Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко време с една кола?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко време с една кола?

    Колеги, вие по колко време карате една кола, преди да я смените? Сега обстановката е доста демократична, всеки може да иде донякъде да си докара кола, има голям избор, много коли, здрави, по-малко здрави, изобщо - коли - бог дал. Колко време карате колата си преди да си кажете "Аре стига, махам я, и взимам следващата!". Или пък ако ви е първата кола, колко време смятате да я карате, преди да започнете да гледате за следващата?Аз например смятам Бравата да си я търкалям поне още 3-4 години, може би като наближи време за текуща смяна на ремъци и ролки, ще я продам. Карам я от 1 година и малко.

    #3
    Докато цената за втора употреба Nuova Bravo, се засече с парите, които мога да отделя за кола :D Дано моята издаяни дотогава.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #4
      аз си карам колите дотога, докато ми се повишат достатъчно доходит еи преценя, че мога да си позволя нещо по-ново и добро. започнах със семейната лада, после уно, после темпра, сега съм на браво. следващото вече ще е нещо доста по-широко, по-дълго и тежко
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #5
        dikanio написа:
        Докато цената за втора употреба Nuova Bravo, се засече с парите, които мога да отделя за кола :D Дано моята издаяни дотогава.
        Аз пък чакаля новата Lancia Delta да поевтинее достатъчно за мен.Ако това не се случи скоро, след 3-4 години ще мина на Стило Multiwagon или нещо друго италианско и големичко
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #6
          Зависи каква е колата и дали съм доволен от нея. До сега не съм имал една кола повече от 10 месеца. Обаче гласувам 1-2 год , понеже смятам че това е нормалния период в който си заслужава да задържа една кола. От 3год нагоре много ще ми е писнала, а и ще съм мн навътре като я продам. Просто колите трябва да се въртят и да се продават с минимална загуба. Освен това удоволствието да имам нова кола е голямо и не искам да ми се случва през 5 години
          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

          Коментар


            #7
            Аз пък имам мойта от точно една година и си няма на идея кога ще я сменя....Ама така като гледам как паднаха цените в тая една година,май ще си я карам бая, понеже не искам да я подаря на някой за без пари...а и за сега си ми е перфектна...само дето понякога ми писва от тия две врати Yellow_Flash_Colorz_PDT_17 Важното е, че опитах от италянската страст и вече едва ли ще си помисля за нещо друго
            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

            Коментар


              #8
              Гласувах за 3-5г. Първата ми кола е Форд Фиеста и все още я търкалям(вече 4години)... и не знам до кога, просто не мога да се разделя с нея. Иначе Бравата я карах около година, сега Мондеото също от година, ама май ще го сменям в скоро време... Харесал съм си Мицубиши Галант Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар


                #9
                Аз с моята красавица съм вече цели четири години!
                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                Коментар


                  #10
                  Още няма такава кола с издръжливостта на типо-то! Ако може само да говори... (добре, че не може ) Мислил съм за брава, ама... Иначе я сменям само за брера!

                  Коментар


                    #11
                    Отговорът ми е от 3-5.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #12
                      Аз не си харесах отговор.Изобщо нямам нищо против изобщо да не я сменям, тоест мога да я карам и няма да ми пречи чак до пенсия.Освен ако до тогава не измислят нещо концептуално ново, като задвижване на въздушна възглавница, например По-скоро колата има много по-голяма вероятност да ме изостави а не аз нея
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #13
                        Подкрепям Еспер. Смених Форда за Фиат, защото любимият ми ме изостави насред магистралата Девня-Варна (строших скоростна кутия)... Купих Мареата със специфични изисквания, в момента все още отговаря на тях и предвид всички инвестиции в нея - ще си я карам колкото мога Харесвам я, свикнах и и за сега не искам да мисля за раздяла... Не мога да си представя всяка година да наливам пари в следващата кола... За да не е на загуба човек - трябва да я купи, да я кара докато скъса ремъците и да я разкара за същите пари или с малка отстъпка. Следващата кола, която бих купил ще е нова. Нямам идея нито за марка нито за модел.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #14
                          Първата ми собствена кола опел карах точно 5 г. Следващата фиат палио само 2 г., но просто беше малко кофти избор. Когато я купих, децата още бяха малки или поне ги смятахме за такива, треперехме над тях да не настинат и т.н. и не сме си и помисляли за кола с климатик. Само в рамките на година и половина големия син стана по-висок от мен и палиото ни отесня, а се случи и едно от най-горещите лета и реших че с тази кола трябва да се разделя.Мареата ми е най-любимата от 3-те коли, които съм имал. Купих я с намерението да я карам минимум 5 г. В момента удовлетворява почти всичките ми изисквания. Разбира се възможни са различни варианти, да я ударя, да се наложи някакъв скъп ремонт, да получа добро предложение за нея и какво ли още не, което би ме накарало да я продам. Така че какво ще стане в действителност, не мога да прогнозирам.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #15
                            Две коли досега и все катастрофи тоталки ни разделят.Тази ще си я карам докато умре! Те така и така са непродаваеми тези италянки

                            Коментар

                            Working...
                            X