Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Годишния данък за МПС,колко ви е ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    в Търново за моята 10,60 май беше, но 11 лв. нямаше със сигурност.
    Alfa 147 JTD 115 hp
    ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

    Коментар


      #17
      Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.мощност на автомобила 83 к.с.адрес на собственика (община) Пазарджикавтомобилът е над 14г.катализатор Даразмер на данъка 16.48 лева
      ----------------------------------------------------------------------------
      Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
      ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
      ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

      Коментар


        #18
        Голяма простотия е това с конските сили. Един москвич е 80 к.с. и данъка е няма и 20лв, защото наглярите си вадят и документ за катализатор, а замърсява поне колкото 3 Бравота. Интересен факт, който наскоро разбрах - в Холандия данъка се определя в зависимост от килограмите на колата. Това го знам от човек, който си купи кола от там и e проучил въпроса. Иначе моя е 125лв, Пазарджик. Данъка трябва да се определя правопропорционално ( да не кажа експоненциално) в зависимост от вредните газове, които отделя колата. Те се измерват лесно и точно, така че едва ли ще е проблем.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #19
          Фиат Мареа ТД 100 данък В.Търново.Според данъчния калкулатор излиза както миналата година ,а според писмото получено на адрес от общината сумата е 60 лв. да не би да ми искат удостоверение ,че имам катализатор от сервиз и тогава да намалят на 29 и нещо си там?
          Прикачени файлове
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #20
            Торнадо, може и да си объркал нещо като си писал декларацията - иди си изясни нещата, щото 30 лв. са си 30 лева...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #21
              donnna написа:
              Торнадо, може и да си объркал нещо като си писал декларацията - иди си изясни нещата, щото 30 лв. са си 30 лева...
              Нищо не съм объркал защото две години си плащам по 29 лв. и сега с промяната на данъците т.е. прехвърляне към общините се получи тази промяна.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #22
                Нищо не съм объркал защото две години си плащам по 29 лв. и сега с промяната на данъците т.е. прехвърляне към общините се получи тази промяна.
                явно от общината са се възползвали от промоцията да вдигнат данъка до 3 пъти...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #23
                  Tornado написа:
                  donnna написа:
                  Торнадо, може и да си объркал нещо като си писал декларацията - иди си изясни нещата, щото 30 лв. са си 30 лева...
                  Нищо не съм объркал защото две години си плащам по 29 лв. и сега с промяната на данъците т.е. прехвърляне към общините се получи тази промяна.
                  Donnna е прав, явно си "случил" на община, в която са вдигнали данъците над минималната основа, заложена в закона. Само като си представя, че следващата година данъка за моята мареа може да стане 408 лв... Всъщност запознах жена ми с тази хипотеза, за да сондирам реакцията й :D . Тя естествено каза, че ще продадем колата. Аз естествено й отговорих: Колата е моя, My priceless ...
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #24
                    donnna написа:
                    Нищо не съм объркал защото две години си плащам по 29 лв. и сега с промяната на данъците т.е. прехвърляне към общините се получи тази промяна.
                    явно от общината са се възползвали от промоцията да вдигнат данъка до 3 пъти...
                    Тогава следващия въпрос.Защо на Бравото 1,4 12 V данъка е 24 лв.?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #25
                      ами тогава - честито - шсъ разправяш с общински служители... п.п. както ти писах по-горе...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #26
                        80 коня , в София 30лв , в Русе 23лв .Нема си сменям регистрацията

                        Коментар


                          #27
                          ФИАТ Брава 1.9 Д - 13 лева и стотинки, вкл. 5 % отстъпка за плащане преди 30 април.

                          Коментар


                            #28
                            На мойто браво 1.6 103 Кс данъка ми е 24 лв в София. :P
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #29
                              infineon написа:
                              На мойто браво 1.6 103 Кс данъка ми е 24 лв в София. :P
                              Тук има измама на данъчни а?
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #30
                                Ами незнам аз, имам една много добра приятелка в данъчното и това май е нейно дело
                                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                                FIAT БРАВО 1.2 16v
                                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                                Коментар

                                Working...
                                X