Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ето ви една от мен :В пустинята лежи един човек-мъртъв.на гърба му има раница.Известно е, че смъртта му не е настъпила поради липса на вода или храна.Какво е "нещото" в раницата, което щеше да спаси живота му, ако го беше използвал?Лека вечер
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    Коментар


      GbGzTeaM написа:
      Ето ви една от мен :В пустинята лежи един човек-мъртъв.на гърба му има раница.Известно е, че смъртта му не е настъпила поради липса на вода или храна.Какво е "нещото" в раницата, което щеше да спаси живота му, ако го беше използвал?Лека вечер
      Сателитен телефон с GPS.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        Парашут?
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          Тря'а напиша нещо тука, нали

          Коментар


            Нещо ги поза6равихме задачките. Ето една:193. Неизпълнимо желание?Според преданието играта на шах 6ила изнамерена от един индус на име Зеса.Тя толкова се харесала на 6огатия принц Жеран, че той пожелал 6огато да възнаградиЗеса. При поканата да си из6ере подходящо възнаграждение Зеса помолил за време да си помисли.На другия ден Зеса о6явил на принца желанието си. За първото поле на шахматната дъска Жерантря6вало да му даде едно житно зърно, за второто две, за третото четири и за всяко следващоот о6що 64 полета двойно повече зърна, отколкото за предхождащото го поле.Жеран се ядосал много на това, както смятал той, скромно желание.Успял ли е да изпълни желанието?
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              Не, защото 1+2+4+8...........+2 на степен 63 = 2 на степен 64 - 1, равно на: 18 446 744 073 709 551 615 зърна или в кубически метри: 922 337 203 685 куб. м, като се смята, че в 1 куб. см влизат 20 зърна, или 20 милиона зърна в 1 куб. м.

              Коментар


                Мда, това е отговора
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  Продължете поредицата:11121121111122131221113112221

                  Коментар


                    Immortal написа:
                    Продължете поредицата: 1 11 21 1211 111221 31221113112221
                    1113213211 Това е безкрайна задача ! Всеки може да опита, като напише следващото число, след моето, стига да съм дал верния отговор де...

                    Коментар


                      Хм...много си бърз... мислех, че повече ще ви затрудни...Оги, да не си чел нещо за мравки?

                      Коментар


                        31131211131221
                        Уважавам тези,които ме уважават!
                        Clube do Marea!

                        Коментар


                          V.Vencislavov написа:
                          31131211131221
                          Immortal - да ти кажа честно - отне ми 3 минути, щото първо тръгнах по друга логика, която на 3-я ред куцаше... Следващото число след това , би трябвало да е : 13211311123113112211Я да видим кой е внимавал: Кое е следващото число:1, 2, 3, 5, 9, 17, 27, 12 .... ?

                          Коментар


                            22?
                            Уважавам тези,които ме уважават!
                            Clube do Marea!

                            Коментар


                              24 или 26

                              Коментар


                                ogi28b написа:
                                V.Vencislavov написа:
                                31131211131221
                                Immortal - да ти кажа честно - отне ми 3 минути, щото първо тръгнах по друга логика, която на 3-я ред куцаше...
                                Следващия път, преди да пусна задачка, ще проверявам дали не излиза отовора в Google На мен ми отне доста повече от час, и в крайна сметка не успях да я реша.Всъщност задачата показва колко нашият мозък е ограничен в определени рамки.Тази задачка изобщо не е математическа, дори не е логическа... както беше описано в книгата, в която я намерих (един роман за мравки), тя е...литературна (!!!).Така че не ми излизай с номера за 3-те минути Всъщност и на мен толкова ми отне, като написах първите 3-4 елемента в Гугъл Оги, ако наистина сам си стигнал до отговора, на Ичера ще ти задам една друга, доста по-лесна

                                Коментар

                                Working...
                                X