Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теория на конспирацията или..?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    SHB написа:
    nikki_sixx написа:
    SHB написа:
    Сичко хубаво ама чаак такава конспирация да спретнат с търговския център...
    А защо да е невъзможно? Целта оправдава средствата...
    Не е невъзможно,ами е непрактично.Ако се върнем само 20 години назад -американците казаха ,че Садам е лош,защото окупира Кувейт(разбира се в петрола е истината).Инсценираха ли тогава атентати?Без проблеми пратиха стотици хиляди мъже и хиляди единици техника,и протестите у дома и спомена за Виетнам не ги спряха.Пропагандата им беше просто -Садам е лош,ние сме добри.1999-Косово Какво казаха?Милошчвич е лош,и бомбардираха Сърбия.Не са инсценирали атентати.Е тогава от къв зор аджеба ще инсценират трагедията в всетовния търговски център (ама не илиянци ,слава богу),след като в Ирак пак влязоха с думите "Садам е лош,той има газ".Нямаше ли да е по-лесно да кажат -осама се крие при Садам и са ше им "сритаме задниците"(както те обичат да казват).Няма невъзможни неща,просто подобна инсценировка е непрактична и безмислена.Америка е империя и никога не се е чуствала длъжна да дава някакво обяснение на света по-различно от -"ние сме добрите момчета"@ kiselo Амриканците са тези които се изправят с/у ислямската заплаха,докато европа спи.Незнам що толкова масово ги мразите.Ние българите специялно ако трябва да мразим някого,то имаме далееееч по-голям избор,че да опираме до щатите.
    И аз съм на това мнение за небостъргачите. Толкова много конспирация да съборят 2 огромни небостъргача, да умрат толкова американци.... че отгоре на всичко да го направят така, че да остане скрито.... ми се струва прекалено непрактично, при положение, че нищо не им пречи да си спретнат войничката и така. А и толкова ако са си търсили повод... можеха преспокойно да инсценират нещо къде къде по дребно, което пак щеше да е достатъчен повод за война.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #17
      nikki_sixx написа:
      SHB написа:
      Америка е империя и никога не се е чуствала длъжна да дава някакво обяснение на света по-различно от -"ние сме добрите момчета"
      А историята показва, че абсолютно всяка империя рухва... коя по-рано, коя по-късно, но участа на всички е еднаква!Относно другите неща които пишеш.., ами пич - времената се менят. Повторенията в рецидива са след много години, а в случай, че ги повтарят на често - ше е видно за всички какво става. Трябва да има интрига...
      Разбира се че всяка империя рухва.Хилядолетния райх...за 12 години.СССР за 74...И на американците ще им дойде реда.По -интересен за мен е въпроса коя ще е следващата свръхслила.Дали китай,дали руската мечка ще се събуди,дали на европа и е време,защо пък не и индия?И честно казано не ми иде нещо на ум...А пък истината и сега е ясна за всички.Петрола свършва и американците се нуждаят повече от всеки друг от него ,щото са най-индустриялизираната страна в света.Дали е нужно да убиеш 3000 свои и да създадеш разруха за милиони,ако не и милиарди,като знаеш че няма да замажеш очите на никой средно интелигентен човек по света.А пък и такова замазване не е нужно,щото правителствата в тоя свят по-добре мисля разбират от своите граждани нуждата си от петрол.Дали атентатите в Мадрит също са инсценирани от собственото им правителство?Или тези в Лондон?Твърде сложна стана вече конспирацията.

      Коментар


        #18
        SHB написа:
        Дали атентатите в Мадрит също са инсценирани от собственото им правителство?Или тези в Лондон?Твърде сложна стана вече конспирацията.
        не е никак сложна конспирацията елементарна математика, една идея развита до огромни размери...особено ако с това се занимават около 40-50 отлично образовани и амбицирани човека и правилно си разпределят работата...за година две и нужната власт дадена им от самите граждани ще се измисли перфектния вариант как да се прецака света и цялата система така че да получиш това което искаш и да започне нов ред....не виждате ли че във всичките филми говорят за банкиране...банкирането са сметки...изчисления...лихви...математика...трябва просто да познаваш много закони и да си добър в сметките...останалото е дали ще се докопаш до властта...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #19
          не знам колко е по темата ама... "Директорите на американската застрахователна компания Ай Ей Джи (AIG) са почивали в луксозен курорт в Калифорния само няколко дни след като държавата даде 85 млрд. долара от парите на данъкоплатците за спасяването й, възмутиха се членове на американския Конгрес, предаде Франс прес.По-малко от седмица след спасяването на застрахователната компания, нейни висши ръководни кадри можели да бъдат видяни да хапват и пийват в един от най-скъпите хотелски комплекси в страната, заяви демократът Хенри Уаксман пред комисията по прозрачност и реформа на управлението в Камарата на представителите.Централната банка спаси застрахователната компания от фалит на 17 септември, като й отпусна заем срещу 79,9% от акциите - практическа национализация. По-малко от седмица след това Ай Ей Джи организирала едноседмична ваканция за висшето ръководство в елитния хотелски комплекс Сейнт Реджис де Монарк Бийч в Калифорния, заяви конгресменът през втория ден от слушанията в комисията за финансовата криза.Той уточни, че фактурата за тази луксозна ваканция възлиза на 440 хил. долара, от които близо 200 хил. долара за стаите и над 150 хил. долара за храна, както и 23 хил. долара за фитнес процедури."днес в един местен вестник четох, че директора на Леман брадърс /вече фалирала банка/ получил от 2000г. до 2008 г. 500 000 000.00 долара / нулите са верни - броих ги/ бонуси...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #20
            100% вярвам на статията филмите не съм ги гледал.А вярвам защото преди много години един наш писател мисля че беше Никола Николов е написал една тънка книжка световната конспирация и там нещата в общи линии са казани по същия начин преди те да са се случили, тъй като книгата е доста стара.След това същия го убиват.За какво ли говори това?Поздрави на всички
            Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
            Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

            Коментар


              #21
              абе тука нема ли икономисти бе - доста неверни работи са изписани, ама са толкова много ,че ме мързи да им правя разбори...
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #22
                не знам каква е конспирацията, ама петроля е станал 86,97 долара , сорт Брент 82,22 долара.... пир по време на чума...п.п. само не изписват как върви на средиземноморския пазар по който ценообразуват Лукойл
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #23
                  charlie написа:
                  абе тука нема ли икономисти бе - доста неверни работи са изписани, ама са толкова много ,че ме мързи да им правя разбори...
                  Има, има. Всички са икономисти. Като се опитах да кажа нещо и бях иронизиран.
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #24
                    Lane_Staley, нищо лично, ама икономиката е единствената "наука", в която 2+2 не е равно на 4. Ако не вярваш - питай кредитния си инспектор в банката А относно въпроса с атентатите в СТЦ - според мен, а и според много други, те не са, за да се оправдае войната в Ирак и Афганистан (прави сте за злия Саддам), а за да се прокарат по-лесно анти-терористичните закони, позволяващи на правителството да извършва произволни арести (еди кой си е заподозрян в тероризъм), да се подслушват телефони без прокурорско разрешение и т.н.

                    Коментар


                      #25
                      Какъв е извода?! "хората" с дълги бради и малки шапчици въртят света на конци!!! Каква печалба само реализират сега при цаната на петрола и цената на горивото което зареждаме в колите си (както спомена някой преди мен) Гледайте Фаренхайт 9/11 да разберете повече за икономиката на САЩ ...
                      Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа:
                        Lane_Staley, нищо лично, ама икономиката е единствената "наука", в която 2+2 не е равно на 4. Ако не вярваш - питай кредитния си инспектор в банката А относно въпроса с атентатите в СТЦ - според мен, а и според много други, те не са, за да се оправдае войната в Ирак и Афганистан (прави сте за злия Саддам), а за да се прокарат по-лесно анти-терористичните закони, позволяващи на правителството да извършва произволни арести (еди кой си е заподозрян в тероризъм), да се подслушват телефони без прокурорско разрешение и т.н.
                        2 и 2 може да не прави четири, но икономиката си има логика и правила, които естествено могат да се манипулират, НО само временно. м/у другото ако в икономиката 2 и 2 винаги е четири, нямаше да има развита икономика и финансова система, а ащо не и цивилизация в сегашния и вид (предполагам, че някои са чували за "паричен мултипликатор" т.нт.)...
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар

                        Working...
                        X