Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Монитор.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Монитор.

    Преди два дни си взех lsd монитор,но нещо не мога да го настроя.Все някой цвят е по силен или като пусна някой филм го дава много тъмен.Няма ли някакъв по лесен начин да го оправя,защото за всяко нещо трябва да ровя в видео картата?Като го пусна на автомат и става трагично.Или да го реголирам от плеара.Монитора е Хюндай,ако има значение.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    #2
    LSD е друго. Ако го употребяваш може не само монитора да ти се вижда крив LCD ти е монитора. Кажи точния модел и как си го закачил към компютъра - с какъв кабел ако има повече от една възможност.Ако има възможност за цифрова връзка през DVI/HDMI вход ползвай нея. За предпочитане е пред аналоговата връзка през D-sub.

    Коментар


      #3
      Модел-x224w,закачил съм го със този кабел дето е с винтчета.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4
        Те идвата са с винтчета ...Най вероятно ползваш кабел свързан към синия вход. Това е аналоговия вход. При него качеството е по зле и наистина има една камара настройки.Ако компютъра ти има куплунг като белия си вземи един DVI-DVI кабел и го свържи с него. Качеството ще е значително по добро.Според УПЪТВАНЕТО този кабел е опционален и най вероятно не се доставя с монитора.

        Коментар


          #5
          Да към синия вход е и на компютъра нямам друг вход.Ако вкарам диска с драйверите за монитора няма ли да стане,става въпрос да ги инсталирам.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            в тая връзка... аз да питам... защо на монитора като пусна филм и се вижда... а като го пусна на телевизора и... само черен екран!? Титрите продължават да се виждат, ама картинката я няма...
            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

            Коментар


              #7
              Ако нямаш DVI кабел в комплекта си търси DVI-i или DVI-d,малко вероятно е но може някъде да ти дадат DVI-a.Вземи си според мен най обикновен кабел,има и такива по 40-50 лева но не виждам много смисъл.Има ,примерно в датата Eizo test,или Nokia test,сваляш го и то ти изкарва схеми за цветна настройка,за геометрията на образа ...ала бала,би трябвало да ти помогне.С резолюцията как си-на 1680 на 1050 ли бачка?

              Коментар


                #8
                В момента е на по малка резолюция 1280-960 и е на 75 херца.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  SHB написа:
                  Има ,примерно в датата Eizo test,или Nokia test,сваляш го и то ти изкарва схеми за цветна настройка,за геометрията на образа ...ала бала,би трябвало да ти помогне
                  За ATI не мога да кажа, но NVidia в настройките си има същите екстри - да си калибрираш ръчно цветовете и т.н. ... а мисля че и програмката към DirectX - dxixdiag имаше някакви сходни неща.
                  petio4528 написа:
                  Ако вкарам диска с драйверите за монитора няма ли да стане,става въпрос да ги инсталирам.
                  Това по принцип е хубаво да го направиш.
                  Fiat Bravo 1.8 16V
                  Fiat Bravo II 1.9 Multijet

                  Коментар


                    #10
                    Тези тестови програми са за CRT монитори. На LCD монитора няма какво да му се настройва геометрията. Тя си е твърдо "заложена" от производителя.При цифрова връзка няма и никакви настройки по монитора освен яркост и контраст на изображението.Наистина и най евтиния цифров кабел DVI-D ще свърши работа. Но може да се наложи да смениш и видеокартата ако няма DVI изход, макар че всички по нови имат ...Според мен е грехота при наличие на цифров вход да се ползва аналоговия ...

                    Коментар


                      #11
                      petio4528 написа:
                      В момента е на по малка резолюция 1280-960 и е на 75 херца.
                      Според мен от това ти е проблема,че не е на своята "native " резолюция.
                      Тези тестови програми са за CRT монитори. На LCD монитора няма какво да му се настройва геометрията. Тя си е твърдо "заложена" от производителя.При цифрова връзка няма и никакви настройки по монитора освен яркост и контраст на изображението.
                      Ами Eizo теста мисля ,че трябва да е и за ТФТ и за ЦРТ ,един от тестовете беше за времето за реакция,представляваше някаква бяла точка шареща на черен фон.Иначе геометрията я дадох само за пример,като един от тестовете,за ТФТ е безполезен естествено.Аз съм с кинескопче,но все си мисля че с такъв тест може да се настрои и цветната схема на течнокристалния

                      Коментар


                        #12
                        SHB написа:
                        petio4528 написа:
                        В момента е на по малка резолюция 1280-960 и е на 75 херца.
                        Според мен от това ти е проблема,че не е на своята "native " резолюция.
                        Широкоекранен ли е? Ако е- трябва наистина да го вкараш в работната МУ резолюция защото ще е с леко размазани букви ( все едно не е на фокус) Херците не играят роля при LCD-тата ( освен в някой редки случаи касаещи размера на картината) смени я на 60 Hertz. Ако е нов -вътре трябва да имаш DVI-кабел. И настройвай и от самият монитор............
                        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                        Коментар


                          #13
                          MOYA написа:
                          SHB написа:
                          petio4528 написа:
                          В момента е на по малка резолюция 1280-960 и е на 75 херца.
                          Според мен от това ти е проблема,че не е на своята "native " резолюция.
                          Широкоекранен ли е? Ако е- трябва наистина да го вкараш в работната МУ резолюция защото ще е с леко размазани букви ( все едно не е на фокус) Херците не играят роля при LCD-тата ( освен в някой редки случаи касаещи размера на картината) смени я на 60 Hertz. Ако е нов -вътре трябва да имаш DVI-кабел. И настройвай и от самият монитор............
                          Със сигурност е широкоекранен,но дори и да не беше те не работят добре на различна от оптималната си резолюция.Не е задължително да имаш и DVI кабел в комплекта.По-скъпите модели на всички марки обикновенно имат и двата кабела,но по-масовите си имат много често само VGA.

                          Коментар


                            #14
                            А, това с резолюцията съм го пропуснал - LCD мониторите не работят коректно на резолюция различна от тази за която са направени.Първо смени резолюцията ... после кабела ...

                            Коментар


                              #15
                              Как се разбира за каква резолюция е?

                              Коментар

                              Working...
                              X