Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за гуми

    Ами първа зима ми е...та реших да спазя принципа-който незнае и пита е глупак за 5 мин,който пък не пита остава глупак за цял живот.Та мога ли да карам с предни 175/70 и задни 175/65?В смисъл има ли някаква опасност от подобно упражнение.Обратният вариянт по-добър ли е(ако изобщо в възможен)?

    #2
    А защо искаш да караш с различни размери? Джиткай си с 175/65/14 и няма да имаш ядове.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа:
      А защо искаш да караш с различни размери? Джиткай си с 175/65/14 и няма да имаш ядове.
      Здрасти баце, май сички сме тука вече а ...?
      LeT's FlY aWay !

      Коментар


        #4
        Щото имам две 175/70 и ми трябват още две и има обява във форума за 175/65 и се размислих дали да не ги взема.

        Коментар


          #5
          Zozo написа:
          pi4_s_bravo написа:
          А защо искаш да караш с различни размери? Джиткай си с 175/65/14 и няма да имаш ядове.
          Здрасти баце, май сички сме тука вече а ...?
          Ами аз отдавна имам рег тука ама не пишех много много.До колегата с темата,за предпочитане е гумите да са с еднакъв размер и марка,ама свят широк хора всякакви
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Според мен, проблеми няма да имаш, освен че малко ще ти щръкнат фаровете.

            Коментар


              #7
              на 175/70 ти идват маааааалко височки

              Браво 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Нама проблем, и мен предните ми зимни гуми са маааалко по-големи от задните - увеличава малко клиренса, но не задират в калниците при завой и няма проблем. Една зима вече изкарах така и отново съм ги сложил за тази.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #9
                  Здравей колега! Аз също карам с различни по височина гуми отпред са по ниски, а отзад по високи и не съм имал проблем, но принципно е най-добре да са еднакви. Е най-добре е ти сам да си решиш с какви ще караш, успех.

                  Коментар


                    #10
                    ами 175/70 идват със 17 мм по-високи от стандартнотоне е особен проблем, даже никакъвно ако имаш такива гуми по-добре ги сложи отзад
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Ако сложиш по-високите отзад няма да има проблем! Отпред става кофти, карал съм така и колата става по нестабилна и и се вирва предницата и така фарове и всичко!
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        Ами вслушах се във съвета че е по-добре по-високите да са отзад и днес ги пробвах тези 17/65 като предни,обаче...обаче задираха.Така и не се разбра къде и в какво ,фиатски джанти 4х98 и си драскаха...та не ги взех.За какво са ми джанти дето няма какво да ги правя? Благодаря ви за коментарите,бяха ми от полза!!!!ПП А само за смяна на гумите в кварталната гумаджийница ми искаха 7 кинта на парче...

                        Коментар


                          #13
                          Може би са ти задирали в подкалниците! Провери си ги да не са ти изпаднали щипките! Системата им на захващане е глупава!
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            Executer написа:
                            Може би са ти задирали в подкалниците! Провери си ги да не са ти изпаднали щипките! Системата им на захващане е глупава!
                            Ами въртенето го пробвахме докато беше вдигната на крик,тоест на ръка и колелото си виси много далеч от подкалника и се усеща че запира.Освен в спирачния апарат другаде няма в какво.Пича не знаеше от какава кола за джантите,май били от регата,та за мен това е единственото обяснение да не станат.Първо мислех че може да е крива,но и двете имаха един и същи проблем.

                            Коментар


                              #15
                              Да не са били по малък цолаж от твоите.И да упирало в спирачния апарат.
                              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                              Коментар

                              Working...
                              X