Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За филма "Дзифт" ?!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Българските филми от ерата на демокрацията на тема социалистическата действителност са пълна несъстоятелност и тотална актьорска безпомощност - ще кажеш, че са правени без режисьорска намеса. Много ми е чудно, как по времето на социализма, при цензура и всякакви ограничения, се направиха такива незабравими филми, актуални и до днес. При демокрацията уж всички рамки и окови паднаха, а няма един филм, който да заслужава внимание и се затъва все по-дълбоко в блатото на посредствеността. Очаквам с голям интерес всеки бурнорекламиран филм и с много усилия успявам да го изтърпя до 15-та минута, защото ми става неудобно за иначе добри актьори, принудени да участват в поредния фарс.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #17
      ////Punto//// написа:
      Че в западните филми ги няма. В Троя имаше един самолет ... отделно имаше войн с часовник, отделно имаше войн с шапка с етикет "адидас"... и други такива изпълнения. Ама нали е Българско. Всичко българско трябва да се отрича. А онези филми разполагат с милионни бюджети. А тук от нищо се мъчат да направят нещо.
      Дори и да изключим гафовете, които цитирах, понеже ти веднага ми опонира на тази тема, аз държа на мнението си, че "Бънтът на Ел" е филм изпразнен от съдържание и направо прилича на пародия! Не отричам всичко българско, напротив! Пет години съм учил кино и тача много от старите български филми! Но тези произведени след 90-та година са някакъв опит за производство на филми. Едни такива неможещи да избягат от миналото и битовизма омашен с драматизъм! :D Филмът "Шивачки" например е доста по-добът от този, който цитирах! И макар проблемите засегнати в него да не ме вълнуват особено, мога да кажа, че в него има смисъл, поука и е сравнително добре реализиран! Докато една банда нереализирани кинаджии от близкото и далченото минало представляват комисията за субсидии на нови български филми, дереджето ще е такова! Дават пари на приближени и приятели, дори сами на себе си и между другото подхвърлят и на някой по-млад режисьор, колкото да замажат положението. И докато някой има интерес това да се случва - така ще бъде! Както балите на София за, които фирма ще вземе пари да ги извозва до майната си (извинете ме но това е безумие), както някои хора имат интерес в София да не се прави нищо по въпроса със задръстванията така и в киното не можем да очакваме нещо да се оправи! Нямало добри сценаристи, глупости!Само не ме обвинявай, че "плюя" защото било българско!!!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Аз не те обвинявам, ама все пак трябва да се поощрява всеки опит да се прави нещо. Защото последните години не излиза абсолютно нищо. Тази седмица няма да мога да го дледам филма, но като го видя, ще ти споделя какво мисля за него. За бунтът на Л няма да споря. Не мисля че е добър, ама на фона на предишните лайна които излизаха е успех. Говоря за лайната който излезнаха след зората на демокрацията.

        Коментар


          #19
          ////Punto//// написа:
          Аз не те обвинявам, ама все пак трябва да се поощрява всеки опит да се прави нещо. Защото последните години не излиза абсолютно нищо. Тази седмица няма да мога да го дледам филма, но като го видя, ще ти споделя какво мисля за него. За бунтът на Л няма да споря. Не мисля че е добър, ама на фона на предишните лайна които излизаха е успех. Говоря за лайната който излезнаха след зората на демокрацията.
          Опитвам се да те разбера, ама не мога... как така да поощрявам срането, защото е ново лайно?!Изобщо гледал ли си БГ кино? След зората на демокрацията де... ’шото аз моа да ти кажа шедьовър... и то излязъл точно в тез години за които говориш! Гледай "Хълма на боровинките"... и после пак ще приказваме!
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #20
            ////Punto//// написа:
            Аз не те обвинявам, ама все пак трябва да се поощрява всеки опит да се прави нещо...
            Според мен не трябва да се поощрява да се прави "нещо" а нещо стойностно! Защото тази мафия за, която ти говорих също твори, но никой не разбира, евентуално може да мине незабелязано по БНТ. В крайна сметка прибират по 15-20 хиляди лева държавни пари и се покриват до следващият им проект, който ще им бъде подарен от колеги. А ми пука, защото тези филми се правят с моята заплата, от данъците, които на мен ми удържат. И на мен ми се иска да правим супер филми, но има нещо криво в системата... Надявам се Дзифт да си струва. Между другото гледай и "Писмо до Америка". Там ще видиш актьорска игра, а не опити за такава от Дичо, Део и не знам си още кой.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              С нетърпение очаквам да гледам Дзифт и се надявам това, което чух от режисьора в разните интервюта, да не ме разочарова.А що се отнася за българското демократично кино - пълно сранье Наскоро гледах отново "Граница" и "Сезонът на канарчетата" и от далечината на времето, и на фона на всичко останало, май са единственото по ядващо се. Вчера пробвах да гледам "Изпепеляване" и дали изгледах 20мин, не знам. А "Хълмът на боровинките", ако беше заснет като филм, можеше и да става за гледане повече от веднъж (Сцената с обръщането на кебапчетата е велика!).Проблемите на българското кино днес са:1. Никаква идейност, липса на оригиналност.2. Неспособност да се разкаже една проста история по интересен, увлекателен, завладяващ и интелигентен начин. Репликите са от тъпи по-тъпи.3. Заснемането на лентата и кадрите са на ниво "Стажант репортери в местна кабеларка". Отвратително! Старите телевизионни театри са снимани далеч по-кадърно. Държава, в която телевизионните реклами и чалгаджийските клипове се снимат по-качествено от филмите, няма да има пълни салони.4. Актьорите са абсолютни некадърници! (Младото поколение.) От кол и въже. Бездарници със самочувствие. Театралното им образование ги кара да се държат пред камерата като на сцена, което ги прави смешни. Държат се неестествено и преиграват.5. Кинаджиите не могата да си намерят спонсори, защото никой не ще да застане зад тъпи идеи. Или просто са лоши търговци и не могат да си намерят партньори.6. Снимат се по 2-3 филма на година и искаме да има поне 1 хубав. Такъв наистина хубав ще имаме, когато се снимат между 10 и 20 пълнометражни.7. Жанрова безразбория! Не се сещам за една комедия, детски филм, екшънче... Всичко е г`омна со л`айна! Всички се мъчат да снесат нещо с дълбок психологизъм, но от напъните единствено - тръц.8. Да хванеш по кината някой български филм е чудо невидено. Дори и да е калпав, заслужава да го пускат известно време поне в по едно кино на град, ако ще и през ден или още по-нарядко.9. Филмчетата са с фестивална стойност. Днешното българско кино-творчество е за вътрешна употреба на критиците, които да се намират на работа и на колегите кинаджии, които да си праскат суперлативи един другимy и да си верват колко са велики. Всички тези проблеми са преодолени при сърбите например, убеден съм в твърдението си. Имам значителна колекция от сръбски филми (ок. 100-ина) и съм им голям почитател. Разбира се има и слаби филми, но и те са по-добри от който и да било наш. В Белград си имат и кино академия, в която акторите се учат как да се държат пред камера, а хората зад камерта какво да правят с нея. На финалните надписи винаги имат дългичък списък със спонсори и спомоществуватели... И т.н.Дано не съм отегчил тези, които са прочели цялото ми словоизлияние! Това е моето непрофесионално мнение и не искам да ангажирам никого с него. Просто ми е мъчно, както и за всичко останало в тъпата ни държава! Абе ний да сме живи и здрави...!
              Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

              Коментар


                #22
                Идеята, че в САЩ се правят по 100 филма и няма как да не изкарат поне по един хит от тях е на практика тъпа...В Холивуд, освен че има пари, си имат и невероятни актьори. И не винаги касовите филми са супер хитове. Нали сте съгласни, че "As Good As It Gets" с Джак Никълсън и Хелън Хънт не струва много пари, а е един от шедьоврите на 90-те!? "Insomnia" на Ал Пачино също не е скъп филм или пък Терминалът...примерите са хиляди.А когато има касов филм, на актьорите нищо не им пречи да пият Pepsi, да карат FORD, да работят с Apple, и да минават по няколко пъти покрай магазина на Versace. Нали? Но се иска мноого малко акъл...много малко за да се досетиш, какво би могъл да направиш...

                Коментар


                  #23
                  PASSARELLA написа:
                  Идеята, че в САЩ се правят по 100 филма и няма как да не изкарат поне по един хит от тях е на практика тъпа...В Холивуд, освен че има пари, си имат и невероятни актьори. И не винаги касовите филми са супер хитове. Нали сте съгласни, че "As Good As It Gets" с Джак Никълсън и Хелън Хънт не струва много пари, а е един от шедьоврите на 90-те!? "Insomnia" на Ал Пачино също не е скъп филм или пък Терминалът...примерите са хиляди.
                  .... или "Изкуплението Шоушенк" например... няма ефекти, няма кой знае какви декори или зрелищни сцени, но филма кърти!
                  Fiat Brava 1.4 97

                  Коментар


                    #24
                    lunafiatik написа:
                    PASSARELLA написа:
                    Идеята, че в САЩ се правят по 100 филма и няма как да не изкарат поне по един хит от тях е на практика тъпа...В Холивуд, освен че има пари, си имат и невероятни актьори. И не винаги касовите филми са супер хитове. Нали сте съгласни, че "As Good As It Gets" с Джак Никълсън и Хелън Хънт не струва много пари, а е един от шедьоврите на 90-те!? "Insomnia" на Ал Пачино също не е скъп филм или пък Терминалът...примерите са хиляди.
                    .... или "Изкуплението Шоушенк" например... няма ефекти, няма кой знае какви декори или зрелищни сцени, но филма кърти!
                    Изкуплението Шоушенк наистина е много добър филм. Също и Седем, където също няма ефекти, но актьорите като са майстори и сценарият е добър...
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #25
                      Филма едва ли ще го гледам на кино. Просто не трябва да се подкрепя нещо, което явно е нефелно...БГ Кино не струва. Писна ми да гледам какви ли не прехвалени баници на "млади режисьори, актьори ... абе кинаджии".Всичко е гола вода и проблема, е че нямаме кино актьори.... Едно е да играеш в театър, съвсем друго е да си в Кино, ТВ...Поне за мен в театър сме на средно европейско ниво, но в киното сме най най на опашката...За мен виновен е Фелини, тъй много е изпил мозъка не учителите в това изкуство...

                      Коментар


                        #26
                        Момчета, днес гледах "Дзифт". :D Филмът е повече от добър! Не само за български!!!! Най-накрая мога да кажа: "Има един свестен български филм след "89-а!" :P Отдъхнах си Само един кусур му намирам На ученичките преди 9-и много им бяха къси рокличките Малко ме съмнява :D Добра история; добре разказана; добра игра; чудесни диалози; отлично снимане. Екстравагантен филм - берно-бял, сниман с една камера. Браво на всички! А сега останалите, дето снимат филми като репортаж за кабеларка ДА СИ ИЗЯДАТ ДИПЛОМИТЕ!Другата седмица пак ще го гледам! ПП- И едно изключително добро впечатление! Прожектират го в малък салон, не беше пълен - около 25 човека и НИТО ЕДИН не плюскаше пуканки, чипсове и мипсове!!! Хвала на хората, които ходят на кино заради киното и преди това са хапнали
                        Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                        Коментар


                          #27
                          Един свестен български филм след 89г. не съм гледал. Колкото до старото БГ кино има СТРАХОТНИ неща. Да вземем за пример Сърбия - кино и преди и след 89г. За Русия няма смисъл да говорим: 9 Рота, Вратата на бурите, Война, Особенности на .... (цялата поредица), Бумер, Жмичка, хитовите сериали и тн и тн. За жалост в България пари за кино дават само чужди компании които снимат свои продукции. А театрални постановки обратното - няма една лоша, а пак няма пари за театър
                          Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                          Коментар

                          Working...
                          X