Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

«24» часа призовава да започнем SМS война срещу ТИР-овете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    «24» часа призовава да започнем SМS война срещу ТИР-овете

    «24» часа призовава да започнем SМS война срещу ТИР-овете. Българският народ ще може да каже дали иска тирове да се движат по пътищата през почивните дни. Това ще стане в първия у нас СМС референдум, организиран по идея на депутата Светослав Спасов с подкрепата на «24 часа». Националната кампания, наречена «Не на ТИРоризма в почивните дни» започва днес в 11 часа в квартал Бичкиня в Габрово. Светослав Спасов е автор на поправка в закона за пътищата, която огравичаваше тежките камиони през почивните дни, припомня всекидневникът. Парламентът обаче я отхвърли.Аз съм за това тези возила да не се движат през почивните дни.Пресен случай от петък прохода Шипка.Само 2 метра ме деляха от челния сблъсък с един изперкал турски водач който незнайно за къде бързаше и изпреваваше подобен.На всичкото отгоре счупих всички рекорди по най-бавно изминаване на участъка Казанлък-В.Търново само 2 часа и 20 мин. за 90 километра.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Ми трябва да се спрат ! Нямам против да се движат ама да се научат да карат ! Не стига че ги товарят 2-3 пъти повече от допустимото ами и карат с 100-110 ...
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      само така!интересно кои точно депутати са гласували против.сигурно тези дето взимат пари от транспортните фирми. ЯВНО за тях парите са по-важни от живота на българите.

      Коментар


        #4
        Здравейте! Аз днес пътувах 7 часа от Казанлък до Шумен през Котел. УЖАС! ТИР се беше преобърнал между Котел и с. Тича и чакахме 3 часа да го дръпнат и да махнат разсипания товар. После карахме с 20км/ч зад колона от тирове - беше кошмар и плюс силният дъжд и вятър общо 7 часа! Лека нощ, че умирам за сън, а утре съм на лекции от 8ч.
        Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

        Коментар


          #5
          Еха... Ние перничани пак сме в едни гърди напред явно - тировете при нас се спират по главен път Е79 сутрин и вечер в пиковите часове.А днес явно заради снега столичани се бяха понаплашили и в неделя вечер на път за работа поставих своеобразен рекорд:Замъкнах се до офиса за 30мин при средна скорост 55км/ч.Гледам и не вярвам!Пътя спокоен, няма коли а аз съм се уфучал плътно закачен зад едно синьо старозагорски купе Това се отнася за подстъпите към софию от западна посока и южната околомръсна дъга.Де всеки ден да беше така, нямаше да мисля за смяна на работата
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Princo написа:
            Ми трябва да се спрат ! Нямам против да се движат ама да се научат да карат ! Не стига че ги товарят 2-3 пъти повече от допустимото ами и карат с 100-110 ...
            Да - някой път карат с 100-120 км/ч, но когато са претоварени и по баир пъплят нагоре с 30-40 км/ч, правят тапа на 10-20-30 коли, пъплещи зад тях, изнервят шофьорите и ги карат да правят рисковани изпреварвания. По пътя към Русе мноооого често забелязвам един ТИР да изпреварва два и дори три ТИР-а. В един такъв случай щеше да ме помете изпреварващият ТИР, наложи се да излизам с четирите гуми извън платното, да спирам екстремно, и след това да псувам като каруцар десетина минути за да се успокоя1. А се връщахме от Русе с бъдещата ми съпруга, току що поръчали сватбената рокля....НЕ на ТИР-овете!!!

            Коментар


              #7
              ...абсолютно ЗА предложението...нали сме в Европа, а там знаем как и кога се движат ТИР- овете...
              Fiat Bravo, 1.6 - 103 hp

              Коментар


                #8
                Тировете ясно, ами автобусите кой ще ги спре ? Вчера на три пъти се чудих в мантинелата ли да се навра или да пробвам да мина под насрещно изпреварващия автобус, то че още има Жигита и Московци, карани по родните пътища от хорица на преклонна възраст, без никакви рефлекси има, но защо трябва да късат моите нерви, само и само автобуса да не си загуби набраната инерция. Това че гледат от високо не им дава право да ме тероризират, като изпреварват рисково и освен това ми святкат с всичките си фарове да им правя път.

                Коментар


                  #9
                  Re: «24» часа призовава да започнем СМС война срещу ТИР-овет

                  Tornado написа:
                  «24» часа призовава да започнем СМС война срещу ТИР-овете. Българският народ ще може да каже дали иска тирове да се движат по пътищата през почивните дни. Това ще стане в първия у нас СМС референдум, организиран по идея на депутата Светослав Спасов с подкрепата на «24 часа». Националната кампания, наречена «Не на ТИРоризма в почивните дни» започва днес в 11 часа в квартал Бичкиня в Габрово. .
                  Поредният измишльотина .Някой решил да се прави много добър пред избирателите,друг му намалял рейтинга и решил да го вдигне,трети пък ще прибира парите от СМС-ите.Истината е че:1.В закона не са предвидени глупости от рода на СМС референдуми и е точно и ясно как се стига до референдум.2.В БГ референдумите намат задължетелна сила за управляващите.Така за даден въпрос и на истински референдум да се каже ДА,никой не е длъжен да се съобразява с мнението на хората и ще стане като в Бургас.Ние сме си решили предварително ама вие гласувайте като нямате друга работа.3.В конкретния случай с Шипка проблема е ясен.Тировете за Турция минават оттам защото предишният им маршрут през Хаинбоаз не е актуален.Така че Торнадо по-добре апелирай за по -скорошно привършване на ремонта и трафика през Шипка ще се нормализира.

                  Коментар


                    #10
                    Re: «24» часа призовава да започнем СМС война срещу ТИР-овет

                    lubobg написа:
                    Tornado написа:
                    «24» часа призовава да започнем СМС война срещу ТИР-овете. Българският народ ще може да каже дали иска тирове да се движат по пътищата през почивните дни. Това ще стане в първия у нас СМС референдум, организиран по идея на депутата Светослав Спасов с подкрепата на «24 часа». Националната кампания, наречена «Не на ТИРоризма в почивните дни» започва днес в 11 часа в квартал Бичкиня в Габрово. .
                    Поредният измишльотина .Някой решил да се прави много добър пред избирателите,друг му намалял рейтинга и решил да го вдигне,трети пък ще прибира парите от СМС-ите.Истината е че:1.В закона не са предвидени глупости от рода на СМС референдуми и е точно и ясно как се стига до референдум.2.В БГ референдумите намат задължетелна сила за управляващите.Така за даден въпрос и на истински референдум да се каже ДА,никой не е длъжен да се съобразява с мнението на хората и ще стане като в Бургас.Ние сме си решили предварително ама вие гласувайте като нямате друга работа.3.В конкретния случай с Шипка проблема е ясен.Тировете за Турция минават оттам защото предишният им маршрут през Хаинбоаз не е актуален.Така че Торнадо по-добре апелирай за по -скорошно привършване на ремонта и трафика през Шипка ще се нормализира.
                    Апела е от 24 часа аз само пуснах темата у форумо.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Аман от простотии бе! Тировете ли са виновни, че Батко, братко, царо, каруцаро и т.н. точат парите за пътища и немаме нормални такива!Дай да спреме сините или зелените или бембените возила, че развалят цветовата гама! Така ли се спира за 2 дена седмично и 96 - 100 годишно индустрия за милиарди!? Аман от пионерски напъни бре. Ще спре той гората да се разлиства...
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        kiro_of_the_day написа:
                        Аман от простотии бе! Тировете ли са виновни, че Батко, братко, царо, каруцаро и т.н. точат парите за пътища и немаме нормални такива!Дай да спреме сините или зелените или бембените возила, че развалят цветовата гама! Така ли се спира за 2 дена седмично и 96 - 100 годишно индустрия за милиарди!? Аман от пионерски напъни бре. Ще спре той гората да се разлиства...
                        Апцолютно верно ве Аз ако кажа, че ми пречат леките коли над 1 тон какво да ги спреме и тях та да си карам само аз по пътя, та и аз трябва да спра да карам че Бравата е 1100кг. Това са пълни глупости. А пък за нервите и рисковите изпреварвания защото се ядосал, ми да не се ядосва, така де. Ако карахте камиони друго щеше да говорите. Ми ако почнат да пътуват само през ноща и започнат да заспиват на волана тогава какво. Това са рекламни трикове и нищо повече. Хайде стига съм писал.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          Пак пионерски акции хаха! Тва с есемеските е смешно.Ако се пишат глобички, шофьорите на камиони ще са първите, които ще влязат в правия път, щото като книжката е на трупчета, нема лебец и отиваш на пиацата да хамалуваш.Има си правила и ако се контролира спазването им, всичко ще си е наред! Шофьорчетата единствено трябва да си спазват ограниченията и да се движат на дистанция, друго не се иска. А на Шипка има едни отбивки с табели, учудващо защо само тези табели в милата ни татковина са само на български, "Пропусни колоната!!!", където НИКОГА не съм виждал отбил камион! За автобусите какво да кажем??? Карам на магистралата със 130 и ме изпреварва автобус! Ашколсун!Камерки навсякъде и глобички! Кучето скача според тоягата, а сега тояга нямаааhttp://www.youtube.com/watch?v=BZvu8lKN2E0
                          Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                          Коментар


                            #14
                            Колкото и да ви е смешно тази забрана за камиони трябва да се въведе. Има я в почти всички страни в Европа. Забраната е логична и разумна. От 2003та работя в сферата на логистиката макар тази забрана да не е приятна за мен в професионален аспект, като шофьор я приветствам.Така, както се научиха да карат по 8 часа, така ще се научат и да не карат в почивни дни. Който много бърза наема двама шофьори, пътува по-бързо и готово. Аз съм с две ръце за забраната.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар

                            Working...
                            X