Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Teхнотест - в кои градове се минава без него ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Teхнотест - в кои градове се минава без него ?

    Здравейте колеги !Искам да регистрирам електромобил , в сОФИЯ ,но ми искат 480 лева за техотест (480 цирки да им излезнат,дето викат "бракята роми"). Та търся град близо до софия дето става такава регистрация без технотест.Колата си има талон и митническа декларация и си е карана в Швейцария ,не е самоделка.Електромобила е без номера и на собствен ход няма да стане да иде до този град.Търся съдействие от колега както с извозването така и с регистрирането: там нотариус ,подготовка на документи ,да ми покаже къде е КАТ в града му.Също има и проблем че този електромобил е плексигласов от средата нагоре (прозрачни страници и таван),а отзад е спукано това стъкло,за това дали ще се заядат ? Едва ли ще се намери такова стъкло плексигласово за да го сменя ,а и цената ще ме откаже сигурно....Тежи 800 килограма и може в бус или ремарке да се качи машинката.Мисля си за такъв град примерно Перник? Ако не става там то къде би могло да стане всичко това?Вие какво ще кажете?Чакам оферти на Лично Съобщение за "цялостна или частична услуга"Където каквото е необходимо ще си платя естествено на човека заел се да помогне.И чакам съвети всякакви.

    #2
    Мисля си че тая ’услуга’ заедно с извозване и т.н. може и да ти излезе повече от 500лв. Освен това не мисля че ще намериш начин, твърде очевадно е. Не е някое АТВ да скатаеш покрай другото.Пък и бъди мъж, като си имаш играчка - плати си я, а не гледай по втория начин да оправиш нещата.

    Коментар


      #3
      щом в София ти иксат да минеш през Технотес, значи навсякъде ще искатако не - под масатат.е. като пари ще ти излезе същото
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        ^ Не е вярно това мисля ,в Карлово някакъв пич е минал с бракуван мотор даже, защото го върнали на техно-то в София.Абе ако има идеи за решение пишете на лично..^^ Не става дума за втория начин ,а става дума "има ли начин".Стига добре човек да познава законите има много начини да не ги наруши и пак да си свърши работа.. Длъжен съм просто да опитам защото Технотестаджийте казаха че няма гаранция че ще ме пуснат даже напротив.Аз какво да го правя после това "нещо". В белите държави не те карат на технотест да минаваш на кола с талон ,и то карана до вчера .

        Коментар


          #5
          Щом автомобила не е от ЕС, то задължително се минава на технотеста. Ако ще и Брава да си купуваш, пак ще ти искат въпросния документ.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            дай снимки да го видим това що за автомобил е и да видим пукнатото "стъкло"
            Пунтак 1.1 с лека измама под капака

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Щом автомобила не е от ЕС, то задължително се минава на технотеста. Ако ще и Брава да си купуваш, пак ще ти искат въпросния документ.
              Aвтомобила се прави в германия и е произведен там ,просто е докаран от Швейцария.Разбрах че най-вероятно си има евросертификат само трябва да скивам кой номер е ..демек може и да може без технотестЕто малко снимки от сайта.http://www.cityel.de/c_press_00000_d.htm

              Коментар


                #8
                Много хубава машинка колега, дано успееш лесно да се пребориш с бюрокрацията по регистрирането.Технотест ще ти искат навсякъде, ако в града където искаш да я регистрираш ще те пратят за тест в друг град и се обезсмисля.Пробвай с документи да им докажеш че е произведена в ЕС и е сертифицирана по евро стандартите. Разкажи ако може за колко си я купил и как си я превозил до Бг, че нещо и аз имам голям мерак за подобна джаджа, като го гледам е идеално за каране в задръстванията.Как стои въпроса и с батерията? сменена ли е?
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  За колата си намираш някой дето кара коли от Австрия,Швеицария и Германия.Аз не съм я взел още от човека защото искам "да си вържа гащите" ,че съм 100% сигурен че ще мина.Батериите са 300, 600 евро. Тази няма батерий..... батерийте обикновенно са сдали багажа..Зимата пада много КПД-то . Не мое да изкараш и 30 километра.Цените са от 1600 до 2200 лева,зависи каква година.Тука е голема борбата с бюрокрацията и грубо струва към 600 лева регистрацията с включени технотестовете, даже и повече може да дойде.

                  Коментар


                    #10
                    kirech написа:
                    BO написа:
                    Щом автомобила не е от ЕС, то задължително се минава на технотеста. Ако ще и Брава да си купуваш, пак ще ти искат въпросния документ.
                    Aвтомобила се прави в германия и е произведен там ,просто е докаран от Швейцария.Разбрах че най-вероятно си има евросертификат само трябва да скивам кой номер е ..демек може и да може без технотестЕто малко снимки от сайта.http://www.cityel.de/c_press_00000_d.htm
                    Ей това любопитно бе,сега се сещам че съм го виждал в по телевизията в някакво предаване ,Синклер нещо си го наричаха обче.От чисто любопитство-с това нещо колко ти струва всеки изминат километър за енергия?,батерията всяка година ли се сменя.Легално ли е да се кара по магистрала?

                    Коментар


                      #11
                      Споменавал съм и преди.., ама пак да си кажа... РАЗКАЗАХТЕ МУ ИГРАТА НА "Й"-то БЕ ХОРАААААААААААААААААААААААААААААА!
                      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                      Коментар


                        #12
                        ^^Това е градска кола. Минава 50 километра с 300 клизми ,какви магистрали мислите да атакувате с тази играчка??^Това за "Й" не го разбрах.Ако говориш за правопис - зарежи ,аз съм прост китарист и само от музика разбирам ,да не говорим че хич не си следя правописа. За другите незнам.

                        Коментар


                          #13
                          Ко стана са?Аз си викам сега ще завалят предложения от хора да ми регистрират колата ,а то само ппедложения да я купят .Търся човек да ми регистрира тази кола защото аз нямам време да се занимавам, а нямам и нерви да преживея стреса и заяжданиците там.Ще дам на човек пълномощно за рергистрацията и ще си му платя за услугата. Така един от една автокъща ми регистрира "Капа-та" преди време ,много точен човек ,но му загубих координатите.. Пишете ми на лично ако има такива хора дето им се занимава.

                          Коментар

                          Working...
                          X