Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синята птица вече обу зимните ботушки...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Марто написа:
    Колеги предстой ми покупката на зимни ботушки за Пунтозавъра. Спрял съм се на Goodyear Ug7+ 165/70 R14 81T. Някой да има впечатления за тези гуми?
    Със сигурност впечатленията ще са добри.Все пак марката говори сама за себе си.Не вярвам да имаш проблеми с тях И аз вече съм обул темпрака с гумите за сняг.(още първата или 2-рата седмица на месеца) Отпред Сава , Отзад Дебица Фриго 2
    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

    Коментар


      #47
      Tornado написа:
      paralesa написа:
      Аз също сложих "гуми за сняг" ,просто защото им е време вече-мразя да завали и тогава да се накачули народа пред гумаджийниците-типично по български!!! Ако изобщо стигнат до там с цървулите,които повечето карат лятото. Плюс това нека са си сложени,защото понякога се налагат и пътувания на момента,а на дълъг път,особено минавайки Ст.Планина си е хазарт ноември месец с летните гуми Още повече,сутрешните температури са вече под нулата и моите летни галоши бяха станали на камък,друго си е по-меката смеска Между другото защо няма да слагаш гуми за сняг?
      Гумаджииница не ползвам и си ги поставям когато си искам въпрос на около 30 минути за 4 гуми с джанти.Предпочитам от 15.10 дo 30.04 да съм с нещо за mad end snow.
      Е грешно се изразих,корморана ми е M+S Не че умишлено съм ги търсил,просто бяха най-евтините НОВИ гуми,но си мисля,че у нас е по-подходящо...Все пак сняг зимата има малко,повече е кишалак,калотия,мокро . А за 30-те мин може да поспорим На мен ми отне час и половина...е с всичките процедури -да изкарам гумите от мазето-стълби като на шипка ,Да натъкмя колата на равно,че пред къщи е баир...Ползвах за сефте масления си крик и открих,че му е твърде малък хода,затова търсих подложки с подходяща дебелина После развиване на болтовете с моя ключ с късото рамо се оказа не толкова лесно(а уж предупреждавах гумаджията пролетта да не ги стяга много с машината-ама нейсе) . Абе голям зор следващия път вече се предполага,че тези проблеми ще се избегнат :D Майтапа настрана,но не само гумаджийницата ми е проблем,а факта,че не се знае кога ще ме отвее отвъд балкана-там сам знаеш,че можем да очакваме всичко... Преди две години примерно тръгвам сутринта от Ивайловград за към Търново и изредих три климатични пояса все едно Там вечерта бе валяло сняг,на сутринта лек дъжд- имаше на места сняг,на места поледица...Към Ст.Загора беше "пролет" отварях джамовете,пече не се трае ,на Хаинбоаз ме посрещна виелица с голям снеговалеж,а след прохода в Търновско дъжд За такова време именно и за такова пътуване,който тръгне с летаците е камикадзе . Затова точно сега във хубавото време му е майката да се сменят гумите,защото после я камилата я камиларя...Даже и да си ги сменяш сам,вън ако свие около нулата.едва ли ще ти е лесто с ледени ръце :D Между другото ми е интересно,защо все още чета съмнения в гудиър ултрагрип примерно или каквито и да е гуми с цена над 100лв парчето . Там по принцип цената и марката са гаранция за качество,рядкост са изключенията.
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #48
        мда имаше един пич беше споменал че не е доволен от мишелин алпин...а за 14-ка цената му е 120-130 лв... незнам защо така се получава...
        Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

        ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

        Коментар


          #49
          добре че сложих зимните гуми - към Самоков в неделя имаше сняг!!!
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #50
            днес Самолета се сдоби с 4 бр. PIRELLI Sotto Zero 195/65R15 91T....невероятна шарка!!! другото ше видим като дойде зимата...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар

            Working...
            X