин я беше записало с интервал в края на името и. Е такава директория няма изтриване по никакъв начин, докато не помогна тази програмка
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  bubachko написа:
                  ..... Как може да има нещо на компа, върху което администратора да няма права...
                  може, може и под XP има такива директории. който пръв каже една такава - черпя бира

                  Коментар


                    #10
                    http://www.howtogeek.com/howto/windo...-vista/Windows папката ? Да идвам ли за бира :D
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      "System Volume Information"
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        #12
                        И двете посочени могат да се затрият лесно... Виндовса - с ънлокъра и дел, тествано от мен на 100% преди един от преинсталите преди време, стана ми интересно до каква степен е сериозен ънлокъра... А System Volume Information се трие като спреш системата за систем ресторе и даже не пита дали искаш да я изтриешА какво няма да даде да се изтрие друго... Ба ли го, досега съм нямал такива експириънси, като изключим ранните години на ХР, когато имаше проблеми с кирилицата и ако някой е имал неблагоразумието да даде на нещо име на кирилица и след това е преинсталиран виндовса става мазало... ни триене, ни четене ни нищо.

                        Коментар


                          #13
                          @bubachko - на активен т.е. boot-нат ХР не може да се изтрие папката, гарантирам ти го.System Volume Information ako e NTFS също не може да се изтрие без да се пипне, където трябва.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            deadairplane написа:
                            Папката има риид онли права за всички, и фулл контрол за системния ъкаунт на Виста. Изключена е наследвтвеността и като задаваш на дяла нещо то не се наследява от папката. Дори и да създаваш юзер със същото име той вече е друг ъкаунт, нищо, че е със същото име. Общо взето каквито и конвенционални методи да опиташ няма полза, вече е късно. трябвало е да дадеш права върху папката преди да затриеш Вистата. Всики реваха за сигурност, ето вия на!!! Дет се вика внимавай какво си пожелаваш. Единственото спасение е с формат. Обаче това не може да стане под ХР или под виста. Пробвай да започнеш инсталация от диска на Вистата, задаваш и да се сложи на Д: задаваш фул формат на дяла, и като свърши формата преди да почне да копира файлове върху харда, рестарт от копчето. Ако се забавиш малко ще сложи буут менажера и ще те дразни още повече.
                            Ауууу, тс, тс, тс ...като ти протече покрива къщата ли буташ.

                            Коментар


                              #15
                              bubachko написа:
                              trace написа:
                              http://www.gibinsoft.net/gipoutils/Теглиш си File Utilities, 1МБ някъде е. Гледам, че не пише да става за Виста, ама може да пробваш.Аз съм с ХР и няма случай да не ми е изтрила файл или директория.
                              Ей, trace, направо ми иде да те цункам по муцунката, спаси ме от сигурно полудяване...
                              И мен ме е спасявало от полудяване, само че при мен не искаше да триефилми !!! Казваше, че файла се изполва от друга програма в момента и не може да го изтрие,а пък аз съм спрял абсолютно всичко. Важното е, че свърши работа и за Вистата
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар

                              Working...
                              X