Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова кола на старо - Marea?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    А иначе 150-те километра ти го дадох за пример, за да видиш, че и при голямо натоварване двигателят не се задъхва. Едва ли с пунтарата можеш да поддържаш такава скорост - той може и да се разпада
    при 150 км/ч. Пунтарата вече е ниско над земята и диспечерите от РВД-то я поемат
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #47
      jenshen73 написа:
      Аз като собственик на 1.9JTD мога да кажа - карайте си отоплителните бензинови уреди, а ние ще караме истинските двигатели 1.6 двигател на купето на Мареа Уикенд ми се чини непосилно изпълнение...
      А как ти се чини примерно ФВ. Пасат 1.8 90 к.с. който е даже със 100 кг.по тежък.Не говорете на изус 103к.с. били малко.Правилно е казал колегата че това е семейна кола а не за рацерски изпълнения.Що се отнася за 1.6 или 1.8 двигател бих ти препоръчал точно 1.6. Сега ще кажете всеки си хвали неговото но всеки познаващ двата двигателя ми препоръча 1.6 когато купувах Мареата.Има славата на най-добрия 1.6 за времето си когато е произвеждан :D
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #48
        sugarboy написа:
        А иначе 150-те километра ти го дадох за пример, за да видиш, че и при голямо натоварване двигателят не се задъхва.
        Аз не вярвам някой някога да се е съмнявал, че дори и натоварена, всяка една Мареа не може да си се движи със 150 км. Сигурен съм, че проблеми няма като се набере да си ги поддържа. Когато става дума за лекия недостиг на мощност на 1.6, аз например, визирам динамиката и ускорението. В никакъв случай не се изказвам за тях с пренебрежение. Покарах малко веднъж такава Мареа - ми тромавичка е леко и без да е натоварена. Може би ако не бяха карал моята нямаше да забележа ама...
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #49
          Каквато и кола да си вземе колегата, ако е читава - няма да съжалява. Просто защото няма да с е евозил на другия вид. Но ако свикне на 1.6, и после се качи на 1.9 JTD, тогава много, много ще го е яд че си е купил 1.6 бензин. Това, че дизела мирише на нафта, че трака, че не знам си какво, са ПЪЛНИ глупости. За съжаление много хора като чуят дизел и се сещат за стар двигател, от едно време. JTD е двигател с ДИРЕКТНО впръскване на горивото в камерата, с компютърно управление на процеса, което прави работата на двигателя изключително точна и прецизна. Да не говорим пък за възможностите за сгъстяване на самото гориво, което води до много, много по-голям КПД и по-малко изразходвано гориво за една и съща работа.

          Коментар


            #50
            Незнам колеги,но аз само като чуя турбината и ми става кеф :D никога не бих си купил бензин.Тука видях една Мареа, струва ми се читава.Ако някой има интерес Може да му помогна за пазарлъка,срещо бутилка домашняк като ми дойде на гости да си я вземе http://link.marktplaats.nl/206161127Четете послеписа в случай,че не ви харесва П.П. а пък и на мене ми се върти нещо в главата за моята,ама несъм си взел още мерака дет са вика по Хасковски :D
            Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

            Коментар


              #51
              Като малък много харесвах да съм близо до ауспуха на потеглящ по нагорнище автобус Икарус. Мед ми капеше на душата, като почваше да бълва облаци изгоряла нафта. Като пораснах обаче, вкусът ми малко се промени. Офисът ни е до един паркинг, на който постоянно спират и потеглят различни коли. Извинявайте, но дори и най-напредничавият ви и любим дизелак си има типичният звук, ако не на автобус Чавдар след основен ремонт, то поне на добре запазен Икарус, събиращ последните си сили да потегли сред облаци пушилка по нагорнището :D Имаме примера и на един Пасат пета серия, на вид вече доста красив, дори и фау ве - ами, пали си сред кълбета от нафта и си мирише, като едно време, така че с нищо не може да ме привлече това супергориво, въпреки още по-голямото си КПД.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #52
                sugarboy написа:
                Като малък много харесвах да съм близо до ауспуха на потеглящ по нагорнище автобус Икарус. Мед ми капеше на душата, като почваше да бълва облаци изгоряла нафта. Като пораснах обаче, вкусът ми малко се промени. Офисът ни е до един паркинг, на който постоянно спират и потеглят различни коли. Извинявайте, но дори и най-напредничавият ви и любим дизелак си има типичният звук, ако не на автобус Чавдар след основен ремонт, то поне на добре запазен Икарус, събиращ последните си сили да потегли сред облаци пушилка по нагорнището :D Имаме примера и на един Пасат пета серия, на вид вече доста красив, дори и фау ве - ами, пали си сред кълбета от нафта и си мирише, като едно време, така че с нищо не може да ме привлече това супергориво, въпреки още по-голямото си КПД.
                Е от това по-голямо откровение здраве му кажи.Незнам защо но всички колеги с дизели така си ги хвалят че все едно има нещо гнило. А никой не ги кара да се хвалят Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #53
                  Все пак да спомена че карам дизелак. Верно не е като jtd ама... Имам известен опит и наблюдения. Турбинката като и се навъртят повечко километри почва да се омаслява - показвайки че нещата не вървят на добре. Има разни помпи, момпи дето натия годинки/километри почват да си заминават. Все неща дето на сериозна цифра отиват. Това ме притеснява при jtd-то. Все пак ще е на десетина години кола - почват се ремонтите. Става ми смешно (говора по принцип),като някой се изпляска с изказване от сорта на - "като я купих смених масла, филтри, ремъци, ролки, носачи и т.н. и досега нищо не съм барал - железна е. Ник’ви грижи, ник’ви. " После като разбера, че човека е собственик на колата от има няма половин година и е навъртял скромни километри :D
                  Fiat Punto 1.7TD

                  Коментар


                    #54
                    Atanas71 написа:
                    Е от това по-голямо откровение здраве му кажи...
                    Да продължа малко със спомените - толкова бях впечатлен от чудото и могъществото на тоз дизелов двигател, че вкъщи си играех на шофьор на автобус, като за скоростен лост използвах точилката на баба ми с поставена специално топка отгоре, за по-автентично, за километраж използвах сложна комбинация от различни по големина часовници и саморъчно направен скоростомер, а върхът в технологиите бяха бутоните за отварянето на вратите - изчегъртани копчета от отоплителна печка Янтра, но да не ви вкарам в заблуда - става дума за фейслифта след 1985 година - за по-старите не можах да намеря аналог. Това бяха времената на режим на тока, така че и акумулатор си имах под ръка, за всеки случай. Виждате, че още като малък тез дизелаци съм ги карал, не ми ги фалете толкоз
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X