Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за манталитета ни и други неща ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за манталитета ни и други неща ...

    infineon написа:
    Да това е явно.А за минаването не е виновно задръстването.Полицаите на сребърна бяха спряли движението нагоре по черни връх за да мине пожарната и знаете ли какво стана???Половината колона по черни връх веднага се набута в насрещното пред пожарната.Сега виждам че човека е загинал.Ако беше стигнала по бързо може би щеше да е жив.От сърце им пожелавам на тия дето бяха пред пожарната да се ударят в дърво и така никой да не идва да ги извади от колите им.
    infineon написа:
    .................Човека може да е бил заклещен и жив. Пожарната правеше нечовешки опити да стигне секунда по-рано, не като за да измие нещо, предполагам че е бил жив като са ги викнали.
    Да пиша тук бях предизвикан от цитатите отгоре и за да не обсъждаме в Черна хроника,пуснах нова тема тук.Аз пък си задавам един въпрос и ще го задам и на вас.Имаме следното положение,след като,тези които са задръстили движението на пожарната и то като са навлезли неправилно в насрещното движение,не се махат от там,за да мине тя.Какво щеше да стане ако шофьорът на пожарната беше дал газ и да ги разрине тея които му препречват пътя?Какви щяха да са последиците за този шофьор?Не говоря само в този случай,ами ако гори някаква сграда,детска градина примерно и от бързото пристигане на пожарната зависи живота не на един,а на много хора.

    #2
    ТАКА ТРЯБВА ДА СТАНЕ!!! По улиците е пълно с мърди дето не са в състояние да направят път на линейка или пожарна и с тарикати дето се възползват от линейките и пожарните. Трябва само веднъж една пожарна да стигне до целта си без да натиска спирачка, па макар и с цената на леко огъната броня. Аман от кретени!!!
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      КЪМ ВСИЧКИ ВАС!НЕ ЗНАЯ КОЙ Е ВИНОВЕН - ТЕПЪРВА РАЗСЛЕДВАНЕТО ЩЕ УСТАНОВИ.КАТО ДЕЙСТВАЩ СЛУЖИТЕЛ НА МВР ЩЕ ВИ КАЖА ТОВА, КОЕТО ВСИЧКИ ЗНАЕМ: ОМРЪЗНА МИ ДА ГЛЕДАМ ТРУПОВЕ НА ВОДАЧИ И ПЪТНИЦИ В МПС!ОМРЪЗНА МИ ДА ПЛАЧАТ РОДНИНИТЕ НА ПОЧИНАЛИТЕ /ВИНОВНИ ИЛИ НЕ/!ОМРЪЗНА МИ ДА СЕ ПИШЕ ПО ВЕСТНИЦИ, ИНТЕРНЕТ И ДА СЕ ГОВОРИ ПО РАДИОТО, ДА СЕ ПОКАЗВА ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА!РАЗБЕРЕТЕ МЕ: ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ВАС! ОТ ТЕБ!КОГАТО СЕ КАЧИШ В АВТОМОБИЛА И ЗАПОЧНЕШ ДА ГО УПРАВЛЯВАШ - МИСЛИ САМО ЗА ЗАКОНА, ЗА ПРАВИЛАТА В ЗДП И ГЛЕДАЙ НАОКОЛО - ПРЕД, ЗАД ТЕБ, НАЛЯВО И НАДЯСНО. СЛЕДИ ОБСТАНОВКАТА! И НЕ КАРАЙ ПИЛ! ПОНЯКОГА ДОРИ БИРА Е ФАТАЛНА!ИСКАШ ЛИ УТРЕ ДЕТЕТО ТИ ДА ПОЧИНЕ ПРИ КАТАСТРОФА ИЛИ ТИ ДА БЪДЕШ БЕЗ КРАК ИЛИ РЪКА, ПОРАДИ ПТП!АКО ОТГОВОРЪТ Е НЕ: КАРАЙ, СЯКАШ ТИ СИ ПРЕД КОЛАТА ТИ!!!!МОЛЯ!!!

      Коментар


        #4
        Re: Отново за манталитета ни и други неща ...

        peho написа:
        ... Какво щеше да стане ако шофьорът на пожарната беше дал газ и да ги разрине тея които му препречват пътя?Какви щяха да са последиците за този шофьор? ...
        Ти питаш и аз ти отговарям: щяха да му с@@@ дупарата в ареста ,щото ще го осъдят и ще го п@@@ докато си плати щетите по лигочите от насрещното!!! Само това може да се случи в България ... а и няколко изгорели или премазани човечета ,ама тях кой ги брои ... статистика . След три дена оплакване ще ги забравят. п.п. само с " наще планини зелени..." и т.н. НЕ СТАВА ...
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          Re: Отново за манталитета ни и други неща ...

          Jimy написа:
          peho написа:
          ... Какво щеше да стане ако шофьорът на пожарната беше дал газ и да ги разрине тея които му препречват пътя?Какви щяха да са последиците за този шофьор? ...
          Ти питаш и аз ти отговарям: щяха да му с@@@ дупарата в ареста ,щото ще го осъдят и ще го п@@@ докато си плати щетите по лигочите от насрещното!!! Само това може да се случи в България ... а и няколко изгорели или премазани човечета ,ама тях кой ги брои ... статистика . След три дена оплакване ще ги забравят. п.п. само с " наще планини зелени..." и т.н. НЕ СТАВА ...
          Аз знам че това ще се случи в България,но исках да чуя вие как мислите че трябва да бъде.Честно аз ако съм на мястото на шофьора на пожарната,не знам дали ще успея да се овладея и да не тръгна през колите.

          Коментар


            #6
            Пак ще ти отговоря ама пак няма да си доволен.Това е поведението ми според евтините американски филми: давам безумна газ и де що някой ми се е изпречил бива премазан от 20 тонният ми камион,след като съм спасил човечетата от по-горният и коментар . Президента ще ме награди и ще отида до карибските острови.Това е пък варианта в една нормална държава,с нормални ХОРА...не институции,не администрация, а с нормални хора,които няма да се юрнат като овце след автомобил със спец. режим/в случая пожарна/: Ще си карам със 100 км/ч до мястото на произшествието,като разбира се ще следя информацията от колегите ,които ми осигуряват свободен "коридор"/вероятно с GPS или пък други средства/ в този случай обаче Президента няма да си купува нова лимузина ,а ще ми купи нова пожарна с компютър и т.н./и ще ги спася онези нещастни човечета...след това пак: кариби и т.н.Варианта просмукан от нащо си ежедневие: четири спец ченгета с 87 години обща присъда ,защото превишили правата си срещу човек изпразнил поредния пълнител на АК47; уволнен и глобен полицай ,защото е превишил правата си срещу хора от малцинството оскверняващи Българска светиня и ДЪРЖАВЕН СИМВОЛ; някъв смотан граничар пък молати съ решил да извади служебният си патлак и съответно гръвнал един гладен рибар ,несправедливо наруган като бракониер ; и последно един лунатик дето е тръгнал срещу колите на мирните граждани и ги блъска ,защото видиш ли му се ходи на ... карибите!!!п.п. жалка картинка сме пичове и пички...на моя син няма да му позволя да създаде семейство в тази държава...
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #7
              Не ме разбирайте погрешно но ние сме ЕДНО НИЩО!

              Браво 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Аз от няколко дни се опитвах да ви кажа това, което по-горе сте написали...някои ме оплюха, ама май съм прав, а?

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля че хората в насрещното могат да бъдат съдени за непредумишлено убийство. Разбира се няма да издържи в български съд, но само да ги поразкарат по няколко пъти, да им изгубят здраво времето и нервичките - и другия път няма да има такова нещо. Най-малкото можеха да ги задържат за по 24 часа.

                  Коментар


                    #10
                    Тия наистина трябва да ги съдят, ама то вие сте го казали - всичко тук е наопаки и е го обезсмисля ситуацията. Дано имам шанса да изчезна завинаги от тука скоро.
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #11
                      Мен в тази ситуация най ме подлуди това че хората си стояха безразлично и изобщо не им пукаше за ревящата пожарна за тях. Всеки си пуснал музиката и седи и зяпа сеир дали ще успе да мине.Искаше ми се да сляза и да наритам няколко коли.Защо преди време автобус 88 ако щете вярвайте пред мен изпревари линейка, като направи ляв завой от най дясната лента и запречи кърстовището на червено е линейката си чакаше в лентата за наляво да се освободи кръстовището от рейсаДнес бях свидетел на лека катастрофа - едно бмв леко чукна отзад едно такси на цар Борис 3 ти насред кръстовище и стояха да се карат 5 минути сигурно като бяха спрели движението на стотици коли за един счупен фар. Пък после защо било задръстване.Чудя се защо ли бърза помощ в България няма малки вертолетиВ всеки нормален голям европейски град си има.Ама на кой ли му пука че това може би ще спаси човешки живот.Хората ще продължават да умират, а линейки и пожарни да вият в задръстванията
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа:
                        Мен в тази ситуация най ме подлуди това че хората си стояха безразлично и изобщо не им пукаше за ревящата пожарна за тях. Всеки си пуснал музиката и седи и зяпа сеир дали ще успе да мине.Искаше ми се да сляза и да наритам няколко коли.Защо преди време автобус 88 ако щете вярвайте пред мен изпревари линейка, като направи ляв завой от най дясната лента и запречи кърстовището на червено е линейката си чакаше в лентата за наляво да се освободи кръстовището от рейсаДнес бях свидетел на лека катастрофа - едно бмв леко чукна отзад едно такси на цар Борис 3 ти насред кръстовище и стояха да се карат 5 минути сигурно като бяха спрели движението на стотици коли за един счупен фар. Пък после защо било задръстване.Чудя се защо ли бърза помощ в България няма малки вертолетиВ всеки нормален голям европейски град си има.Ама на кой ли му пука че това може би ще спаси човешки живот.Хората ще продължават да умират, а линейки и пожарни да вият в задръстванията
                        В София има малко хеликоптерче-даваха го по телевизията преди половин година.
                        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                        Коментар


                          #13
                          infineon написа:
                          Мен в тази ситуация най ме подлуди това че хората си стояха безразлично и изобщо не им пукаше за ревящата пожарна за тях. Всеки си пуснал музиката и седи и зяпа сеир дали ще успе да мине.Искаше ми се да сляза и да наритам няколко коли.Защо преди време автобус 88 ако щете вярвайте пред мен изпревари линейка, като направи ляв завой от най дясната лента и запречи кърстовището на червено е линейката си чакаше в лентата за наляво да се освободи кръстовището от рейсаДнес бях свидетел на лека катастрофа - едно бмв леко чукна отзад едно такси на цар Борис 3 ти насред кръстовище и стояха да се карат 5 минути сигурно като бяха спрели движението на стотици коли за един счупен фар. Пък после защо било задръстване.Чудя се защо ли бърза помощ в България няма малки вертолетиВ всеки нормален голям европейски град си има.Ама на кой ли му пука че това може би ще спаси човешки живот.Хората ще продължават да умират, а линейки и пожарни да вият в задръстванията
                          Те линейки до скоро нямаха,ти за "вертолети"...Хеликоптери уж има,жълтите с надпис ДЗИ,не им помня модела.Два от 6 Бел 206 на армия и един ми 17 са пригодени за спасяване,но все пак това за града е неприложимо.
                          Не ме разбирайте погрешно но ние сме ЕДНО НИЩО!
                          Абе хубаво,самокритика,разбирам сравнението с цивилизованите държави,ясно е живота там какъв е,и че на много хора( и на мен включае) им се е искало да емигрират,ама този безпочвен деструктивен нихилизъм ми идва в повечко.То бива бива реване,тръшкане и оплюване,ма толкоз не бива.Аз пък мисля,че българите са добри хора и че тези джигити по улиците са малцинство ,хора излезли съвсем скоро от пещерите и горите и че шофьори са достатъчно културни,но поставени в ненормални ситуации хората постъпват както могат(не визирам конкретния случай,който описва по всичко личи престъпно поведение)Онзи ден си търся място за паркиране и естествено няма никъде,виждам едно свободно и се мушнах.След половин час си се качвам в колата и гледам някаква бележка-пишеш че съм спрял на мястото където хората пресичат за парка от другата страна общо взето културно беше написал човека ,че не е редно така.Така че има гражданско общество в България.

                          Коментар


                            #14
                            MOYA написа:
                            В София има малко хеликоптерче-даваха го по телевизията преди половин година.
                            И къде го е това хеликоптерче??? защо когато има нужда от него го няма, може би го пазят само за президенти като идват.Не ви говоря за разни частни на ДЗИ или големи хеликоптери.Има малки машини дето са точно за такива случаи в Германия как могат да имат а ние тук неможем да си го позволим?Бърза помощ в София в натоварените часове се бави по 30- 40 минути, освен че е задръстено ами и достатъчно коли няма.Представете си какво е половин час за човек който е загубил много кръв и се нуждае от изкуствено дишане може би.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар

                            Working...
                            X